Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10 mln Nokii w pierwszym roku

10 mln Nokii w pierwszym roku

orson_dzi 13 Października 2017 18:00

6 0

nokia 8 polska

W 2017 roku firma HMD Global przywróciła markę Nokia na rynku smartfonów. To może być udany rok pod względem sprzedaży.

Na blogu biznesowym Communities-Dominate pojawiło się zestawienie wyliczeń na temat sprzedaży Nokii w tym roku. Wg danych IDC w I w kwartale sprzedanych zostało zaledwie 100 tys. Nokii. Wynika to z tego, że sprzedaż była prowadzona wyłącznie na terenie Chin. Również wg danych IDC w II kwartale, przy czym jest to wynik tylko za sam czerwiec, nabywców znalazł 1,4 mln egzemplarzy Nokii. Wyliczenia za III i IV kwartał pochodzą od analityka, byłego pracownika Nokii Tomiego Ahonena i wg nich na rynek trafi odpowiednio 2,5 mln oraz 3,5 mln egzemplarzy.




Jeśli dodamy do tego resztę wyników za II kwartał, przewidywany wzrost sprzedaży w okolicach Bożego Narodzenia oraz być może Nokię 9, to w sumie nabywców może znaleźć 10 mln Nokii. Jak na pierwszy rok po powrocie trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry wynik, który dobrze rokuje na przyszłość.

Zobacz: Test telefonu Nokia 8
Zobacz: Test telefonu Nokia 5

Źródło tekstu: communities-dominate; wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 12
  • -2

    1.  2017-10-13 18:25:58

    Kibicuje nowej Nokii, zatrudnili dobrych dizajnerów, dobrych marketingowców i to może przynieść jej duży skuces

  • -2

    2.  2017-10-13 18:42:05

    Jak na razie mogę potwierdzić pełną satysfakcję mojego syna z zakupu Nokii 6 ;-)

  • 0

    3.  2017-10-13 19:16:38

    Bełkot markentingowy chciejstwo i nic więcej. Ile 6-tki sprzedali w Polsce? do dzisiaj w niektórych sieciach handlowych brak dostępu do modelu. Za tą cenę i z takimi parametrami to w Europie cieniutko im schodzą te modele pseudo Noki a 3 to już szczyt nowej technologi w cenie , a szkoda pisać.

  • 0

    4.  2017-10-13 19:19:04

    negra - ja tam kupię Nokię ;-) Wcześniej czy później... Duże są niestety, ale trudno - coś takiego trzeba będzie kupić wcześniej czy później.

  • 1

    5. ~  2017-10-13 20:24:53  host: 89-78-238-142.dynamic.chello.pl

    W tej cenie nie sa warte zakupu, lepijej cos od moto/xiaomi/samsung

  • 1

    6.  2017-10-14 03:47:56

    Jak na razie za mało Nokii w samej Nokii ;) Chciałbym żeby Nokia miała coś nie od Sony, coś dużego, własnego ala Nokia 808 PureView. Dzisiaj pewnie bliżej 1020, ale nawet...Do tego dedykowany przycisk aparatu, głośny telefon (w tym dzwonek...Sony na głośniku i dzwonek są cichutkie), xenon, radio, jack 3,5mm, ulepszona wersja 808/1020 i dobra nakładka.

  • 1

    7. ~Kuba  2017-10-14 10:29:24  host: c52-18.icpnet.pl

    Ja kupiłem Nokie 6 i jestem bardzo zadowolony. Telefon jest po prostu świetny. Polecam każdemu.

  • 0

    8. ~~~  2017-10-14 11:58:41  host: eec166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 Mnie odpycha snapek 430. Nie kupuje telefonów z 28nm prockiem. Szkoda kasy na taki staroć. Tylko będzie problem z grzaniem się po byle czym. Ja mam snapka 625, który jest ciągle zimny i nie zjada tyle baterii

  • 0

    9. ~  2017-10-14 16:07:55  host: user-94-254-165-57.play-internet.pl

    xiaomi...nadal be dostepu do google play sprzedaja?
    xiaomi - dobry sprzet a tragiczne oprogramowanie

  • 0

    10.  2017-10-14 17:54:26

    @9 Wszystkie globale nie maja najmniejszego problemu z google play? Więc skąd taki komentarz?

  • 1

    11. ~Darek  2017-10-16 11:00:20  host: 195.116.187.216

    #3 spróbuj to będziesz wiedział a nie opierał się na domysłach.
    #5 są warte zakupu na pewno modele 5,6 . Ósemka jest droga i mnie nie stać, a na 3 nie patrze.
    #6 na podstawie czego to piszesz? Obrazki w necie nie wystarczą. :) Ja mam model 6 i jest tam dedykowany przycisk aparatu. Kiedy zwłaszcza aparat taka funkcje przejmuje przycisk głośności :) Mam model 6 od 2 tygodni i ciągle mnie zaskakuje. Jest w nim bardzo duzo NOKIA.
    # 8 zależy kto co lubi i chce z tym robić. :) Do gotowania to garnek też sie przyda .
    # 9 nie na temat piszesz kolego.

    NOKIA się rozpędza i fajnie. Ja kibicuje tej formie , a wiem że na rynku jest miejsce dla każdego z dobrym pomysłem.

  • 0

    12. ~Hans KLoss  2017-10-16 14:34:03  host: host-89-231-214-202.dynamic.mm.pl

    Kibicuję Nokii w nowym formacie. Miałem ich kilka, jak też kilka egzemplarzy innych marek. W kluczowych momentach okazywało się, że N np łapie zasięg tam gdzie inni już dawno polegli czy to w sieci GSM czy też przez Wi-FI, że baterie dziwnie odbiegają jakością na plus od innych w szczególności w ekstremalnych warunkach, że zdjęcia robione N również na WP nie odbiegają jakością od konkurencji, że szybkość działania smarphona w dużej mierze zależy od jego użytkownika podobnie jak nawet najlepszego notebooka czy desktopa. Dodam jeszcze jedno kopiować jest łatwo (kiedyś wszyscy kopiowali od nich), utrzymać styl i klasę i technologię już znacznie trudniej. Powodzenia

Dodaj swoją opinię