Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10 tys. osób cofnęło wypowiedzenia w Plusie

10 tys. osób cofnęło wypowiedzenia w Plusie

WitekT 4 Lipca 2009 11:49

0 0

Po pierwszej fali odejść, klienci Plusa zaczęli odwoływać rezygnacje, wróciło już blisko 10 tys. osób. Za miesiąc będzie wiadomo, jaki jest efekt zmiany regulaminu, ale już dziś wiadomo, że z punktu widzenia całej bazy klientów postpaidowych odejścia dotyczą dziesiątych części procentu - mówi Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Usunięcie niekorzystnych dla klienta zapisów narzucało prawo, które obowiązywało w chwili wszczęcia postępowań (przed UOKiK - przyp.red). Jeśli za tym pójdą kary - a mogą być dotkliwe, bo teoretycznie nawet do 10% przychodów - to ostatecznie my możemy na tym wygrać. A kary na pozostałą trójkę mogą być nałożone, bo w końcu chodzi o świadome stosowanie tzw. klauzul abuzywnych, niezgodnych z przepisami prawa - mówi Bauc.

Jak podkreśla Bauc, nie jest tajemnicą, że konkurencja, głównie Play, nagłośniła całą sprawę. Nie w samym nagłośnieniu jest jednak, jego zdaniem, problem, lecz w działaniach, które z tym nagłośnieniem były związane. Jego zdaniem Play działał w sposób wysoce nieetyczny.




Chodzi mi nie tylko o reklamę - "informację", że przy zmianie regulaminu można bezkarnie odejść - ale także o powiązane z nią działania, których była elementem. Wiem także o masowym rozsyłaniu SMS-ów i MMS-ów do naszych klientów z informacją o możliwości odejścia oraz z ofertą handlową Play. Były również inne działania, ale będzie jeszcze okazja, by o tym porozmawiać, bo dziś wszystkie te przykłady są materiałem dowodowym dla sądu - mówi w wywiadzie Bauc.

Szerzej o sprawach sądowych w tej sprawie pisaliśmy w tej wiadomości i tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 115
  • 0

    96. ~cygan10  2009-07-05 13:59:23  host: 088156227057.radom.vectranet.pl

    Jeśli pan prezes Bauc tak się denerwuje na reklamy Play, to ciekawe jak nazwałby kampanię mylnie informującą o naliczaniu kar za zerwanie umowy zgodnie z wszelkimi zasadami :)

  • 0

    97. ~Twix  2009-07-05 15:15:10  host: 77-254-85-227.adsl.inetia.pl

    Hmm, bo ja wiem, tak sobie chyba :) W tej chwili też używam Plusa... jeszcze, ale mam ochotę zrezygnować. Mam Elastyczną 30 + 5 nielimitowanych nr. ale prawda taka, że wątpię bym przekroczył 1000 min w ramach Plusa a do innych to zdzierstwo brać ponad 50 gr w obecnych czasach. To czego by mi brakowało do powiadomienia SMS o przychodzącej poczcie, która mam na home.pl .

  • 0

    98.  2009-07-05 15:33:04

    kwistas - nie widzisz, ze nie ma sensu porównywanie w niektórych sytuacjach? Kiedy konkretna taryfa z opcjami dodatkowymi jest najlepszą (najtańszą) dostępną? Za przykład podam Ci używaną przez wuja mojej żony Godziny 55 w Plusie z dwoma pakietami - Swojaków (3 numery stacjonarne) i DWiW (głównie stacjonarne ale też w sieci - w proporcjach 60/40), łącznie 81 brutto co miesiąc i dostępne 13,5 godziny. WYDZWANIANE 13,5 godziny ;-). Do tego sobie dodaj rabat na abonament... 50%. Naprawdę głupie proste porównywanie stawek sensu nie ma. Taryfy nie są tak proste, żeby je tak prosto porównywać.

  • 0

    99.  2009-07-05 15:34:17

    A cena minuty w tej taryfie to zdaje się ponad 60 groszy jeszcze?

  • 0

    100.  2009-07-05 17:00:58

    o? już w Teleekspresie mówią o darmowym przenoszeniu numerów - kurczę, jutro mogą być kolejki:(

  • 0

    101. ~didek  2009-07-05 17:07:33  host: 173-23-71-206.client.mchsi.com

    Jakos w to zbytnio nie wierze, chyba ze Plus zrobil cos czego glosno nie oswiadczyl bo nie sadze ze Ci ktorzy mogli rozwiazac umowe i zabrac jednosczenie z soba telefon by tego nie zrobilo tylko dla minut i skromnych prezentow ktore Plus dawal.

  • 0

    102. ~  2009-07-05 17:13:26  host: t08-13.opera-mini.net

    U mnie sporo osób przeszło z Plusa do Play, mówią że mają tanio, już mi dodatkowe min do Plusa nie są potrzebne w Play rzeczywiście jest taniej, sam tam przejdę.

  • 0

    103. ~matt  2009-07-06 00:14:44  host: host18.abaks.pl

    U mnie chcieli abonament 50 zł za 12.5 zł ale i tak nie chcialem ;p

  • 0

    104. ~xxx  2009-07-06 09:21:16  host: gddp.vlan111.architor.lubman.net.pl

    aja dostałem ofertę "dla stąłych abonentów" pisemnei ponad 3 tyg po przejsciu do play:)nieźle;)

  • 0

    105. ~  2009-07-06 17:32:29  host: ip-94-42-12-84.multimo.pl

    Bauc, polityczny nominacie Platformy (d. AWS), nie płacz chłopie i nie opowiadaj bzdur! Od kiedy to pozyskiwanie klientów jest niezgodne z prawem?

  • 0

    106. ~luke  2009-07-06 21:37:11  host: szanet.pl

    ja mam prosta metode.. zlozylem wypowiedzenie wraz i mam odpowiedz ze od 17tego lipca moge przejsc do PLAY. co jakis czas kontaktuje sie z ebokiem plusa i pertraktuje warunki na podpisanie umowy na 12 miesiecy bez telefonu, w tej chwili stanelo na: abo 55zl - 90min + 70min = 160min do wszystkich i mozliwosc pakietu za 10zl - 50min do wszystkich... zaznaczam ze dzwonie mniej wiecej po rowno do wszystkich sieci z przewaga do orange. wychodzi 65zl - 210min do wszystkich co daje 31gr za min, wiec tak tragicznie nie jest chyba? czy sie myle?

  • 0

    107. ~  2009-07-07 02:36:23  host: 213-17-144-146.bpa.pl

    @106 - w One Play za 65zł abo bez telefonu masz: umowę na rok + pierwsze 6 mies 293min/mies + drugie 6 mies 243min/mies..... PODLICZAJĄC: 24,2 gr/min. Więc ~luke chyba się mylisz :) PS. żaden fanboy, tylko idę tam gdzie jest taniej i jak będzie możliwość wypowiedzenia umowy w play bez abonamentu, to to zrobię i wezmę nową umowę w play, bo narazie mają najtaniej :) pozdawiam

  • 0

    108. ~  2009-07-07 02:51:14  host: 213-17-144-146.bpa.pl

    http://web.playmobile.pl/pl/play-abonament/promocje/oferta-bezte rminalowa/index.html ... I pół roku 22gr/min, II pół roku 26gr/min. Nawet w po skończeniu darmowego pakietu 50minut do wszystkich, jest taniej niż w Twojej ofercie ~luke.

  • 0

    109. ~marcin  2009-07-07 11:26:44  host: 194.114.62.70

    Mnie plus straszy karą 1000zł, jak zrezygnuje. Tymczasem mam już telefon od playa i teoretycznie czekam na przeniesienie. Nie chcę płacić za dwa abonamenty.. ale 1000 zł też sporo! Co robić?

  • 0

    110. ~luke  2009-07-07 19:07:12  host: szanet.pl

    dzieki za pomoc, no jakby nie patrzec to na 12mies. w play dadza wiecej..

  • 0

    111. ~  2009-07-07 23:37:28  host: 213-17-144-146.bpa.pl

    @110 - a w Plusie, na jaki czas umowę Ci oferują? 12 miesięcy chyba nie jest długo. Jak w innej sieci jest krócej, niech kto mi powie.

  • 0

    112. ~luke  2009-07-08 17:23:39  host: szanet.pl

    111 - w obu sieciach oferuja na 12mies. bez telefonu. jedyny PLUS plusa przy podobnej ofercie to, ze minuty przechodza na kolejny miesiac, w ONE Play niestety nie. PLUS: Syberyjska 55zl, 90+70min (wszyscy), za 10zl dodatkowo 50min (wszyscy) czyli za 65zl 210min przez caly okres PLAY: One Play 95 (w cenie nizszego) 65zl przez 6mies 293min + 6mies 243min (wszyscy) i rekompensata za oplate przeniesienia numeru ktora place PLUSOWI

  • 0

    113. ~konrado7  2009-07-08 20:02:14  host: systemy130.toya.net.pl

    @93pik Czy Ty w ogóle wiesz, co znaczy słowo niszowy? Z Twojego postu wynika, że chyba nie. Otóż niszowy NIE ZNACZY: z niższej półki. Niszowy ZNACZY: unikalny, który wypełnia NISZĘ na rynku, czyli taki, który oferuje funkcje, czy wygląd, których było brak dotychczas, czyli taki który zapełnia NISZĘ na rynku, czyli wypełnia rynkową lukę. Dowcip: Dowódca do Policjantów: Nie używać słów, których znaczenia nie znacie. Na to jeden: To Alibi to do mnie?

  • 0

    114. ~berdys  2009-07-10 21:59:15  host: dzp118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kogo to obchodzi ile kto z Was ma do kogo minut. gadacie nie na temat. Musialo ich niezle walnac, skoro Bauc sie tak tym, kreci i lata po gazetach.

  • 0

    115. ~konrado7  2009-07-10 22:28:26  host: systemy130.toya.net.pl

    @112 Minuty w Plusie przechodzą na trzy kolejne miesiące - czyli można je wykorzystać przez cztery okresy rozliczeniowe. To więcej niż na 1 miesiąc.

Dodaj swoją opinię