Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10 tys. blokad w 9 miesięcy

10 tys. blokad w 9 miesięcy

WitekT 7 Października 2005 16:30

0 0

Od 1. stycznia Centertel udostępnia usługę nieodpłatnego blokowaniu numerów IMEI skradzionych telefonów komórkowych na życzenie ich użytkowników. W ciągu 9 miesięcy tego roku z możliwości darmowego zablokowania numerów IMEI w skradzionych telefonach skorzystało 9953 klientów sieci Orange.

Statystyki blokad wyglądają następująco:
w styczniu – 1359 blokad,
w lutym - 1211 blokad,
w marcu - 1261 blokad,
w kwietniu - 1115 blokad,
w maju - 1018 blokad,
w czerwcu - 1160 blokad,
w lipcu - 972 blokady,
w sierpniu - 995 blokad,
we wrześniu - 863 blokady.
Średnio z darmowej usługi blokady IMEI korzysta w sieci Idea ok. 40 osób dziennie. Klienci sieci Orange są informowani o możliwości skorzystania z tej usługi zarówno w punktach sprzedaży, Biurze Obsługi Klientów Orange (w momencie np. zakładania blokady na utraconej karcie SIM) oraz w miesięcznikach dla abonentów sieci Orange.

Zlecenie zablokowania/odblokowania numeru IMEI abonent/użytkownik musi złożyć osobiście (lub osoba przez niego upoważniona) w każdym punkcie sprzedaży sieci Orange (autoryzowany przedstawiciel - dealer, salon firmowy i franchisingowy, Telepunkt). Klient musi udać się do punktu Idea i tam podpisać formularz zgłoszenia zablokowania/odblokowania urządzenia końcowego. Zlecenie blokady w sieci Orange skutkuje blokadą we wszystkich trzech sieciach komórkowych działających na terenie Polski. W przypadku, jeżeli Klient zgłasza kradzież karty SIM jest on dodatkowo informowany przez konsultantów BOK i BOP o możliwości blokowania numeru IMEI.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~mikemat  2005-10-08 00:34:41  host: pa210.kochcice.sdi.tpnet.pl

    przeciez mozna zmienic IMEI w wiekszosci telefonow, myle sie ?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet