Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1 Megabit nawet poniżej 33 zł

1 Megabit nawet poniżej 33 zł

LuiN 13 Czerwca 2008 08:06

0 0

Dwa lata temu, w drugim półroczu 2006 roku, TP zdobyła ponad 300 tys. klientów neostrady TP. Obecna oferta TP jest konkurencyjna względem ofert konkurentów jedynie w przypadku łączy 2 Mb/s - pisze Gazeta Prawna. Czy klienci będą chcieli przedłużyć umowy?

Obecnie z ogólnopolskim zasięgiem najlepsze ceny na łącza 2 Mb/s w umowach 36-miesięcznych i łącza 6 Mb/s w umowach 24-miesięcznych mają PTC i Centertel. Do jutra trwa promocja łączy 1 Mb/s w Netii, gdzie pierwszy rok oferowany jest za darmo przy umowie 36-miesięcznej, a pół roku przy umowie 24-miesięcznej.

Powrót Netii do tak agresywnej polityki cenowej to zdaniem analityków chęć pozyskania jak największej bazy abonenckiej i wyjście z inwestycji głównych udziałowców Netii w 2010 roku. Średnia miesięczna cena usługi to w umowie na 24 miesiące 44,26 zł, a w wariancie 36-miesięcznym tylko 32,7 zł - to najniższe stawki dostępne na rynku.




Biorąc pod uwagę koszty, jakie spółka musi ponieść na rzecz TP, przychód netto z jednego abonenta w okresie trwania umowy na 24 miesiące wynosi 340 zł, a na 36 miesięcy: 250 zł - zauważa Michał Marczak, analityk DI BRE Banku.

Nową ofertę pod koniec wakacji zapowiada Tele2, który liczy na podwojenie sprzedaży. Po pół roku sprzedaży, w końcu marca firma miała 15 tys. klientów Internetu ADSL. Tele2 preferuje umowy 36-miesięczne, tylko w nich ceny są zbliżone do konkurencji, w pozostałych typach umów jest jednym z droższych dostawców.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~Ordyone  2008-06-13 13:10:22  host: s1-v31.acc.mdw.ac.at

    A ja mam pytanie do znawcow. Pojawila sie wlasnie oferta Ery na internet stacjonarny. Iteraz moje pytanie. czy jak wezme ten internet stacjonarny od ery to czy bede mogl przeniesc tez telefon stacjonarny do nich,bo maja cos takiego i bede wtedy placil 20zl za telefon stacjonarny z ktorego praktycznie nie dzownie i internet z ery na lini TP.???

  • 0

    14.  2008-06-13 13:13:20

    Ordyone: Nie możesz, musisz płacić abonament za telefon stacjonarny na linii TP bo w nim jest opłata za utrzymanie łącza.

  • 0

    15. ~hirek  2008-06-13 14:08:21  host: dox196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pamiętajcie , że takie sieci jak UPC są tylko w większych miastach. i owszem, mają dobrą ofertę, ale wiele osób z niej nie może skorzystac. dla nich często jest jedno wyjście TP, i od niedawna na ich łączach Orange lub Era, które mają zresztą takie same ceny

  • 0

    16.  2008-06-13 15:06:26

    Ja nie wiem #4 co Ty studiujesz - pewnie nie polonistykę :P

  • 0

    17. ~  2008-06-13 15:08:17  host: azx199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2 czy 1mbit to nadal są śmieszne prędkości. Głupi 9gb+5%parówek rip z bbc hd jednego 50minutowego odcinka planet earth'a ściąga sie 10-20h przy maksymalnej prędkości. Ciekawe kiedy skończy się pazernośc tpsa i zaczną oferowac 12-16mbit w przystępnej cenie? A może trzeba czekac na llu od firmy netia?

  • 0

    18. ~Optymista  2008-06-13 15:30:09  host: 83.220.106.254.dsl.dynamic.eranet.pl

    hirek: z tymi cenami to przesadziłeś, pozatym tych operatorów na liniach TP jest więcej i wybór jest spory - do dyspozycji masz: Netia, Gts Energis (multimo), Dialog, Era, Tele2 i lokalnie czasem pojawiają się inni w pojedynczych strefach numeracyjnych a na przedmieściach gdzie są domy nie masz kablówki i to jest jedyny rozsądny net :) Mnie się udało załapać na Erę w fazie testowej - umowa 2 lata na 2m za 59pln / m - szkoda ze nie zostawili tych cen bo by skasowali konkurencje i naprawdę narzucili by wojnę cenową :)

  • 0

    19. ~Gal  2008-06-13 15:52:55  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    17 - smieszne moze dla Ciebie. Zrozum, nie jestes centrum Wszechswiata czy wyrocznia. To ze Ty robisz backup internetu nie oznacza ze inni tak robia.

  • 0

    20. ~  2008-06-13 17:12:39  host: azx199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie tylko dla mnie :D tvp już jakiś czas temu ogłosiło, że ma plany na udostępnianie materiału hd via itvp, na ich stronie jest do pobrania pierwszy odcinek oficerów w 1920x1080 lub streaming (łącze 8mbit) Jesteśmy zaściankiem europy jeżeli chodzi o prędkości internetu

  • 0

    21.  2008-06-13 21:31:27

    A mi wystarcza spokojnie 512 kb/s :p

  • 0

    22. ~Janek  2008-06-14 00:43:55  host: adpe21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mieszkam na skraju miasta i mi nie potrafi TP dać więcej niż 512 kb/s mimo że chciałbym chociaz te 1 Mbit. Ubolewam że nie ma u mnie UPC... :( wtedy pokusił bym się na 10 Mbit!

  • 0

    23.  2008-06-14 08:50:59

    Od października przesiadam się na UPC :D. Biorę Chello student 512 kb/s za 49 zł, umowa na czas nieokreślony (może jakieś promocje będą :)). A obecnie podpisana umowa na Orange freedom 512 na rok za 49 zł/mies.

  • 0

    24.  2008-06-14 15:52:58

    23: Nie wiem na ile intensywnie chesz używać neta ale pamiętaj że w UPC STUDENT jest przynajmniej na dzień dzisiejszy w dalszym ciągu limit pobierania danych 5GB.

  • 0

    25. ~nick  2008-06-14 23:01:09  host: cbg28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zastanawiam sie o co chodzi tym pajacom z GP. Łącza 2M typu neostradowego nie ma sensu brać gdyż up jest taki sam jak w 1M.

  • 0

    26. ~nick  2008-06-14 23:03:40  host: cbg28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1. - ja bym wziął w przyszłosci najwolniejsze - 128k (albo minimum potrzebne na voipa) gdyby koszt był rozsądny czyli tak z 10zł i bez idiotycznych opłat typu abonament lub utrzymanie lini.

  • 0

    27. ~  2008-06-15 09:49:00  host: f96-013.opera-mini.net

    ja mam lacze 1 MB na 512kB. I sie juz poglubiłem. to jest drogo czy tanio?

  • 0

    28. ~  2008-06-15 09:50:34  host: f96-013.opera-mini.net

    Mb i kb mialo byc

  • 0

    29. ~Gosc  2008-06-15 11:38:19  host: 212-102-21-112.adsl.inetia.pl

    Jak uważacie czy opłaca się teraz brac 6 Mb/s za 124 zl na miesiac przy umowie na 3 lata w Netii ? Czy ceny w najbliższym czasie mogą spasc?

  • 0

    30.  2008-06-15 17:29:01

    29: 6M/36m czyli zapłacisz operatorowi 4464zł za abonamenty (nie licząc modemu i aktywacji). Teraz rozważ sobie następujące alternatywy. Alternatywa pierwsza - 6M/24m - zapłacisz 3696zł - czyli o 768zł mniej niż na 36m. Teraz pytanie jaki Internet ktoś Ci zaproponuje za 768/12=64zł/m-c za 2 lata jak skończy Ci się umowa ? Alternatywa druga - 6M/12m - zapłacisz 1908zł - czyli o 2556zł mniej niż na 36m. Pytanie jaki Internet ktoś Ci zaproponuje za 2556/24=106.50zł/m-c za rok jak skończy Ci się umowa ? Alternatywa trzecia - 6M na czas nieokreślony - załóżmy że będziesz z tego korzystał 6m - czyli zapłacisz 1014zł - czyli o 3450zł mniej niż na 36m. Pytanie jaki Internet ktoś Ci zaproponuje za 3450/30=115zł/m-c za pół roku ? Szczerze mówiąc jak robiłem obliczenia dla "rok za darmo" wniosek był jednoznaczny, przy opcji 6M już nie bardzo. Ceny BSA zależą od ceny neo a ta zależy od tego czy i kiedy TP podobnie jak w 2006 roku (promocja startowa i megainternet - pierwsze przystępne ceny neo) zechce powalczyć o klientów z kablówkami.

  • 0

    31. ~jajko  2008-06-17 02:38:22  host: chello087206241241.chello.pl

    *22 ja sie pokusilem na 10 mb....jak idzie 2 to jest super natomiast upload jest wzorowy podchodzi caly czas pod 1 mb czyli mam prawie symetryczne lacze za 89 pln na czas niekreslony :) ale niestety bez gwarancji cir :(

  • 0

    32.  2008-06-17 14:08:21

    Też bym chciał 1Mbps uploadu. Chociaż ten który mam obecnie 290kbps z Netii 1M i tak jest niezły w porówaniu z poprzednim który w porywach wyciągał 70kbps. Ciekawe kiedy wreszcie operatorzy zrozumieją że jak ktoś ma łącze kilkumegowe to może oczekiwać że uda mu się przeprowadzić wideorozmowę w dobrej jakości w obie strony czy też szybko wysłać np. zdjęcia do wywołania. Niech już nawet przytną ten upload dla p2p ale do innych usług dadzą większy.

Dodaj swoją opinię