Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10 najgorętszych telefonów 2011 roku

10 najgorętszych telefonów 2011 roku

LuiN 1 Stycznia 2012 00:16

0 0

W 2011 roku na rynek trafiło wiele telefonów komórkowych, które pokazały, że od urządzeń mobilnych można oczekiwać jeszcze więcej niż do tej pory. Podwoiła się ilość rdzeni procesorów, zwiększyły się przekątne i rozdzielczości ekranów, przyspieszył Internet, filmy nagrywać możemy już w rozdzielczości FullHD... czasem nawet w 3D.

Jak co roku, długo zastanawialiśmy się nad tym jakie kryteria należałoby wziąć pod uwagę by wyłonić 10 najgorętszych tegorocznych telefonów. O ile z pierwszymi miejscami nie mieliśmy problemów, o tyle już miejsca od szóstego do dziesiątego były obiektem naszych zażartych dyskusji. Ich efekt znajdziecie w artykule.

Na ostatniej stronie artykułu dostępna jest ankieta, w ramach której możecie oddać swój głos na telefon, który według Was był najbardziej przełomowy w 2011 roku.




Nasze tegoroczne zestawienie znaleźć można w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26.  2012-01-02 12:54:17

    22, większe problemy z kompatybilnością zauważyłem w HTC Sensation niż w SGS2. Galaxy S2R i9103 nie ma ekranu Super AMOLED Plus i nie sprzedał się w ilości 10 mln sztuk w ciągu pierwszych 5 mies. sprzedaży, co udało się Galaxy S II.

  • 0

    27. ~mags  2012-01-02 13:14:03  host: apn-95-41-127-216.dynamic.gprs.plus.pl

    26, Galaxy S2R i9103 w sprzedaży jest dopiero od może półtora miesiąca. :) Posiada doskonały super clear lcd. Nie wiem czy nie lepszy od super amoled plus. Smartphone nigdzie nie reklamowany. Bez oficjalnej premiery. Przecież nie może zagrozić sprzedaży innych braci z rodziny. Telefon o którym wspomina tylko Nvidia, a Samsung podaje na stronie np. inne dane techniczne (procesor). Dla mnie sprzęt z pierwszej trójki the best. Pozdrawiam z Nowym Rokiem.

  • 0

    28. ~  2012-01-02 13:21:30  host: z50-01.opera-mini.net

    @Luin - ChaCha przy E6.... Hmmmm nie pokusiłbym się o takie porównania. Facebookowa zabaweczka przy wykonaniu E6....

  • 0

    29.  2012-01-02 14:38:34

    28, to może powiedz co takiego innowacyjnego przyniosła E6, czego już nie było na rynku? Wyjątkowo jasny ekran?

  • 0

    30. ~kormoran  2012-01-02 15:32:37  host: lsm.vlan80.dengo.lubman.net.pl

    Ice Cream Sandwich w Samsung Galaxy Nexus to oprogramowanie niemal doskonałe! Dlatego szybko należy usunąć z listy nr 2- telefon Nokia Lumia 800 i wstawić tam rewelacyjny Samsung Galaxy Nexus i9250!

  • 0

    31. ~andruszka82  2012-01-02 16:50:47  host: apn-95-40-187-92.dynamic.gprs.plus.pl

    wiec wieksza innowacja bylo dodanie klafisza FB w chacha niz polaczenie ekranu dotykowego w z wygodnia klawiatuta i solidna obudowa w biznesowym smartphone noki E6-00? owszem bylo juz takie polaczenie (nawet kilka lat temu i780) ale..

  • 0

    32. ~WujoFefer  2012-01-02 19:07:04  host: 89-69-81-225.dynamic.chello.pl

    @30 LoL. :D Liczba błędów w oprogramowaniu nowego Nexusa przyprawia aż o ból głowy. Po za tym ten telefon raczej nie zdobędzie wielkiej popularności ze względu na słabą baterię i aparat nie adekwatne do wygórowanej ceny urządzenia. Czasem myślę, że Google specjalnie daje tak wysokie ceny swoich Nexusów by zniechęcić do jego kupna, jedynie programiści i ludzie obeznani w świecie Androida zakupią go tylko dla czystego systemu bez nakładek. Swoją drogą drugie miejsce Lumii 800 jest jak najbardziej zasłużone, świetny telefon i świetny nowatorski system. Tak dalej Nokia! :)

  • 0

    33. ~  2012-01-02 19:48:29  host: 31.61.110.224

    Do tego nokia E6-00 ma świetny wyświetlacz od sharpa pokryty gorilla glass. Jeżeli chodzi o wyświetlacze, lcd, led nie ma lepszego producenta. Topowe tv sony też mają matryce od sharpa. Zresztą tv sharpa to punkt odniesienia dla całego rynku. Niestety ale facebooki, like'owanie, iphone wersja 51.125 z mmsami i inne brandzlomaty są ważniejsze niż bardzo dobre wykonanie i ciekawa funkcjonalność. Takie czasy ;-(

  • 0

    34. ~andruszka82  2012-01-02 21:19:47  host: apn-95-40-187-92.dynamic.gprs.plus.pl

    az z ciekawosci przeczytalem revenzje e6 napisana przez Q. no coz jak ktos pisze ze "system jest z innego swiata" to juz jasne ze nie trafila do 10. pada tam tez stwierdzenie ze nokia sama widocznie nie uwaza symbiana za dobry system skoro z niego rezygnuje.. nie wydaje mi sie by robili to wlasnie dlatego. zajmuja sie obecnie 3 systemami (wiadomo juz ze chca upodobnic symbiana do meeGo - zostaja nam 2)Windows jeszcze jakis czas nie bedzie w pelni wartosciowym systemem (brak obslugi wielu elementow jak chociazby porzadna optyka carla zeisa) stad jeszcze te pare lat potrzebuja symbiana. Nokia miala zawsze jedna zalete-jak juz cos zrobila to zrobila to porzadnie (wezmy ostatnio ze nie dotrzymali terminu aktualizacji Bella w N8 itp - jesli mieli by to zrobic jak samsung bada 2.0 to juz wole poczekac)

  • 0

    35. ~andruszka82  2012-01-02 21:26:09  host: apn-95-40-187-92.dynamic.gprs.plus.pl

    pozatym jak redaktorzy pisza teksty w stylu "system z innego swiata" "przestarzaly" czyzby symbian zmartwychstal?!" to sie nie dziwie ze nawet uzytkownicy zaczynaja sie zastanawiac.dlaczego plynnosc symbiana ocenia sie po np noki 500 a androida po galaxy sII, nexus,note? ciekawostka jednak jest wynik sprzedazy http://www.telix.pl/artykul/smartfony-z-symbianem-nadal-sprzedaj a-sie-swietnie-3,45375.html

  • 0

    36. ~  2012-01-02 21:43:09  host: z52-08.opera-mini.net

    35. Andruszka, zmierzmy szybkość samsunga2, wywalmy andka, zainstalujmy symbiana i porównajmy! Jestem ciekaw wyników :-D

  • 1

    37. ~kormoran  2012-01-03 13:23:08  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Niestety Samsung Galaxy Nexus nie ma radia FM! Nie nadaje się do pierwszej dziesiątki tak jak i Motorola RAZR! Radio internetowe to nie to samo.Skazuje na Wi-Fi!

  • 0

    38. ~sobol  2012-01-03 22:59:07  host: 89-68-48-30.dynamic.chello.pl

    Do listy dodałbym Black Berry Bold 9900. Bije nokie E6 na głowę.

  • 0

    39. ~  2012-01-04 07:44:35  host: z08-07.opera-mini.net

    @38 a czym dokładnie bije? Jakiś konkret?

  • 0

    40. ~  2012-01-04 12:12:56  host: 85.219.163.66

    @39 chociażby systemem

  • -2

    41.  2012-01-08 12:44:02

    @37 Kto w tych czasach słucha radia w telefonie?

  • 2

    42. ~  2012-01-08 13:14:54  host: z06-06.opera-mini.net

    41. Dlaczego zadajesz takie mało mądre pytania? Ty nie słuchasz, więc reszta ma się Tobie podporządkować? Pomyśl chwilę, zanim coś palniesz.

  • 1

    43.  2012-01-08 13:35:06

    Radio FM, to jedna z lepszych i mądrzejszych rzeczy wprowadzona do komórek. O niebo pożyteczniejsza niż, np. gry. Dlatego łapska precz od radia FM!

  • 1

    44. ~Słoneczny  2012-01-08 14:28:45  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    @41. A co mają "czasy" do słuchania radia? Kto słucha? Każdy kogo interesują bieżące informacje, a jest na przykład w podróży pociągiem. Ot i masz odpowiedź.

  • 1

    45. ~a_lex  2012-01-08 15:06:52  host: public-gprs149162.centertel.pl

    Ja słucham cały czas kiedy coś robię. I mam wrażenie ze to czas lepiej spędzony niż siedzenie przed komputerem, a na pewno niż przed telewizorem. Radio to podstawowa rzecz w komórce. Tylko ten podział częstotliwości w Polsce to nie za bardzo, jakieś sensowne stacje maja ograniczony zasięg, a takie Z to bebni wszędzie.

Dodaj swoją opinię