Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1 mln nowych Androidów dziennie jeszcze w tym roku

1 mln nowych Androidów dziennie jeszcze w tym roku

Q! 15 Lipca 2011 11:32

0 0

Prezes Google, Larry Page, poinformował, że dziennie aktywowanych jest już sporo ponad 500 tys. nowych urządzeń z systemem Android. Kiedy padnie bariera 1 mln?

O tym, że Android jest na fali wznoszącej, pisaliśmy już nie raz. Pisaliśmy również, że Google odnotowuje ponad 500 tys. aktywacji Androida każdego dnia. Wyniki te z dnia na dzień są jednak coraz lepsze.

Larry Page poinformował, że każdego dnia aktywowanych jest już ponad 550 tys. nowych urządzeń z systemem Google Android. Oznacza to, że wzrost o 50 tys. został osiągnięty w nieco ponad dwa tygodnie!

Kiedy możemy się zatem spodziewać przekroczenia magicznej bariery 1 mln? Według szacunków TELEPOLIS.PL, może to nastąpić jeszcze pod koniec 2011 roku. Przemawiają za tym co najmniej dwa powody.




Po pierwsze dynamika wzrostu jest dodatnia. Przeskok z 300 do 500 tys. aktywacji, a więc o 200 tys., zajął Google aż 18 tygodni. Z kolei zmiana o kolejne 50 tys. - zaledwie niewiele ponad dwa. Oznacza to prawie dwukrotne przyspieszenie.

Po drugie druga połowa roku, a zwłaszcza przełom III i IV oraz IV kwartał to wzmożony okres zakupowy, którego ukoronowaniem jest okres przedświąteczny. Właśnie w tym czasie producenci odnotowują rekordowe wyniki sprzedaży.

To oznacza, że bariera 1 mln nowych urządzeń z Androidem aktywowanych każdego dnia może zostać przekroczona już w IV kwartale 2011 roku.

Źródło tekstu: Google+, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 1

    18.  2011-07-15 12:25:08

    Obaj Anty to najzwyklejsze trolle, przy tym nie majace pojecia o czym pisza. Telefonu z 2.0 nie ma w sprzedazy w u nas a 3.0 jest dla tabletow. Dodatkowo dzieki nieoficjalnemu wsparciu mozna wgrac praktycznie do kazdego modelu. Klawiatura zas juz znika, Microsoft juz wieki temu wycofal sie z niedotykowego WM.

  • 0

    20.  2011-07-15 13:01:07

    To Twoj problem, swiat idzie do przodu Ty zostajesz w miejscu. Nawet Nokia porzucila juz Symbiana bez dotyku. Powiem ci, ze sam mialem sporo niedotykowego Symbiana, modele masz w mojej sygnaturce na forum, dzis nie jestem sobie w stanie wyobrazic telefonu bez dotyku, ekranowa qwerty jest szybsza od klasycznych przyciskow telefonu.

  • 0

    21.  2011-07-15 13:09:17

    Racja wole najgorszą ekranową qwerty niż najlepszą normalną alfanumeryczną. Ale prawda jest taka że Android zawdzięcza swoją popularność tylko dlatego że jest modny, bo system to wybitny nie jest,może fajny ale nie wybitny.

  • 0

    22. ~  2011-07-15 13:47:51  host: z05-06.opera-mini.net

    @20: Nie zostaje w miejscu, po prostu prowadzę gospodarstwo rolno sadownicze i dla mnie duży ekran czy dotyk palcem rysikiem sprawia problemy gdy na przykład mam brudne rece czy też wyświelacz mi pęknie jak go nacisne twardą rzeczą przez spodnie w czasie pracy. Takie zabawki dobre dla miastowych, ale nie dla mnie rolnika.

  • 1

    23. ~  2011-07-15 13:52:21  host: dcc190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I po co sobie szpiega kupować za własne pieniądze?

  • 1

    24. ~skalarek  2011-07-15 13:56:44  host: 213-92-169-221.serv-net.pl

    To akurat prawda, że google zamiast wstecznie ulepszać system woli wydać od razu wersję o wyższym numerze. Tymczasem zasada powinna być taka jak mam system w wersji 2.1 to 2.2 i 2.3 powinny tylko oznaczać ulepszenia wersji drugiej i dać się zainstalować na każdym telefonie z 2.1. Co więcej: system niby jest otwarty a update systemu to albo błaganie producenta albo działanie na własną rękę ryzykując gwarancję co jest rzeczą dziwną bo przecież linux jest otwartym systemem o modułowym jądrze. Dlaczego zatem takie trudności z obslugą np radia w nieoficjalnych romach ? Jak dotąd nie wgłębiałem się w to zbyt wiele i dla mnie to dziwne bo na linuksie dodawałem sobie obsługę karty TV czy grafiki kilkanaście lat temu gdy uchodziło to za magię ;)

  • 1

    25. ~  2011-07-15 14:11:03  host: azq212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam Symbiana i jest dobrze. A co do popularności Androida, to może dam takie małe porównanie /info by TELEPOLIS/: Użytkownicy Symbiana pobrali aplikację Allegro 100 tys. razy w ciągu mniej niż 10 miesięcy od daty jej wypuszczenia na rynek, a użytkownicy Androida potrzebowali na to 15 miesięcy.

  • -1

    26. ~  2011-07-15 14:15:20  host: 87-206-150-176.dynamic.chello.pl

    tak bo akurat myslicie ze kogos obchodzi co robicie w kozinach dolnych, Panowie andty - człowiek inteligentny zanim zacznie paplac jęzorem najpierw zasiega informacji a nie papla bo cos kiedyś zobaczył, polowa ludzi wypowiadających sie na tym forum ma archaiczną nokie a jezeli ma dotyk to oporowy. narzekacie na brak wsparcia na androida (pierwsze słyszę) - to co powiecie o konkurencie WP7... masakra. ja PRACUJĘ (a nie bawie sie na FB) na DESIRE Z i jestem z systemu bardzo zadowolony, pracuje u operatora i mam dostęp do każdej nowości, wiec mam porównanie.

  • -1

    27. ~tadek  2011-07-15 14:38:53  host: 81.168.254.14

    @26 No no ja jestem z kozin.

  • 2

    28.  2011-07-15 14:52:04

    Ehh kiedy wy zrozumiecie, ze każdy ma swoje indywidualne potrzeby i preferencje? Ja aktualnie użytkuje 2 telefony N8 i SGS2 i do zabawy galaxy jest świetny no i synchronizacja sieci społecznościowych czy skrzynki email tez jest lepsza. Wiele ciekawych smaczków ale jednak zadzwonić wole z Nokii. Subiektywne podsumowanie: Jako komputer(gry, internet, sieci społecznościowe) wygrywa android, jako telefon(multimedia, bateria) lepszy jest symbian. To co lepsze zależy od tego do czego nam jest potrzeba słuchawka...

  • 0

    29.  2011-07-15 14:55:59

    Jeszcze jedno atrakcyjnosc androida spada gwaltownie jesli nie mamy duzego pakietu danych i wifi pod reka ;) Wtedy jego głowne atuty wg mnie poprostu znikaja.

  • 3

    30. ~ZON  2011-07-15 15:02:20  host: klapa.denko.com.pl

    Miałem i podziękowałem. Jedynym obecnie kompletnym i dopracowanym systemem jest iOS, reszta owszem próbuje dorównać jednak to zawsze będzie gonienie króliczka.

  • 1

    32. ~  2011-07-15 15:17:22  host: 77-254-5-178.adsl.inetia.pl

    Miliony much nie mogą się mylić.

  • 2

    33. ~Anty Android  2011-07-15 16:15:06  host: v10-16.opera-mini.net

    @26: Po tym jak Android automatycznie kradł mi transfer danych nie mając żadnego pakietu internetowego poniosłem koszty w setkach złotych, odszedłem od tego systemu kradnącego dane użytkownika o jego położeniu i teraz mam BlackBerry i jestem zadowolony nikt mnie nie śledzi i nikt mi nic nie zabiera.

  • 1

    34. ~  2011-07-15 16:21:57  host: dcc190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Androiid pomimo używania aplikacji odcinającej transmisję pakietową i tak się łączy z netem. Dla mnie to jest chore. Przy rozliczaniu Teuer Mobile pakietów zaczyna to być niezlym przegięciem. Jak zablokować transmisję danych w Galaxy Ace?

  • 1

    35. ~antek-z-mazur  2011-07-15 19:03:35  host: v10-16.opera-mini.net

    mój ranking jest taki: 1. Android, 2. iOS, 3. WMobile 6.5, 4. Symbian, 5. BB . Niestety Android i iOS rozkładają cała resztę na łopatki. Nokia i BB przespały ostatnie 3 lata i na tle Androida wyglądają jak nędzne zabawki.

  • -1

    36.  2011-07-15 21:56:42

    Ad 34. Jest tyle sposobów na wyłącznie transmisji danych że cieżko wszystkie opisać. W Ustawieniach wchodzisz w Sieci komórkowe a później odptaszkujesz opcje Wlącz przesył danych. Możesz też wejsc w ustawienia APN i zmienic APN z internet na cokolwiek innego np. wpisujac tam nazwe: telepoli. Na pewno nie połaczy.

  • 1

    37.  2011-07-15 21:59:23

    Mozna też sciągnac widzet o nazwie Data Enabler i za jego pomocą jednym dotknieciem właczać lub wylaczać transmisje danych. Można też wyłaczyć synchronizację swojego konta oraz werjsc do marketu i swoich aplikacji i w każdej z nich odptaszkować opcje o automatycznej aktualizacji.

  • 1

    38. ~  2011-07-15 22:22:19  host: dcc190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzięki. Ten pierwszy znalazłem. APNdroid kiepsko działa. Sprawdzę Data Enabler.

  • 1

    39. ~  2011-07-15 22:36:56  host: dcc190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Data Enabler to jest strzał w dychu. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.

Dodaj swoją opinię