Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10 tys. warszawiaków kupiło bilet komórką

10 tys. warszawiaków kupiło bilet komórką

sirmark 22 Stycznia 2009 01:07

0 0
Ponad 10 tys. warszawiaków skorzystało już z usługi "Płać komórką za bilet". Zainteresowanie zakupem biletów przez telefon komórkowy cieszy się coraz większą popularnością wśród pasażerów.

Usługę "Płać za bilet komórką" ZTM wprowadził na początku grudnia 2008 r. wspólnie z bankiem City Handlowy, Polkomtelem oraz firmą mPay. Aby zakupić elektroniczny bilet wystarczy wpisać w telefonie działającym w sieci Plus numer *145*, a następnie kod wybranego rodzaju biletu. Oferta dotyczy biletów czasowych: 20-, 40-, 60-, 90-minutowych. Obecnie trwają wstępne prace nad rozszerzeniem funkcjonalności usługi.


Źródło tekstu: ZTM     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~andkra1  2009-01-22 07:30:17  host: ip-137-41.student.pw.edu.pl

    ale mpay lub city to jest alternatywa albo jedno albo drugie. Przy czym mpay rejestrujesz się przez komórkę lub internet i dostajesz 5zl na start.Ale dla osob rzadko jezdzących mysle że jest to w miare wygodne...

  • 0

    5. ~  2009-01-22 08:48:42  host: ip-89-174-126-239.multimo.gtsenergis.pl

    @3 warunek 2 nie jest konieczny ;-) Nie musisz miec konta w Citi, aczkolwiek z tym kontem jest wygodniej... Poza tym pomysl, ze NIE MUSI byc to usluga tylko dla mieszkancow Warszawy, ale tez dla tych co ja odwiedzaja. Duzo osob przyjezdza pociagami itp i po miescie poruszaja sie komunikacja miejska

  • 0

    6. ~  2009-01-22 09:02:04  host: 94-215.espol.com.pl

    @5 i specjalnie przez 'wycieczke' po Warszawie mam sprzedawac swoje dane dla mpay? zaladuje na to konto 10zl i co dalej? bede kupowac caly czas bilety podczas max. 2 dniowego pobytu? podziekuje, wole kupic bilet w kiosku... mpay tak szybko sie rozwija, ze w Szczecinie mam az 3 punkty, w ktorych moge w ten sposob placic, a sa to... pralnie chemiczne. i tak jest w wiekszosci miast w naszym kraju. byly szumne zapowiedzi wspolpracy z restauracjami i innymi fast-foodami, sieciami kin, sklepow, a wyszlo jak zawsze.

  • 0

    7. ~boczi  2009-01-22 09:18:21  host: apn-77-113-77-155.gprs.plus.pl

    City -> Citi W newsie trzeba zmienić;) Ja chętnie kupowałbym bilet komórką. Oszczędność druku dla nich, a ja w swoim mieście (Toruń) nie zawsze mogę kupić bilet w autobusie.

  • 0

    8. ~arkas  2009-01-22 09:29:20  host: user-89-108-253-197.mobile.playmobile.pl

    ja też wolałbym kupic bilet w kiosku, ale albo w pobliżu nie ma przystanku, albo jeżeli jest to zamknięty. A proszę spróbowąc w kiosku kupić bilety czasowe - w mojej okolicy brak. m-pay to rozwiązanie dla osób sporadycznie korzystajacych z komunikacji miejskiej, tam gdzie nie możesz kupić biletu, moim zdaniem i dla mnie bardzo dobre. Nie demonizujmy wprowadzania kodów, bo ja wpisałem do kontakow w komórce i po problemie z zapamiętaniem czy wstukaniem (pozostaje tylko pin). M-pay w warszawie to także możliwość płacenia za parkowanie bez konieczności szukania parkomatu, posiadania drobnych czy karty miejskiej. I na zakońzczenie oprócz Plusa m-pay obsługuje również Play

  • 0

    9. ~Longman  2009-01-22 10:45:28  host: adbu213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ andkra1- he, he jako poznaniak mogę napisać, że znacznie częstsza będzie sytuacja dokładnie odwrotna, co mogę powiedzieć z autopsji, bo w Poznaniu takie rozwiązanie wdrożono 3 lata temu, a po negatywnych doświadczeniach zrezygnowano około półtora roku temu. Otóż częstą sytuacją była taka właśnie: wsiadamy, wpisujemy kod, a potwierdzenie usługi nie nadchodzi. Wsiadają (lub podnoszą się z siedzeń) kontrolerzy, wypisują karę i wychodzą, a dopiero wtedy przychodzi potwierdzenie wykupienia biletu. Oczywiście należy się anulowanie kary, aczkolwiej juz nie drogą elektroniczną, a w realu, na nóżkach od urzędu do urzędu :-D I wtedy dopiero zaczyna się spychologia. Nikt nie jest winien: ani operator, ani przewoźnik, ani firma która to wdrożyła. Winny jest tylko i wyłącznie pasażer. Mnie dwukroptnie wlepiono karę, pomimo wykupionego biletu, dlatego nie tęsknię za taką formą sprzedaży.

  • 0

    10. ~rycho  2009-01-22 11:46:17  host: dss121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja jeżdżę komunikacją sporadycznie i chętnie kupowałbym bilety tą drogą, ale tylko z tego powodu nie będę zmieniał operatora.

  • 0

    11. ~reebop  2009-01-22 11:46:32  host: host-64.pzuci.pl

    Póki co taki jest marketing tego typu usługi, że jakies 98% warszawiaków pewnie nie wie, że to w ogóle istnieje. Ci co często korzystają z komunikacji miejskiej to mają karty, a Ci co rzadko korzystają to szybciej będzie, jak pójdą do kiosku i kupią bilet niż zapoznają się z instrukcją zapłaty przez telefon.

  • 0

    12. ~pduncz  2009-01-22 12:37:27  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    @6. Jakie dane masz "sprzedawać" dla mPay? Jedyną daną jaką musi mieć mPay jest Twój nr telefonu. Ja też mam kartę miejską, a bilety mPay i tak mi się przydają. Na przykład, kiedy jadę do Oli do Konstancina (opuszczam pierwszą strefę). Baaaardzo wygodne. Niedługo w mPay ("płać komórką"...) ma wchodzić BZ WBK. Oby tak dalej, to może Poręcz i PTC wreszcie się obudzą.

  • 0

    13. ~pduncz  2009-01-22 12:57:26  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    @2. Bilet "wyniesie" Cię dokładnie tyle samo. Konto mPay można doładować zwykłym przelewem, wtedy nie ma prowizji jak przy zasileniu internetowym. Nie ma żadnych dopłat za transfer danych, żadnej Javy. Żadnego wysyłania SMSów. Tylko komunikaty USSD (jak przy "krótkich kodach").

  • 0

    14. ~Ziom  2009-01-22 13:18:28  host: chello089078212133.chello.pl

    Ja bym korzystal gdyby byla mozliwosc kupowania biletow miesiecznych 30, 90 dniowych w sieci Orange. :D

  • 0

    15. ~  2009-01-22 13:59:41  host: ipw100.internetdsl.tpnet.pl

    co za rewelacja? dla mnie żadna 100lat za .... już od wielu lat korzystam z tego za granicą o_O

  • 0

    16.  2009-01-22 20:46:42

    Ja korzystam z mobilet i... szczerze mowiac nie zawiodlem sie jeszcze. Raz moze mialem moze maly problem z siecia ale ogolnie to fajna sprawa. Nigdy przeciez nie wiadomo kiedy bilet bedzie potrzebny, a tak mam 4zl na koncie i jak potrzebuje to zawsze jeden czy 2 przejazdy sa

  • 0

    17. ~  2009-01-22 21:47:40  host: aatz145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mi by pasowalo ale nie zadne mpay czy tam posiadanie konta w Citi:) SMS premium rate to jest to:)

  • 0

    18.  2009-01-22 22:08:37

    Jak jestem w Wa-wie to kupuję całodobowy więc i tak nie korzystał bym z usługi :D

  • 0

    19. ~pduncz  2009-01-22 23:41:56  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    @17. Tak samo jak Ty uważają decyzyjni w Poręcz i PTC ;-) Swoją drogą to tylko pokazuje, jakich mamy "profesjonalistów" w branży, skoro decyzję o wprowadzeniu lub nie płatności mobilnych uzależniają od personalnych animozji... "pogratulować"...

  • 0

    20. ~Templariusz  2009-01-23 18:08:15  host: 174.36.192.34-static.reverse.softlayer.com

    do warszawiaka: przerżnięty matkojebco. wyglądasz jakby twoja stara podczas ciąży miała kurwicę macicy ty skutasiony pierdopędzie! masz ryj jakby cię w dzieciństwie z procy karmili ty zakurwiały jak kurwa jebylu!

  • 0

    21.  2009-01-23 19:59:42

    u :P templariusz zaszalał :D nie lubi warszawiaków?:D

  • 0

    22. ~zibi  2009-01-24 21:44:36  host: 91.192.78.161

    MNIE BY SIE NA PEWNO PRZYDAŁO W 3MIESCIE. MAM KARTE MIEJSKĄ, ALE CZASAMI JEZDZĘ POZA SWOJĄ STREFĄ. ZEBY TYLKO INNI OPERATORZY TEZ TO WPROWADZILI, BO PLUS... KTO GO MA? HEHE CHYBA JAKIES PRYSZCZATE DZIECIAKI.

  • 0

    23. ~Magda  2009-03-26 17:59:02  host: fw-mpay.atm.com.pl

    Usługa jest dostępna dla Użytkowników wszystkich sieci komórkowych. Różni się jedyne scenariuszem wykonywania transakcji. Klienci sieci Plus lub Play łączą się z bezpłatnym numerem *145# , a Klienci pozostałych sieci dzwonią na numer 791 145 145 (połączenie płatne wg stawki operatora).

Dodaj swoją opinię