Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10 mld wiadomości tekstowych w miesiąc

10 mld wiadomości tekstowych w miesiąc

Immortal 30 Lipca 2007 22:56

0 0

Amerykańska sieć komórkowa Verizon Wireless przedstawiła statystyki wysłanych wiadomości przez swoich klientów w czerwcu. Nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie wielkość liczb.

Użytkownicy Verizon przesłali i odebrali w sumie 10 mld wiadomości tekstowych i wysłali 200 mln MMS-ów. Oznacza to, że jeden klient sieci każdego dnia średnio wysyłał i odbierał łącznie około 6 wiadomości. Dla porównania - w Polsce, w okresie świątecznego szczytu, każdy użytkownik komórki odbiera i wysyła średnio 12 wiadomości.




Statystycznie, gdyby jedna osoba wysyłała wiadomość tekstową co 15 sekund, to wysłanie 10 mld wiadomości zajęłoby jej 4750 lat. Jakiś ochotnik? ;-)

Źródło tekstu: slashphone.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~dt  2007-07-30 22:59:04  host: wap.plusgsm.pl

    200mln mms a iPhone nie ma mmsow a potem zdziwienie ze nie sprzedaje sie tak super...

  • 0

    2. ~  2007-07-30 23:04:01  host: inet20909na-1.eranet.pl

    Ale w Stanach wszystko jest za free , wiec te wyniki nie dziwia ;-D

  • 0

    3.  2007-07-30 23:25:44

    Na ochotnika ten koleś ze Słupska co wywalili go z roboty za rachunek na kilkadziesiąt tys. zł :)

  • 0

    4. ~  2007-07-30 23:40:52  host: inet20909nb-1.eranet.pl

    Zadalem sobie trud i poszukalem ile klientow obsluguje Verizon. Obsluguje 55 milonow klientow. Jesli jeden wysyla i odbiera 17 wiadomosci dziennie , to w skali miesiaca jest to 510 wiadomosci. Przy takiej liczbie klientow daloby to okolo 28 milardow wiadomosci na miesiac. A nie 10 miliardow.. Jesli zas przyjac , ze te 55 milonow wysyla 10 miliardow wiadomosci , srednia wynosi zaledwie 6 wiadomosci na dzien (180 na miesiac)

  • 0

    5. ~CzeSio  2007-07-31 01:16:49  host: 193.93.90.91

    Ok wysyla 6 a przychodzi mu 11 (wkoncu te sms musza gdzies dotrzec :P), teraz sie zgadza :D CzeSio RULEZZ

  • 0

    6. ~  2007-07-31 01:18:03  host: 193.93.90.91

    "Statystycznie, gdyby jedna osoba wysyłała wiadomość tekstową co 15 sekund, to wysłanie 10 mld wiadomości zajęłoby jej 4750 lat. Jakiś ochotnik? ;-)" Ja moge byc, ale pod warunkiem ze będę zył pełnią zdrowia przez te 4750 lat ;-) bota bym zrobil w tym czasie do wysylania sms :P

  • 0

    7. ~  2007-07-31 08:29:29  host: 213-192-120-200.softlab.gda.pl

    o kurna pogłupieli ?? ja wolę gadać niz pisać sms/mms

  • 0

    8. ~jojo  2007-07-31 11:24:35  host: efb219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie drogie mają połączenia głosowe w tej sieci...? Czy nie chce im się płacić za "darmowy" odbiór połaczenia? ;-)

  • 0

    9. ~  2007-07-31 11:25:45  host: inet20909nb-2.eranet.pl

    ***5 - nie , te 6 wiadomości to suma wysłanych/odebranych. Gdyby faktycznie średnia wynosiła 17 wiadomości na dzień przy 10 miliardach wysłanych/odebranych miesięcznie , Verizon musiałby mieć ok. 19 milionów klientów. A ma ponad dwa razy więcej.

  • 0

    10.  2007-07-31 11:43:12

    @4. Moja pomyłka, zapomniałem na koniec wynik podzielić przez 3. Tak na marginesie Verizon ma 61 mln abonentów (datowane 24 czerwca, 2007). Więc średnia powinna wynosić 5.46, w zaokrągleniu 6 więc. Dzięki. Poprawkę wysłałem.

  • 0

    11.  2007-07-31 11:47:16

    Kaczy - to kierowca MZK był, podobno coś udało mu się wygrać w tych konkursach na które wysyłał SMSy. Pewnie wysyłał z każdego przystanku :) Swoją drogą o ile się nie mylę to słupskie MZK ma telefony w Plusie.

  • 0

    12.  2007-07-31 14:26:07

    Poprawiłem te SMS-y Immortala. :)

Dodaj swoją opinię