Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 Mb/s w kablówce

100 Mb/s w kablówce

WitekT 21 Lipca 2005 16:16

0 0

Już w przyszłym roku fińska firma Teleste będzie udostępniać abonentom telewizji kablowej łącza internetowe o przepustowości do 100 Mb/s. To kilkudziesięciokrotnie więcej, niż standardowo oferują dzisiejsze sieci kablowe.

Obecnie transmisję na poziomie 100 Mb/s uzyskuje się tylko przy użyciu światłowodów. Wymaga to jednak specjalnej infrastruktury, a sieć kablowa jest gotowa do wykorzystania. Finowie opracowali rozwiązanie pozwalające na rekordowy transfer z użyciem istniejących kabli. Koszt podłączenia będzie wahać się od 50 do 200 euro.
Usługa Ethernet-to-the-home daje Teleste ogromną przewagę nad konkurencją – przedstawiciele firmy oceniają, że do katalogu innych dostawców podobne łącza trafią nie wcześniej niż w drugim kwartale 2007 r.

Obecnie Teleste prowadzi testy w Holandii. Prawdopodobnie w pierwszej fazie udostępniania usługi większość użytkowników będzie korzystać z łącz nie wykorzystujących maksymalnych możliwości Ethernet-to-the-home, które na dzisiejsze standardy jest po prostu zbyt szybkie. Pracownicy Teleste przewidują jednak, że już za kilka lat za absolutne minimum uznawane będą łącza zapewniające transmisję na poziomie 30 Mb/s.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~T  2005-07-22 19:39:00  host: host-84-9-130-170.bulldogdsl.com

    Ja poprosze takie łacze. podac namiary?

  • 0

    2. ~Bumer  2008-01-30 18:19:29  host: dhf169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W dupe wsadź se te namiary

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet