Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10 najgorętszych telefonów 2012 roku

10 najgorętszych telefonów 2012 roku

sirmark 1 Stycznia 2013 01:19

0 0

W 2012 roku producenci postanowili dopieścić rozwiązania z roku poprzedniego, oferując nowy design, bardziej dopracowane funkcje fotograficzne i jeszcze większą wydajność. Trend do dalszego powiększania wyświetlaczy nie został tak ciepło przyjęty jak 4,3-calowy standard z 2011 roku. Zresztą, podobnie jak kolejne podwojenie liczby rdzeni procesora. Wyścig zbrojeń bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zaczął przypominać ten znany z komputerów i jeszcze bardziej we znaki dały się niedostatecznie pojemne baterie nowych smartfonów. Następcy wysłużonej Nokii E52 wciąż próżno szukać, a z ofert operatorów znikają ostatnie "niedotykowe" telefony. Wygląda na to, że jesteśmy skazani na telefony z dotykowymi ekranami i ten artykuł ma za zadanie między innymi ułatwić odnalezienie się w tym, dla wielu osób zupełnie nowym, dotykowym środowisku. Na klientów czyha wiele problemów, z których największym jest niepewne wsparcie programistyczne dla starszych modeli i zatrważająco szybkie starzenie się smartfonów. Klienci zmuszeni są stawiać na świeże konstrukcje, których poznanie ułatwiają publikowane na TELEPOLIS.PL recenzje czy dedykowane wątki na naszym forum.

Przede wszystkim jednak chcemy, jak co roku, wyróżnić produkty wyjątkowe, które miały największy wpływ na rynek, wyznaczały nowe trendy i w znaczący sposób ułatwiły życie użytkownikom telefonów komórkowych. Ogólnoświatowa dominacja smartfonów z Androidem przełożyła się na wyniki naszego rankingu, ale nie brakuje w nim również innych systemów mobilnych. Nie jest to zestawienie stworzone na zasadzie - "pochwalimy każdego producenta za to, że cokolwiek pokazał", ale wzięliśmy oczywiście pod uwagę dorobek wszystkich dostępnych na polskim rynku producentów telefonów.




Nasze tegoroczne zestawienie znaleźć można w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    12.  2013-01-01 23:20:55

    Apple iPhone jest rewolucyjny, bo pojęcie najgorętszego urządzenia zostało opatentowane przez Apple

  • 0

    13. ~PLANET  2013-01-02 01:19:40  host: jag4.dag.pl

    Witek sie myli! ; iP5 wprowadzil trzy mikrofony... ;)

  • 0

    14. ~omena  2013-01-02 09:49:48  host: ip-78-30-109-47.free.aero2.net.pl

    IP5 to najbardziej marketingowy składak roku... IP6 będzie miał nowy rządek ikonek i już się sprzeda :)

  • -1

    15.  2013-01-02 10:09:28

    @9 Owszem 4 cale mieli inni ale z jaką rozdzielczością co? Max to 800x480, zatem w pewnym sensie jest to jakieś osiągnięcie i powiew świeżości wśród smartów gdzie obecnie panuje moda na rakietki do tenisa stołowego - nie każdy zaraz potrzebuje blisko 5 cali w telefonie. Z kolei mniejsze ekrany = słaby hardware i koło się zamyka. Co zaś tyczy się zestawienia to jedynie pewnie obiekcje mam do lumii 920 i jakości dźwięku - ten jest wręcz słaby w zestawieniu z innymi modelami - np sgs III, htc one s, ip4s, ip5 ba nawet sgs 1 czy wave s8500. Po drugie aparat - tu akurat jest fail roku w wykonaniu Nokii - widzieliście zdjęcia za dnia, czy też daliście się porwać marketingowemu bełkotowi? Znikoma ilość detali, rozmyty lewa i prawa strona kadru, problemy z balansem bieli (szkoda, że nie można wstawiać załączników). Aparaty konkurencji robią zdecydowanie lepsze foto. Fakt w nocy jest znacznie lepiej, ale i tu jest sposób w

  • 0

    16.  2013-01-02 10:11:29

    w telefonach konkurencji - wystarczy program, który umożliwia wydłużanie czasu ekspozycji (co 920 robi w standardzie) i osiągniemy naprawdę ciekawe wyniki, kilka nieobrobionych fotografii ode mnie wykonanych poczciwym ip4s http://www.esato.com/phonephotos/cam/apple/iphone_4s/20121213191 78jmYw7.jpg http://www.esato.com/phonephotos/cam/apple/iphone_4s/20121211190 9ar61Qf.jpg http://www.esato.com/phonephotos/cam/apple/iphone_4s/20121031075 1jj3jR6.jpg

  • 0

    17.  2013-01-02 10:46:58

    rain86: obrażasz nas tekstami o poddawaniu się "marketingowemu bełkotowi". Jeżeli czytałbyś uważnie nasz serwis, to wiedziałbyś, że 920 mam od ponad miesiąca.

  • 0

    18.  2013-01-02 10:55:34

    @17 to było pytanie retoryczne i nie miałem na celu obrażania nikogo, ale muszę z przykrością przyznać, że nieumyślnie tak wyszło. Czytam telepolis od wielu lat i wiem, że posiadasz 920. Wiadomo, że każdy patrzy nieco inaczej na swój prywatny sprzęt ale dobrze byłoby spojrzeć też na to krytycznym okiem i zestawić z pozostałą czołówką, która to akurat w kategorii dźwięku, aparatu i baterii bije 920 na głowę.

  • 0

    19.  2013-01-02 10:58:43

    Na dobrą sprawę jedynym (dla mnie) genialnym elementem w 920 jest jej świetny wyświetlacz - to jest coś co na pewno sprawi, że pozostali producenci nie będą chcieli pozostać w tyle i z tego względu chociażby model ten powinien być w tym zestawieniu - co do tego nie mam żadnych zastrzeżeń. Kwestia multimedialna i sam system (w wielu aspektach wciąż niezmieniony ze śmiesznymi brakami - np przewijanie za pomocą trzymania przycisku dotykowego to jakaś kpina z użytkowników) plasuje ten telefon co najwyżej w kategorii średniaków roku 2012.

  • 0

    20.  2013-01-02 11:06:00

    A dla mnie nie ma znaczenia to co wszyscy piszecie o "rewolucyjności" tych wszystkich smartfnów ;-) Ja szukam sklepu gdzie kupię nową E52. Moja 3-letnia jeszcze trochę pociągnie, ale za rok mogę już nie kupić telefonu z dodatkami komunikacyjno-biurowymi a jedynie komputer (tablet) z opcją telefonu ;-)

  • 0

    21.  2013-01-02 11:17:57

    rain86: ok. :-) Co do dźwięku - ja tam słuchu wielkiego nie mam, ale moim zdaniem 920 lepiej odtwarza muzykę niż mój standardowy iP4. Oczywiście nie na standardowych słuchawkach - te w 920 są MASAKRYCZNE.

  • 0

    22.  2013-01-02 11:18:15

    @20 Szukaj po salonach operatorów, allegro, ebay - tam na pewno znajdziesz :)

  • 0

    23. ~a_lex  2013-01-02 12:55:42  host: 78.133.178.33

    20 No w pełni się zgadzam - to już ostatnie chwile żeby rozejrzeć się za "normalnym" telefonem. Ja szukam klasycznego SE - myślałem o 905, ale właściwie toto jest za duże. Pewnie skończę na tym samym, czego używam - k550, ewentualnie k810. Nie za bardzo kojarzę, o co chodzi z tym przewijaniem w WP8, bo akurat przewijanie filmów np. z Telepolis jest tragiczne w Androidzie (SE Arc).

  • 0

    24. ~Nikt  2013-01-02 18:20:11  host: 78.133.178.33

    do Witek- czytam telepolis już od bardzo dawna ale takich głupot jakie zaczynasz opowiadać obecnie to jeszcze nie było. Posiadasz telefon o wadze worka kartofli z baterią wytrzymującą kilka godzin i jeszcze próbujesz nam wmówić że tak mam być. Chyba przeżywasz jakiś kryzys emocjonalny bo po prostu nie mogę uwierzyć w to co piszesz /chyba że to nie ty/. Pytasz co wniósł iphon 5 konkretnie to proszę. W czasie gdy inni się tylko starają to apple ma najlepszy ekran pod każdym względem, ekran powiększono do 4 cali a waga zostaje obniżona. To są fakty o jakie pytałeś. Ja wcale nie sugeruję że iphone 5 jest najlepszy ale po prostu pominięcie go w zestawieniu to ignorancja i wyraz zagubienia. Zrób sobie urlop bo portal staje się niepoważny i niewiarygodny.

  • 0

    25. ~xy  2013-01-02 18:49:44  host: ip-84-39-168-46.free.aero2.net.pl

    Przestańcie z tym iZłomem biadolić - Witek wiele głupot pisze, ale akurat tutaj ma rację.

  • 0

    26. ~Olek  2013-01-02 22:37:21  host: host-89-229-76-109.szczecin.mm.pl

    @25 Nie, nie ma racji.

  • 0

    27. ~  2013-01-03 08:08:05  host: v22-08.opera-mini.net

    tak, ma rację. Jak dzieci...

  • 0

    28. ~Pablo  2013-01-03 08:26:06  host: c83-176-255-88.cust.tele2.se

    Wejdzcie sobie na strone ubuntu.com jest info o prezentacji nowego OS od Ubuntu na targach CES 8-11.01.2013

  • 0

    29. ~RobertX  2013-01-03 09:33:09  host: 83.1.243.180

    rain86 - widze, ze nie masz argumentow ;) Ja przyznaje racje redaktorowi ;) iP5 to w koncu ladny telefon (jak dla mnie) ale juz w momencie premiery nie mial w sobie kompletnie nic wyrozniajacego! Rozdzielczosc? No prosze... spojrz na ppi innych producentow. Nie czepiaj sie innych producentow, wskaz innowacje appla w tym modelu...

  • 0

    30.  2013-01-03 17:11:52

    Nie jestem zwolennikiem 920tki (będąc świadomym jej wad), ale fajfon naprawdę jest stosunkowo.. Nudny. Najciekawszy produkt Apple'a tego roku to był nowy... iPod Nano. Nie iPad Mini, nie iP5 i NA PEWNO nie najnowszy duży iPad. Co nowego ma nowy fajfon? Mówiłem.. :) Trzy mikrofony - koniec. Że ma cztery cale (ppi stare) i mocne bebechy przy tym? Znam telefony o mocniejszych bebechach, które mają 4,5 cala.. Niewiele więcej, ale oczywiście każdy AppleFanboy wie lepiej ;) Że jest to najmocniejszy iPhone? Ok, jest, ale co z tego? Dodam, że używałem i chodzi naprawdę fajnie, ale gdybym miał wymieniać któryś z dwóch telefonów (S II i iP4) to zdecydowanie wolę S IV bądź podobny produkt. Mimo to dałbym iP5 w dziesiątce istotnych telefonów zeszłego roku - moje wątpliwości budzi ZTE Grand X In, Beam (był już wcześniej podobny model Samsunga, tylko że mający słabsze speki), Xperia S (podobnie jak T jest dla mnie całkowicie... nudny) - i ten pewnie bym wymienił na fajfona - i mam lekkie wątpliwości przy Swifcie L9. Jednak kryterium premiery w PL w konkretnym roku jest specyficzne, bo inaczej telefony z Adreno 320 (nie tylko Optimus G czy Nexus 4) byłyby w natarciu.

  • 0

    31. ~ttuuuukk  2013-01-12 09:23:50  host: user-46-113-105-81.play-internet.pl

    ją uważanej że galaxy s 3 to znakomity telefon

Dodaj swoją opinię