DAJ CYNK

10 tys. blokad w 9 miesięcy

WitekT

Wydarzenia

Od 1. stycznia Centertel udostępnia usługę nieodpłatnego blokowaniu numerów IMEI skradzionych telefonów komórkowych na życzenie ich użytkowników. W ciągu 9 miesięcy tego roku z możliwości darmowego zablokowania numerów IMEI w skradzionych telefonach skorzystało 9.953 klientów sieci Orange.

Od 1. stycznia Centertel udostępnia usługę nieodpłatnego blokowaniu numerów IMEI skradzionych telefonów komórkowych na życzenie ich użytkowników. W ciągu 9 miesięcy tego roku z możliwości darmowego zablokowania numerów IMEI w skradzionych telefonach skorzystało 9953 klientów sieci Orange.

Statystyki blokad wyglądają następująco:
w styczniu – 1359 blokad,
w lutym - 1211 blokad,
w marcu - 1261 blokad,
w kwietniu - 1115 blokad,
w maju - 1018 blokad,
w czerwcu - 1160 blokad,
w lipcu - 972 blokady,
w sierpniu - 995 blokad,
we wrześniu - 863 blokady.

Średnio z darmowej usługi blokady IMEI korzysta w sieci Idea ok. 40 osób dziennie. Klienci sieci Orange są informowani o możliwości skorzystania z tej usługi zarówno w punktach sprzedaży, Biurze Obsługi Klientów Orange (w momencie np. zakładania blokady na utraconej karcie SIM) oraz w miesięcznikach dla abonentów sieci Orange.

Zlecenie zablokowania/odblokowania numeru IMEI abonent/użytkownik musi złożyć osobiście (lub osoba przez niego upoważniona) w każdym punkcie sprzedaży sieci Orange (autoryzowany przedstawiciel - dealer, salon firmowy i franchisingowy, Telepunkt). Klient musi udać się do punktu Idea i tam podpisać formularz zgłoszenia zablokowania/odblokowania urządzenia końcowego. Zlecenie blokady w sieci Orange skutkuje blokadą we wszystkich trzech sieciach komórkowych działających na terenie Polski. W przypadku, jeżeli Klient zgłasza kradzież karty SIM jest on dodatkowo informowany przez konsultantów BOK i BOP o możliwości blokowania numeru IMEI.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange