Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10 gigabitów w Mysłowicach

10 gigabitów w Mysłowicach

LuiN 16 Października 2009 11:03

0 0

Mysłowice dołączyły do grona śląskich miast, w których zlokalizowane są należące do 3S Śląskich Sieci Światłowodowych węzły 10 gigabitowej sieci Metro Ethernet. Z mysłowickiego węzła realizowana będzie m. in. transmisja danych 2 Gb/s do Warszawy.

Właśnie w Mysłowicach, po sieci 10Gb/s, będziemy realizować naszą pierwszą transmisję 2Gb/s do Warszawy dla jednego z największych operatorów telewizji kablowej w Polsce. Dzięki dużym przepływnościom możliwe będzie m. in. przesyłanie kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych nadających w jakości HD, gdzie konieczne jest pasmo 20Mb/s na kanał- mówi Wojciech Apel, wiceprezes 3S.




Dziesięciogigabitową siecią połączone są już Katowice, Sosnowiec, Bytom, Gliwice i Mikołów. Modernizacja pętli, która początkowo budowana była jako gigabitowa, zakończyła się we wrześniu 2009.

3S Śląskie Sieci Światłowodowe (marka TKP) to operator telekomunikacyjny działający na terenie Śląska i Zagłębia. Buduje i udostępnia infrastrukturę światłowodową innym operatorom, dużym przedsiębiorstwom oraz instytucjom. 3S dysponuje siecią linii światłowodowych o ponad 700 kilometrów, która pokrywa obszar 2000 km kwadratowych, zamieszkany przez ponad 3 miliony mieszkańców aglomeracji śląskiej.

Źródło tekstu: 3S, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2009-10-16 12:37:18

    Taaa Śląsk..., Częstochowa tez Śląsk i o 3S mozna narazie zapomniec :/

  • 0

    8.  2009-10-16 12:40:51

    Częstochowa to kongresówka,a nie Śląsk. Tylko leży w woj.śląskim - to zasadnicza różnica.

  • 0

    9. ~Pawel17  2009-10-16 12:41:16  host: chello089077207205.chello.pl

    Moja dziewczyna lat 17 mieszka w Warszawie 8 km ode mnie i ma w chello od kilku dni 120/10 Mbit, ja mam 25Mbit. Ona podłącza do kompa kamerę HDV a ja w swoim mieszkaniu podłączam swojego laptopa do LCD 52". Widzę ją live w rozdzielczości 1920 płynnie i bez żadnych lagów ! Czasami mi pokaże co nie co kiedy rodziców nie ma i musze przyznać że obraz wygląda rewelacyjnie tak jak wideorozmowa między Vaderem i Skywalker'em w Gwiezdnych Wojnach !!

  • 0

    10. ~siudamac  2009-10-16 12:56:21  host: 212.160.172.70

    Drogi Pawle, życzę częstszego obcowania ze sobą twarzą w twarz bo to zdecydowanie przyjemniejsze :) (żeby nie było - oczywiście gratuluję oczywiście tej techniki)

  • 0

    11. ~lee  2009-10-16 13:03:27  host: v06-15.opera-mini.net

    5: jak najbardziej trzeba iść z postępem a nie cofać się :) mieszkam niedaleko od Mysłowic to kto wie może "kiedyś" :P

  • 0

    12. ~nick  2009-10-16 13:20:33  host: aclm238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LuiN - albo wersja skrócona tego newsa: żeby jambox był dostępny w warszawce i dalej trzeba było zmodernizować siec.

  • 0

    13.  2009-10-16 13:23:10

    #7 opole i cz-wa nie chciały należeć do Śląska więc nie wiem skąd teraz takie biadolenie :D

  • 0

    14. ~berdys  2009-10-16 13:50:10  host: ip-94-42-38-224.multimo.pl

    tylko ze Opole to jest Górny Slask czy chca czy nie ;) A cz-wa faktycznie nie. Przy reformie liczyły sie glownie interesy lokalne- np te slynne domki "letniskowe" slazakow w Szczyrku i Żywcu ;) Co do Opolskiego- takie male woj jest nieporozumieniem. Powinno byc w calosci z woj slaskim, czestochowa w ktoryms z osciennych.

  • 0

    15.  2009-10-16 14:34:53

    Częstochowa (ale bez ziemi śląskich leżących dawniej w byłym woj.częstochowskim !!!) w woj."staropolskim" razem z Kielcami - w końcu padł taki pomysł w trakcie debaty przed reformą...

  • 0

    16.  2009-10-16 15:25:44

    #14 wg województw Opole, to opolskie, a nie śląskie :D (pamiętam awanturę przy podziale województw, jaką zrobili opolanie, jak mieli należeć do województwa śląskiego i szybko zmieniali dla nich podział administracyjny Polski) :D

  • 0

    17.  2009-10-16 15:36:26

    #9: widze ze fake'owy internetowy penis calkiem dlugi, ale nastepnym razem wykombinuj cos lepszego ;)

  • 0

    18.  2009-10-16 16:04:49

    @17 no daj sie nacieszyc chlopakowi - rodzice kupili lcd i laptopa na raty od czasu do czasu pozwalaja dzieciakowi skorzstac :D

  • 0

    19. ~  2009-10-16 16:50:02  host: chello089077207205.chello.pl

    @17 i 18. Widzę że zazdrość zżera cienkich Bolków. Zobaczcie sobie wieśniaki jaką prędkość osiąga się kiedy zarabia się trochę więcej niż 1000zł http://www.speedtest.net/result/577184133.png To jest prędkość na speedteście w godzinach szczytu. Cała wasza wioska tyle nie ma.

  • 0

    20. ~  2009-10-16 17:30:20  host: v01-04.opera-mini.net

    do 9 to moja laska! co najwyzej nasza a nie tfoja

  • 0

    21.  2009-10-16 17:35:45

    Ziewam na twoje (?) lacze i zarobki :) No, ale nazwij mnie altruista: http://www.speedtest.net/result/580362596.png , a tym drugim tymbardziej nie musze sie chwalic, ze sie tak wyraze ;) Nastepnym razem tylko wymysl bardziej spojna bajeczke, ok nastolatku ? Tylko pamietaj, zeby rodzicow nie bylo w domu jak bedziesz goraco mastrowal przy komputerze, uff! :)

  • 0

    22. ~Paweł17  2009-10-16 17:49:12  host: chello089077207205.chello.pl

    @21 buhahaha ! co ty PLANET tu chciałeś pokazać ? - to jest test na firmowym serwerze. W dodatku ping 0 ms i download marne 7 Mbit. Ja mam download 7x większy w domu niż ty w robocie frajerze

  • 0

    23.  2009-10-16 18:13:20

    Rzeczywiscie, ping mam 'gorszy' ;) Ale za to ty masz wiekszego internetowego penisa, przepraszam download, czego moge ci tylko serdecznie 'pogratulowac'. Specjalnie dla ciebie z dedykacja: http://i2.tinypic.com/3zhse53.jpg ! :D

  • 0

    24. ~Broken  2009-10-17 23:23:18  host: ip-94-42-66-98.ibd.gtsenergis.pl

    "Widzę ją live w rozdzielczości 1920 płynnie i bez żadnych lagów ! " A to ciekawe ;) Nawet jakbyś podłączył się do niej łączęm 10Gbit to i tak miałbyś opóźnienia w dźwięku i obrazie z uwagi na efekt kompresji całej pełnej ramki - latencja na poziomie conajmniej 2-3 sekund :) Poza tym jej UPLOAD nie wystarczyłby na przesłanie obrazu HDTV 1080p czy nawet 1080i bez zająknięcia z uwagi, że kompresja obrazu musiałaby być realizowana sprzętowo (kamera HDV z obsługą streamingu - pokaż mi która ma tą funkcję?) zajełaby conajmniej 25 mbit uploadu. Jeśli obraz rzucasz do PCta w czasie rzeczywistym przez USB to pokaż mi peceta który w realtime zakoduje h264 :) Muhahahhaha...

  • 0

    25. ~sad  2009-10-18 15:43:01  host: public-gprs110609.centertel.pl

    Faktycznie wkopal sie z uploadem. Ale z drugiej strony czy przy wykorzystaniu dobrego GPU do obrobki nie byloby zadowalajaco szybko?

  • 0

    26. ~Broken  2009-10-18 22:08:11  host: 88.220.176.78

    Na razie GPU wspiera dekodowanie h264 a nie kodowanie w czasie rzeczywistym. Poza tym pamietaj ze to niby mialobyc 1080i lub 1080p :) To musialby byc sprzetowy kodek.

Dodaj swoją opinię