Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 10-calowy tablet za mniej niż 500 zł w sieci Tesco

10-calowy tablet za mniej niż 500 zł w sieci Tesco

Q! 26 Kwietnia 2012 08:12

0 0

overmat ovtb06Po sieci sklepów Biedronka, również Tesco zamierza wejść na rynek tabletów. Od 26. kwietnia do jego oferty trafi 10-calowy tablet z ekranem wielodotykowym.



Overmax OV-TB-06, bo o nim mowa, zaoferuje ekran o przekątnej 10 cali i rozdzielczości WSVGA (1024 x 600 pikseli). Wbudowany aparat fotograficzny, wykonujący m.in. zdjęcia w trybie panoramicznym, będzie miał rozdzielczość 0,3 Mpix.

Łączność z Internetem zapewni transmisja danych w technologii Wi-Fi, a po podłączeniu zewnętrznego modemu USB - również 3G. Wśród łączności przewodowej znajdziemy gniazdo miniHDMI oraz miniUSB w trybie host, które pozwoli na odczyt oraz przesył danych z pamięci zewnętrznej (komputer oraz pamięci USB).




Nad wszystkimi tymi dobrami czuwać będzie system Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który do pomocy otrzyma 512 MB pamięci operacyjnej oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Tą ostatnią będzie można rozszerzyć za pomocą kart pamięci do 32 GB. Sercem urządzenia będzie procesor Boxchip A10, Cortex A8, który pracować będzie z częstotliwością 1 GHz (maksymalnie 1,2 GHz). Za zasilanie odpowie ogniwo o pojemności 6000 mAh.

Overmax OV-TB-06 trafi do oferty sieci Tesco 26. kwietnia, a jego cena detaliczna wynosić będzie poniżej 500 zł.

O innym tablecie, który znalazł się w ofercie sieci Biedronka, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Tesco, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 3

    5. ~Longman  2012-04-26 09:14:55  host: dhv189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3, praktycznie każdy nowy Huawei ładnie współpracuje z andkiem 4.0. Organoleptycznie sprawdziłem z modelami 173 i 353 - ICS ma wszyte sterowniki do tych modemów, więc pracują one praktycznie "z palca", więc spokojnei da się pracować z kartami Aero2. Co do czasu pracy to zależy od baterii, ale wbrew pozorom skrócenie czasu pracy nie jest aż tak duże.

  • 1

    6. ~  2012-04-26 09:23:22  host: 213-195-179-81.ip.netia.com.pl

    @Longman, dzięki za informacje. Ostatnio trochę interesowałem się tematem ale handlujący modemami nie gwarantowali współpracy modemów nokia i huwawei z tabletami na adroidzie. Tak, chciałbym zrobić zestaw z Aero2 ale tutaj też pojawiały się obawy, co do poboru energi modemu na hspa+ a tym samym dużego skrócenia czasu pracy na baterii. Teraz jest wysyp tanich modemów Manty, GoClever, Tracer Ovo i tak myślałem żeby doposażyć go w modem z umts 900MHz

  • -4

    7. ~Prom  2012-04-26 09:26:23  host: host-89-229-57-223.elk.mm.pl

    @2: That's bullshit! Jak android 0zł kosztuje, to ja jestem niebieski i z marsa jednocześnie. Mam czółka i mówię w dziwnym języku mając 8palców. Powiedz mi, czemu producenci płacą za androida? Ba, Microsoft nawet na tym zarabia.

  • -2

    8. ~DSV  2012-04-26 09:27:58  host: 95.108.69.85

    Aparat o rozdzielczości 0,3 MPx? To chyba jakiś żart?

  • 1

    9.  2012-04-26 09:35:04

    @7 Android jest Open Source i nikt za niego nie placi. Mozesz sobie pobrac zrodla i skompilowac system. Producenci placa za patenty ktore nie sa ich wlasnoscia. Google zarabia na Androidzie z reklam :P

  • 0

    10. ~-_-  2012-04-26 09:50:44  host: 212.160.172.70

    @7 Zatkało kakao?!

  • 0

    11. ~  2012-04-26 09:52:03  host: z22-16.opera-mini.net

    @9 to sobie ściągnij, skompiluj i... Płacz. Android owszem bezpłatny jest, ale bez dodatków google. Za wersję with google producenci odpalają wielkiemu G odpowiednie działkę. A czym jest android bez choćby google play?

  • 0

    12. ~Rafał  2012-04-26 10:15:19  host: host-87-99-33-98.lanet.net.pl

    Jak myślicie? Z takim procesorem i 512MB pamięci RAM - warto za 500zł?

  • 0

    13.  2012-04-26 10:26:56

    12: Używałem tabletu o identycznych parametrach. System chodzi w miarę płynnie - nie ma ultra płynności, ale jest niezle. Ja bym Ci odradził zakup 10 calowego tabletu 16:9. On jest po prostu za duzy i za ciężki! nie ma jak go używać, ciężko coś napisać na klawiaturze ekranowej (bo i jak - za ciężki by go trzymać w jeden ręce a pisać drugą, trzebaby go oprzeć na czymś, ale na spodniach nie oprzesz, bo ma śliką obudowę). Moim zdaniem rozdzielczość jest za niska - widać piksele gołym okiem, wszystkie elementy systemu są ogromne (przyciski, itp - to jest zywcem powiekszone ze smartphona). Jeśli jednak Ciebie to jeszcze nie odstraszyło to zainteresuj się jakie GPU ma ten tablet, jeśli nie jest to Adreno, Mali ani PowerVR to miej na względzie, że na innych (ktore sa tez szybkie) sa niedopracowane/nie kompatybulne sterowniki i zamiast gry w 3D bedziesz mial czesto masę błędów graficznych. W 2D na GPU GC nie wyswietlaly mi sie nawet elementy grafiki niektorych gier.

  • 0

    14.  2012-04-26 11:23:11

    @The_shadow: rozumiem, że piksele na monitorze PC i/lub laptopie Ci nie przeszkadzają? Na początek ten tablet to jest okazja. Format dobry do filmów i internetu.

  • 0

    15. ~mihau  2012-04-26 11:26:29  host: 194.250.98.243

    Jak każdy Cortex A8 ma GPU Mali400

  • 0

    16. ~  2012-04-26 12:11:34  host: z24-16.opera-mini.net

    Lepiej czekac na tablet googla z tegra3 do lipca za 150$.

  • 0

    17.  2012-04-26 12:52:50

    Zależy, czy ktoś potrzebuje bardziej 7" czy 10".

  • 0

    18.  2012-04-26 12:58:43

    ~mihau, gdzie takie bajki wyczytałeś?

  • -1

    19. ~  2012-04-26 13:11:35  host: bdo155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O aparacie 0,3 mpix to wstyd nawet pisać, bo tak jakby go nie było.

  • 1

    20.  2012-04-26 13:20:49

    @19 do skype dobry i o to tylko chodzi.

  • 0

    21. ~  2012-04-26 19:40:50  host: 77-255-72-41.adsl.inetia.pl

    kolejna zabawka dla dzieci na pierwszą komunie

  • 2

    22.  2012-04-26 22:38:22

    Ludzie, czepiacie się tego aparatu to kupcie sobie cyfrówkę! Ta kamerka ma służyć właśnie do wideorozmów a nie do robienia pięknych zdjęć. Beznadziejnie się czułem robiąc zdjęcia tabletem, głupio to wygląda :p

  • 0

    23. ~oderwany_granatem_od_pługa  2012-04-27 01:53:24  host: host25.v47.interkam.pl

    Odpowie? A nie będzie odpowiadać? Bodajże ostatnia linijka w 4 akapicie.

  • 3

    24. ~  2012-04-27 09:52:56  host: staticline22441.toya.net.pl