Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10-stronicowy protest Polkomtela

10-stronicowy protest Polkomtela

WitekT 9 Grudnia 2009 22:48

0 0

Brak bezstronności i usiłowanie przekroczenia uprawnień podczas kontroli - to tylko dwa z kilku zarzutów, jakie Polkomtel zawarł w proteście wysłanym do UOKiK. Zapisane gęstym drukiem dziesięć stron naszpikowane jest wyimkami z przepisów, które Urząd miał przekroczyć podczas kontroli - wynika z dokumentów, do których dotarła Gazeta Wyborcza.

O kontroli UOKiK w Polkomtelu, PTC, P4. Info-TV-FM i NFI Magna Polonia szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, a o oficjalnym stanowisku Polkomtela - w tej wiadomości.

Kontrolująca nie zachowała wymaganego w toku kontroli obiektywizmu i bezstronności - pisze zaraz na początku Polkomtel. Chodzi o rozmowę między prezesem Polkomtela a jedną z kontrolujących osób, podczas której przedstawicielka UOKiK miała stwierdzić iż jest przeświadczona, że niedozwolone porozumienie zostało zawarte.




Kolejnym zarzutem jest nieproporcjonalność działań do przedmiotu postępowania. Chodzi o niespodziewane wyłączenie z życia spółki na czas przesłuchań kilku kluczowych osób i zaplombowanie na kilkanaście godzin gabinetów. To - zdaniem Polkomtela - naruszenie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Także tę ustawę miał naruszać fakt, że kontrolę prowadzono poza godzinami pracy.

Najważniejszy zarzut, zajmujący ponad trzy strony pisma, dotyczy jednak usiłowania przekroczenia uprawnień. Kontrolujący mieli bowiem oświadczyć, że chcą wynieść poza siedzibę spółki dysk z danymi jednego z pracowników. Na dysku - oprócz spraw, które mogłyby Urząd interesować - znajdowały się też poufne informacje dotyczące strategii Polkomtela, a także prywatne e-maile. Ostatecznie dysk został zaplombowany, ale pozostał w spółce.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~trek  2009-12-10 09:22:08  host: doo93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sprawa skomplikowana, ale sam fakt takiej nagłej kontroli nieco dziwi. może bardziej by się zajęli motywami infoTV?

  • 0

    17. ~js  2009-12-10 09:23:27  host: aegs97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No UKE i UOKiK działają na rzecz tej śmiesznej spółki Info-TV-FM ?? Dlaczego ? Odpowiedź jest prosta bo ta Info-TV-FM idzie pod lód !!! Myślę że to koniec Streżyńskiej. Bo niby dlaczego urzędy państwowe tak bardzo dbają o to aby operatorzy "chcieli" podpisać z Info-TV-FM umowy ???? Pewnie Streżyńska ma w Info-TV-FM przewidziany desant jak ja już zwolnią !

  • 0

    18.  2009-12-10 09:27:08

    a ja ciągle nie rozumiem - na czym ta zmowa miałaby polegać? że jak działali przeciwko wdrożeniu tej śmiesznej mobilnej telewizji?

  • 0

    19.  2009-12-10 09:29:08

    A jak jestem sobie w stanie wyobrazić przeciętnej klasy urzędnika na kontrloi, to ta pani kontrolująca miała tak dziką satysfakcję, że prezesesowi dużej spółki może "wygranąć" slogan o zmowie, że zaraz potem siku poleciała zrobić z wrażenia ;)

  • 0

    20. ~sam  2009-12-10 10:35:11  host: byz162.internetdsl.tpnet.pl

    widac maja cos za uszami skoro tak glosno protestuja...jakby byli czysci kontrola by im nie przeszkadzala.

  • 0

    21.  2009-12-10 10:51:35

    Polkomtel wydaje kolejny bełkot. Nie zaszkodzi taka kontrola, przynajmniej dla abonentów.

  • 0

    22.  2009-12-10 10:55:47

    Użyte przez Polkomtel sformułowania są powszechnie używanymi w postępowaniach procesowych wtedy, gdy brakuje argumentacji rzeczowej (czyli brak konkretów opartych na przepisach prawa materialnego).

  • 0

    23.  2009-12-10 11:10:49

    Ja tam często piszę, bo ktoś chce. Mówię mu - bez sensu. A on - pisz! I piszę.

  • 0

    24. ~dino  2009-12-10 11:16:57  host: doy164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    trochę brak jakiejś konkretnej arguemntacji tej kontroli. tylko są przecieki

  • 0

    25. ~ktos  2009-12-10 11:26:23  host: host130.alatus.com.pl

    @wlo jaka zmowa ? moze poczytac o "cementowej zmowie" jeszcze ciepla sprawa wlasnie UOKiK oglosil gigantyczne kary... I prosze nie mowcie ze stratyegiczne rzeczy trzyma sie na dyskach u pana Frania ... i jest to jedyna kopia....

  • 0

    26. ~Galnospoke  2009-12-10 12:15:34  host: 80.50.235.110

    Skwituje to krotko: ROTFL.

  • 0

    27. ~moonlight  2009-12-10 13:07:54  host: apn-77-114-166-179.dynamic.gprs.plus.pl

    @ 25. ktos - a gdzie maja trzymac, w piwnicy? i chyba nie sadzisz, ze kontrolowali komputer "pana Frania". to pewnie byly komputery jakis prezesow i dyrektorow.

  • 0

    28. ~satq  2009-12-10 13:53:19  host: apn-77-112-160-21.dynamic.gprs.plus.pl

    jak cała watacha w plusie działa jak iplus to najlepiej niech to zamkną w piździec. niby chwalą się w ofercie że max transfer do 7,2MB z tego zdawałem sobie sprawe że blef, ale to chodzi gożej niż playonline mojej teściowej gdzie ona w umowie ma że max do 1MB. PLUS TRAGEDIA NIENAWIDZE TEJ FIRMY !!!

  • 0

    29. ~satq  2009-12-10 13:54:22  host: apn-77-112-160-21.dynamic.gprs.plus.pl

    tak, jak by ktoś pytał musiałem się wyżalić.

  • 0

    30.  2009-12-10 16:14:38

    Ehhh... A gdyby najechali wam na chatę i zaplombowali drzwi do kuchni, gdzie byście mieli żarcie, garnki do jego robienia, kuchenkę to też byście tacy byli mądrzy? Duża czy mała firma, wszystko jedno, i tak szkoda wyrządzona przez taką kontrolę jest. Jeśli to co napisali jest prawdą to się nie dziwię, że taki list piszą, bo takie działania urzędu są HANIEBNE! Ja gratuluję tym osobom, które nie znając sprawy komentują, że Polkomtelowi jest dobrze tak. Nie będę mówił, że są to dzieci, powiem tylko, że są to osoby nie dojrzałe lub takie, które nie znając się narzeczy mają jakieś zdanie na temat. PS Znajdowanie kozła ofiarnego to cechy systemu totalitarnego.

  • 0

    31. ~Gormar  2009-12-10 18:41:43  host: 217.96.62.235

    @30. Przecież to Plus sam siebie kreuje na kozła ofiarnego. Kontrole weszły do wszystkich operatorów poza Orange a jakoś oni nie lamentują. Wszyscy apelują do Polkomtela aby wprowadzili zmiany w ofercie Rarka a teraz oni stwierdzą że zapodziały im się dokumenty ;). Przypominam, w Rarce 55 przynajmniej 150 minut a za 75zł -> 230 minut. Nie muszą mi dziękować ;)

  • 0

    32.  2009-12-10 21:11:38

    mam wrażenie, że za jakiś czas będę miał ubaw z tych zaciekłych komentarzy ;-) pamiętliwy jestem, więc będziecie mieli duuużo moich komentzry po newsem o rozstrzygnięciu tej "afery" ;-)

  • 0

    33.  2009-12-10 22:49:08

    wol, też tak myślę, pożyjemy zobaczymy ;)

  • 0

    34. ~pxr  2009-12-11 10:30:35  host: 94.75.253.67

    Czyli wszystko po staremu. Oficjalnie państwo nie może angażować się w pomoc dla prywatnych przedsiębiorstw, nieoficjalnie jeżeli masz firmę i nikt nie chce kupować twoich produktów to możesz liczyć na pomoc UOKiK który odwiedzi niezdecydowanych w asyście policji i przekona że może jednak warto...

  • 0

    35. ~Rozśmieszony  2009-12-11 16:14:36  host: ip-89-174-40-116.multimo.pl

    A moim zdaniem zamiast się żreć to akurat w tej kwestii wszyscy opowie których odwiedziły kontrole powinni napisać równie długi list do UOKiKU i przypomnieć że wciąż mamy gospodarkę rynkową a nie centralnie sterowaną:)

Dodaj swoją opinię