Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 mln klientów Spotify

100 mln klientów Spotify

orson_dzi 21 Czerwca 2016 09:17

3 1

Liczba klientów Spofity wzrosła w ostatnim czasie z 75 mln, do 100 mln. Serwis ma największą bazę płatnych subskrybentów.



Z płatnego dostępu do Spotify korzysta obecnie 30 mln użytkowników. Dla porównania uruchomiony w zeszłym roku serwis Apple Music zgromadził ich do tej pory 13 mln.


Założony w 2006 roku Spotify 80% swoich przychodów płaci wytwórniom płytowym i artystom. Pomimo dużej popularności serwis przynosi straty - 184,5 mln euro w 2015 roku i 165,1 mln euro w 2014 roku.




Źródło tekstu: Reuters; wł     

Dodaj do:

Tagi: spotify

w sumie: 13
  • 0

    1.  2016-06-21 09:26:58

    Nic dziwnego że przynosi straty skoro np na allegro można kupić miesiąc dostępu za 2 zł lub 3 miesiące za 8 zł... są luki które ludzie wykorzystują i nie tylko w Polsce ..

  • 0

    2.  2016-06-21 09:27:03

    Wzrosło, bo teraz mają promocję 1zł za 3 miesiące premium. Jak się promocja skończy, to ilość użytkowników premium szybko zmaleje (np. ja :)

  • -1

    3. ~Master Chief  2016-06-21 09:45:52  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    Jeżeli przy takiej bazie użytkowników i opłacie 20 zł miesięcznie serwis przynosi straty to widać jak na dłoni zdzierstwo wytwórni.

  • 0

    4.  2016-06-21 09:47:39

    Jakie zdzierstwo? Przecież zostaje im 20%. To sie nazywa złe zarządzanie.

  • 0

    5. ~Michal  2016-06-21 09:48:45  host: apn-31-0-40-19.dynamic.gprs.plus.pl

    @1 Czy te luki nie polegaja na tym, ze subskrypcje są kupowane np kradzionymi kartami platniczymi? Ja dziekuje za takie ryzyko bycia paserem

  • 0

    6.  2016-06-21 09:49:09

    Miałem pół roku Tidala, potem Apple Music, teraz Spotify.
    Największa zaletą jest synchronizacja z komputerem - mogę przełączać na telefonie piosenki, sama aplikacja na PC też jest przyjemna i szybka (iTunes i Tidal nie bardzo).
    Mimo wszystko chyba powrócę do Apple Music, na telefonie bardzo przyjemnie się używa.

  • 0

    7. ~  2016-06-21 10:45:33  host: 188.146.130.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekawe, ile trafia do artystów, a ile koszą wytwórnie...

  • 0

    8.  2016-06-21 10:46:52

    @5: podejrzewam, że tą są kody z tej samej promocji, o której ja pisałem (3 miesiące za 1zł). A cwaniaczki jak zawsze chcą zarobić, choćby i 2zł.

  • 0

    9.  2016-06-21 11:03:07

    Oczywiście, że kupują za kogoś konto płacąc dokładnie 99gr/3msc. Nie dają tylko informacji, że po 3 msc konto kosztuje już 20zł/msc i trzeba zrezygnować z premium, żeby nie płacić. Te konta na allegro kosztują od 8 zł.

  • 0

    10.  2016-06-21 11:18:18

    Czy abonament 19,90 pln miesięcznie to naprawdę jakiś problem? Gdyby nagle przyszło w PL płacić np. za telefony komórkowe tyle ile płaci się e Europie wyszłoby że 80% społeczeństwa nie stać na posiadanie komórki. To samo jest z Spotify, Tidal czy Dezer, w cenie jednej płyty CD ma się dostęp do całej bazy muzyki ale po co płacić skoro wszystko można zajeb... z netu.

  • 0

    11.  2016-06-21 11:27:31

    @10: nie wiem czy 20zł to problem. Ja jestem starej daty i lubię mieć swoja muzykę na płytach CD, których słucham w tradycyjnej wieży. I płacić drugi raz za to samo mi się nie uśmiecha. Wziąłem na próbę na te 3 miesiące, ale nie powaliło mnie. Web player kapryśny i żre RAM jak głupi.

  • 0

    12. ~~~~  2016-06-21 12:34:04  host: adfp205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @2 już nie kupisz na alledrogo nic. Koniec z tymi ciemnymi interesami

  • 0

    13. ~  2016-06-21 20:09:01  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    "w ostatnim czasie z 75 mln, do 100 mln" - superrzetelna informacja.

Dodaj swoją opinię