Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 dni rządu - ciągle bez propozycji zmian w telekomunikacji

100 dni rządu - ciągle bez propozycji zmian w telekomunikacji

WitekT 25 Lutego 2008 12:11

0 0

Rząd obiecał zmiany w prawie, które ułatwią działanie firm telekomunikacyjnych. Po 100 dniach nadal nic w sprawie nie drgnęło, choć zapowiadano przede wszystkim usunięcie licznych przeszkód związanych z inwestycjami - pisze Puls Biznesu.

Na razie trwa walka o to, kto te zmiany przygotuje - ministerstwo infrastruktury, które jest ministerstwem zajmującym się telekomunikacją z właściwym wiceministrem Andrzejem Panasiukiem, czy może ministerstwo gospodarki. Chodzi o zmiany wielu aktów prawnych - m.in. Prawa Budowlanego. Za czasów PiS projekty przygotowywał UKE.




Poprzedni rząd przygotował listę barier do usunięcia. Andrzej Panasiuk zapowiedział, że będzie to podstawa przyszłych zmian w prawie, z których pierwsze były obiecane już w styczniu, ale do tej pory nic nie zostało przedstawione w bardziej szczegółowej formie.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~thonka  2008-02-25 12:13:42  host: 80.72.195.170

    w tytule blad ;) gdzies wcielo jedno zero ;)

  • 0

    2. ~Gosia  2008-02-25 12:19:32  host: 80.54.169.77

    Raczej 100 dni a nie 10. Trzeba wprowadzić poprawkę. Pozdrawiam.

  • 0

    3.  2008-02-25 12:22:14

    ....ba, nic nowego :)

  • 0

    4.  2008-02-25 12:22:59

    Tak, tak - zabrakło zera. ;) Już poprawiłem - dzięki!

  • 0

    5.  2008-02-25 12:40:17

    Nieroby z PO, do roboty sie zabierac!!!

  • 0

    6. ~mirekb  2008-02-25 13:29:52  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    wyjdzie na to ze nikt n8ic nie zrobi bo nie wiadomo kto to zrobi,ustalenie tego zajmie caly 2008 i tak to powoli sie bedzie ruszalo.oczywiscie telkomy na tym traca ALE tylko nowe,stare juz mniej;-)pamiatajcie prosze ze decyzja w sprawie zmiany regulaminu przez orange zapada juz w piatek-29lutego;-))

  • 0

    7.  2008-02-25 13:31:36

    Nie chodzi o jakiekolwiek zmiany gdziekolwiek.Idzie o trwanie przy władzy;(

  • 0

    8.  2008-02-25 13:42:40

    pierwsza zmiana jaka powinni zrobic, to zdecydowanie zmiana szeryfa ;)

  • 0

    9. ~poznaniak  2008-02-25 14:28:03  host: 87-205-70-178.adsl.inetia.pl

    Żałosne! Rząd Tuska poza uśmiechami nie robi nic! Korwin-Mikke kiedyś stwierdził "rząd rżnie głupa". Niestety, jest to nadal prawdziwe w stosunku do tej instytucji, niezależnie która partia jest u władzy i kto jest premierem!

  • 0

    10.  2008-02-25 15:35:44

    Nie na darmo mowi sie o duzym lobby TP zakotwiczonym w MI

  • 0

    11.  2008-02-25 16:13:21

    Jednym z podstawowych utrudnień są liczni członkowie tego narodu, którzy chcą gadać przez komóry, ale nie chcą BTSów :-P

  • 0

    12.  2008-02-25 17:14:19

    Stawiam skrzynkę Wyborowej, że przez następne 100 dni NIC się nie zmieni :D. Dlaczego jestem tego pewny???

  • 0

    13.  2008-02-25 18:07:20

    No to jest oczywiste:) Do tej pory nie kiwneli w zadnej sprawie palcem. Jedyne co im sie udaje to grozby ze zdejma P. Anie.

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2008-02-25 21:02:10  host: nat-go2-1.aster.pl

    saturnv #10: nie siej zamętu. Witek bardzo skrótowo potraktował sprawę. W prasie też piszą o inwestycjach i infrastrukturze, co się ludkom kojarzy przeważnie z siecią i pętlami abonenckimi. A sprawa dotyczy głównie masztów. Gdyby TP miała "lobby zakotwiczone w MI" to co (i z jakiego powodu) by uzyskała na opóźnianiu?

Dodaj swoją opinię