Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100? 200? 500 tys. aplikacji w sklepie mobilnym? Kogo to obchodzi?

100? 200? 500 tys. aplikacji w sklepie mobilnym? Kogo to obchodzi?

Q! 6 Września 2011 22:39

0 0

Apple, Google czy Microsoft co chwilę przekrzykują się i chwalą jeśli chodzi o liczbę aplikacji dostępnych w ich sklepach mobilnych. Jednak jak pokazują badania, w tym wypadku różnorodność jest tylko pozorna.

450 tys. w AppStore (iOS), 250 tys. w Android Market, ponad 50 tys. w Ovi Store (Symbian), ponad 40 tys. w AppWorld (BlackBerry) oraz ponad 30 tys. w Marketplace (Windows Phone 7) - tak mniej więcej przedstawiają się obecnie liczby aplikacji w poszczególnych sklepach mobilnych. Spora różnica? Nie do końca.

Według dwóch badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Nielsen, pierwsze w nich miejsca regularnie okupują te same aplikacje. Wystarczy wymienić chociaż kilka z nich: Facebook, Twitter, Pandora, the Weather Channel czy Angry Birds. Różnice oraz wahania w ich pozycjach dla poszczególnych platform mają być niewielkie - wynika z badań Nielsena.




Co więcej, użytkownicy spory odsetek czasu spędzonego z aplikacjami w swoich smartfonach (56 minut dziennie dla Androida) poświęcają tym pochodzącym z pierwszej dziesiątki czy dwudziestki. Ich czasy to, odpowiednio, 43% oraz 51%. Dla top50 wskaźnik ten to już 61%. Oznacza to, że dla około 250 pozostałych tys. aplikacji pozostają około 22 minuty dziennie.

Według serwisu CIO, podobny odsetek dotyczy pozostałych platform mobilnych. Według niego, żonglowanie wielkimi liczbami nie ma większego sensu, gdyż najczęściej wykorzystywane przez użytkowników aplikacje dostępne są dla każdej z nich. Przy wyborze platformy warto zatem - jak radzi CIO - kierować się nie liczbą dostępnych na nią aplikacji, ale wygodą jej obsługi oraz innymi, ważnymi dla użytkownika czynnikami.

Źródło tekstu: nielsen, cio, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 6

    1.  2011-09-06 22:48:56

    i 5 tysiecy odmian kulek albo tetrisa... rózniącuch się tłem albo kształtem klocków... naprawdę ma to znaczenie ;)

  • 0

    2. ~  2011-09-06 22:50:40  host: public-gprs148714.centertel.pl

    Mnie tam ilość aplikacji w sklepie mobilnym, w tym przypadku Ovi Store nie interesuje bo i tak ok. 98 procent z nich nie pobieram.

  • 4

    3.  2011-09-06 23:03:44

    jeszcze dorzucilbym artykul z konkurencyjnej strony o tym, ze okolo 50% appsow z androida nie ma nawet 100 pobran;)

  • 1

    4. ~daniel  2011-09-06 23:21:31  host: 217.98.75.227

    wlo - najprawdziwsza prawda,po przeczytaniu twojego komentarza musiałem iść się odlać bo ze smiechu mi się zachciało,

  • 0

    5.  2011-09-06 23:27:57

    I kolejny argument jaki to Symbian zły psu w gardło wsadził. Szkoda tylko, że z tymi aplikacjami z top 50 jest krucho na bada OS. Ale bądźmy dobrej myśli.

  • 0

    6. ~  2011-09-06 23:41:05  host: 227.etlink.pl

    @3 dokładnie to samo jest z aplikacjami na iOS ;-)

  • 0

    7. ~Przemo  2011-09-06 23:57:08  host: abzs90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiedzieliście że apple wlicza do ilości aplikacji 50.000 e-booków?

  • 0

    8. ~Barton  2011-09-07 01:05:51  host: 199-dom-2.acn.waw.pl

    @7 - To ja bym jeszcze na ich miejscu dorzucił wszystkie utwory muzyczne, jakie mają w ofercie. Wtedy to by się dopiero imponująca liczba zrobiła.

  • 0

    9.  2011-09-07 01:44:58

    @3 wypadaloby byc obiektywnym i powiedziec to samo o aplikacjach na iOS. prawda jest taka, ze dobre aplikacje robia same sobie reklame przez systemy komenatarzy i ocen, a co najwazniejsze przez poczte pantoflowa. sporz tez na to z drugiej strony - wiele aplikacji platnych na iOS jest bezplatnych na androida (i nie pisze tu o piractwu)... w top 100 zarowno na androida jak i na iOS jestem w stanie wymienic przynajmniej 30 tych samych albo podobbnych aplikacji. reszta sie niestety nie liczy.

  • -2

    10. ~  2011-09-07 07:16:35  host: public-gprs279728.centertel.pl

    Ja tam wolę pobierać aplikacje z oficjalnego źródła niż ze sklepu mobilnego, w tym przypadku Ovi Store, pobieram z niego tylko takie mniej popularne aplikacje, czyli pobieram ok. 1-2 procent, a kto wie czy nie mniej, zasobów sklepu mobilnego.

  • 0

    11.  2011-09-07 09:05:46

    Moim zdaniem, to tych aplikacji jest nawet za dużo. W tym gąszczu ciężko znaleźć coś wartościowego, szczególnie w Android Market, gdzie wyszukiwarka pozostawia wiele do życzenia.

  • 0

    12.  2011-09-07 09:17:49

    Szkoda tylko, że ilość ma się nijak do jakości i tak naprawdę różnorodności.

  • 2

    13. ~a-go  2011-09-07 09:25:20  host: public-gprs4708.centertel.pl

    1 a co to jest ta kulka do tetrisa?

  • -2

    14.  2011-09-07 10:10:23

    a ja gdzieś mówiłem o kulce do tetrisa?

  • 0

    15. ~SyntheticAdn  2011-09-07 10:29:37  host: d12-58.static.icpnet.pl

    Może i ludzie nie używają ale chwyt marketingowy jest.

  • 1

    16.  2011-09-07 10:35:20

    Na BadaOS brakuje najbadziej Skype i jak sie pojawi to bedzie great

  • 0

    17. ~TheCarpenter  2011-09-07 13:54:18  host: euz54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7. Przemo skad masz takie dane? a jeżeli chodzi o te wszystkie aplikacje to kazdy ma po czesci recje. Tak jak np. 30 rodzaji latarek. rozumiem,ze ile ludzi tyle gustow,ale tak na prawde,czy az tek duzo z tego wszystkiego sie kozysta? a to jest biznes i kazdy ma w dym swoj udzial zeby zarobic.

  • 0

    18. ~Robert  2011-09-07 14:16:01  host: ip-89.171.102.147.static.crowley.pl

    akurat wyszukiwarka w android markecie jest najlepsza spośród appstorea i marketplacea, dziwi mnie tylko że portale onanizują się wiadomościami które są ewidentnie pisane pod zamówienie nadchodzącego microsoftowego wp7 (negowanie ilości aplikacji w markecie), lepiej zobaczcie ile pobrań mają polskie aplikacje typu jakdojade, taxity czy poloko

  • 0

    19. ~  2011-09-07 19:28:12  host: host-89-229-140-59.chelm.mm.pl

    Ale ale, po co komu liczby? Każdy gimnazjalista dziś wie, że nie ilość a jakość się liczy...

  • 0

    20. ~Marcin  2011-09-07 20:46:44  host: acev216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I co z tego jak większość tych aplikacji to śmieci Mam wrażenie że je robią na siłąę aby tylko być przed konkurencją

Dodaj swoją opinię