Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1 tys. aplikacji dla systemu MeeGo

1 tys. aplikacji dla systemu MeeGo

Q! 2 Stycznia 2012 11:08

1 0

Na przełomie 2011 i 2012 roku platforma MeeGo odnotowała ważne wydarzenie w swojej dotychczasowej historii. 31. grudnia 2011 roku liczba aplikacji dostępnych dla telefonów Nokia N9/N950 osiągnęła poziom 1 tys.

Obecnie w katalogu z aplikacjami dla platformy Harmattan, pod kontrolą której pracują obydwa urządzenia, dostępnych jest 1005 aplikacji. Na zebranie takiej liczby potrzeba było około 3 miesięcy. Wszystkie aplikacje podzielone są na 31 kategorii i dostępne są pod tym adresem.




Powstaje pytanie czy to dużo czy mało aplikacji? W porównaniu z konkurentami, oferującymi setki tysięcy aplikacji mobilnych, 1 tys. nie robi większego wrażenia. Jednak patrząc na liczbę telefonów, które mogą z nich skorzystać - dwa dosyć niszowe modele - taki wynik może być w zupełności wystarczający dla niejednego ich użytkownika.

Źródło tekstu: My MeeGo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~Adam  2012-01-02 13:55:07  host: 212.41.156.180

    8.A o jakie "konto"Tobie chodzi? :D Za drugim razem moglbys sie juz poprawic:)

  • 0

    10. ~  2012-01-02 13:57:49  host: abjt217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #9: Widzę, że takich "nieświeżych" jest tu więcej. Jak to o jakie? Konto na Android Market. Co jest dla ciebie niejasne? ;-)

  • 0

    11. ~Adam  2012-01-02 14:37:04  host: 212.41.156.180

    Czyli:"Pod tym kontem(konto na android market) MeeGo wygląda przy Androidzie jak pluskwa."-zagadka roku-co autor miala na mysli:) Popracuj nad ortografia,skladnia zdan,to moze Twoje wypowiedzi beda sie trzymaly kupy. Nie mialem jeszcze nic w lapach z meego,ale osobiscie wolalbym 100 konkretnych aplikacji niz kilkaset tys.klonow.Dobrze jest miec duzy wybor,ale z tymi aplikacjami sie porobilo jak z mpix w aparatach-wmawianie,ze im wiecej cyferek,tym lepiej...

  • 0

    12. ~  2012-01-02 14:55:51  host: abja204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #11: Żadna zagadka. Po prostu masz problemy z załapywaniem i tyle. Czy dodanie do porównania z kontem na Android Markecie katalogu (konta) na platformie Harmattan przewyższa twoje zdolności intelektualne? Chyba nie trudno się domyśleć, że o to własnie mi chodziło? OKI widzę, że muszę pisać DUŻYMI LITERAMI. A więc do dzieła: KATALOG (KONTO) Z APLIKACJAMI DLA PLATFORMY HARMATTAN WYGLĄDA JAK PLUSKWA W PORÓWNANIU Z KONTEM NA ANDROID MARKECIE. Czy teraz to jest dla ciebie jasne?

  • 0

    13. ~vasc  2012-01-02 15:10:14  host: 088156114026.stk.vectranet.pl

    #12 I dlatego uzyłeś sformułowania POD TYM KONTEM MeeGo wygląda przy Androidzie jak pluskwa, a nie KONTO NA MEEGO wygląda jak pluskwa przy KONCIE NA Androidzie. Wychodzi, że masz problemy z budowaniem zdań poprawnych gramatycznie i leksykalnie.

  • 0

    14. ~  2012-01-02 15:51:55  host: abjk215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #13: Czy post nr 3 wisi sobie w powietrzu i nie wiadomo czego dotyczy? Czepianie się słówek i nie pojmowanie skrótów myślowych nie świadczy o moich problemach z budowaniem zdań tylko o was. To nie moja wina, że macie problemy ze zrozumieniem. Szkoda waszego trollowania.

  • 0

    16. ~  2012-01-02 16:07:25  host: ackw246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #15: Kto tu brnie i się czepia? W #3 jest napisane jasno i krótko ale wy chcieliście być "fajni" i błysnąć swoją "inteligencją", a więc nie pisz teraz cynicznie "nie brnij" w to, w co sam zabrnąłeś.

  • 0

    17. ~vasc  2012-01-02 16:23:48  host: 088156114026.stk.vectranet.pl

    #16. Podziwiam Cię, że jesteś tak uparty. Przyznanie się do błędu pozwala w wielu sytuacjach wyjść z twarzą... W innym przypadku wygląda żałośnie.

  • 0

    18. ~  2012-01-02 16:41:37  host: abjg149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #17: Jak chcesz to trolluj dalej ale podejrzewam, że admin i tak wykasuje twoje pseudoposty. A ja nie mam zamiaru przyznawać się do cudzych błędów. Co do Androida to i tak jest on dla mnie lepszy z tymi "nieprzydatnymi" aplikacjami, bo przynajmniej mam pewność, że wśród nich znajdę znacznie więcej tych użytecznych niż w przypadku MeeGo.

  • 0

    19. ~rubicon  2012-01-02 17:43:23  host: ip-94-42-209-234.ibd.gtsenergis.pl

    omijając czytanie tych osobistych harców, po zerknięciu na mee go market mogę stwierdzić,że pasuje mi czytelność samego sklepu, oceniam wysoko staranność w wyborze tematyki oprogramowania i jego możliwości. Brakuje wiele , do pełnej oferty odpowiedniej na dzisiejsze czasy, ale jeżeli przybędzie jeszcze drugi tysiąc... to powinno wystarczyć na kilka lat wygodnego użytkowania. Pozostaje tylko żal, że Nokia odpuściła system. Masowo-śmieciowy Android nie został by zagrożony , ale cały rynek telefonów z wyższej półki wyglądał by inaczej. Znacznie bliżej było by do prawdziwych mikrokomputerów u większości świadomych klientów. A tak... długie lata będą dominować infantylne gierki,aplikacje za grosik /tyle zresztą warte/ i udowadnianie przez fanatyków tych aktualnych "systemów" sobie nawzajem, kto ma "większy" ;). Szkoda.

  • 0

    20.  2012-01-02 17:57:52

    @8 fanatyk MeeGo z dwoma telefonami: jeden na androidzie, drugi na bada OS. Bardzo ciekawe, naprawdę...

  • 0

    21. ~...  2012-01-02 17:58:00  host: user-164-126-98-37.play-internet.pl

    @19 Sam ubolewam, że Nokia zabiła MeGoo bo w przeciwieństwie do ostatniej edycji dotykowego s60, czy Symbiana3 a nawet częściowo sAnna- ten system bardzo by mi odpowiadał. No ale... A co do systemu mojego aktualnego to jest robocika. Wbrew temu co piszesz i co pisze wiele innych osób używam tego systemu bo za grosze można mieć tel ze skype,wi-fi,bardzo dobrym patentem dyktowania sms,mailem i przyzwoitą/bardzo dobrą przeglądarką oraz błyskawicznym wybieraniem numerów za pomocą np. FC. Można też mieć wiele innych, naprawdę wiele innych rzeczy- mi akurat niepotrzebnych/używanych sporadycznie. Koszt dodatkowy- wielki brat, no ale to takie czasy. Pytanie mam tej treści. Jaki inny telefon-system polecasz, żeby spełnił moje wymagania i kosztował do 500zł? Czekam na odp. pzdr

  • 0

    22.  2012-01-02 18:16:42

    @21 na forum jest od tego odpowiedni dział

  • 0

    23. ~  2012-01-02 18:23:18  host: z52-08.opera-mini.net

    21. Maniek Cię tam doinformuje, he he

  • 0

    24. ~...  2012-01-02 18:23:31  host: user-164-126-98-37.play-internet.pl

    @22 Jaja sobie robisz? Czy może chcesz się upewnić w interpretacji mojego wpisu? Teraz dobrze?

  • 0

    25.  2012-01-02 18:40:24

    @24 jak szukasz telefonu z takimi a takimi wymaganiami to skieruj się do specjalistów. Ja na przykład nie miał bym argumentu na twierdzenie, że silnik powyżej 2.0 niema sensu bo się na motoryzacji nie znam. Co do wymagań w kwocie 500zł to do głowy przychodzi mi tylko iPhone 3G ale w kwestii telefonów to ja taki średniaczek ledwo jestem.

  • 0

    26. ~...  2012-01-02 18:58:27  host: user-164-126-98-37.play-internet.pl

    @25 No to jeszcze raz. Ja przecież nie szukam żadnego telefonu- mam 4 na chodzie a używam stale 2 tj. androida, i dual sima na s30- to takie coś ze średniowiecza:) Denerwuje mnie natomiast puste gadanie typu. A android to dla dzieci- biednych, a iPhone to dla dzieci bogatych. A Nokia to dla biznesu bo ma metalową obudowę. A bada bo nie wypada żeby nie bada. A

  • 0

    27. ~...  2012-01-02 19:01:45  host: user-164-126-98-37.play-internet.pl

    A BB bo mam trzy rowery. To wszystko. I nie mogę się nadziwić, że niektórzy nie mogą zrozumieć że przy a)określonych wymaganiach b)określonej cenie każdy (no prawie) telefon i system może być tym najlepszym.

  • 0

    28.  2012-01-02 19:02:19

    @26 takimi tekstami to ja się już nawet nie przejmuję.

  • 0

    29.  2012-01-03 01:47:07

    Warto dodać że strona My-MeeGo.com jest prowadzona przez naszego rodaka Michała Jerza, weterana popularyzacji smartfonów w wirtualnym świecie !

Dodaj swoją opinię