Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1 Gb/s przez LTE Ericssona

1 Gb/s przez LTE Ericssona

WitekT 15 Lutego 2010 12:57

0 0

Podczas trwającego właśnie GSMA Mobile World Congress w Barcelonie, Ericsson pokazał technologię LTE/4G umożliwiającą na pobieranie danych z prędkością - bagatela - 1 Gb/s.

Do pierwszej na świecie demonstracji LTE 1 Gb/s wykorzystano technologię Multi Carrier oraz MIMO (ang. Multiple-Input-Multiple Output). W demonstracji użyto czterech nośnych po 20 MHz każda, łącznie 80MHz oraz 4x4 MIMO, dane były przesyłane poprzez cztery niezależne strumienie bitowe.




Przewidujemy, że do 2020 roku do sieci podłączonych będzie 50 miliardów urządzeń. Każde urządzenie oraz sytuacja, w której wykorzystanie łącza jest korzystne powinno mieć możliwość skorzystania z nowych technologii. Pacjenci będą zdalnie łaczyć się ze szpitalami; studenci z wiejskich terenów połączą się z dowolnym uniwersytetem na świecie; ratownicy będą przesyłać przekaz na żywo z terenów dotkniętych katastrofą, aby nieść efektywną pomoc - powiedział wiceprezes Ericssona Johan Wibergh.

Ericsson bierze aktywny udział w stanowieniu standardów sieci i posiada największy wpływ na publikowane specyfikacje dotyczące sieci LTE. Ericsson ocenia, że posiada jedną czwartą wszystkich istotnych patentów dla LTE, co czyni go największym posiadaczem patentu w przemyśle.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~  2010-02-15 13:11:57  host: f143-057.opera-mini.net

    Hmm. 1Gb/s prędkość była by ok jak daliby net bez limitów transferu danych.Bo co z tego jak opy dadzą LTE z prędkościami nawet te 1Gb/s jak zrobią tak do dupy ofertę jak polsat u nas gdzie przy HSPA+ dają limit transferu całe 100MB,1GB czy całe 3GB za 50zł miesięcznie i umowa na 2lata i trzeba mieć do tego dodatkowo płatną tv polsat cyfrowy to niech sobie takie LTE z takimi limitami wsadza 4litery

  • 0

    2.  2010-02-15 13:13:49

    Robi wrazenie. Smiesznie wygladaja w porownaniu z tym predkosci oferowane w USA przez Sprint, ktory reklamuje sie takim sloganem: Sprint 4G - The first and only wireless 4G network from a national carrier. Sprint juz dziala w LTE czy to tylko marketing?

  • 0

    3.  2010-02-15 13:19:58

    galtom: Sprint to, o ile dobrze pamiętam, WiMax.

  • 0

    4.  2010-02-15 13:30:02

    No to już brzmi ładnie, u nas operator jak osiągnie 1Mb/s na wsi to już jest wyczyn ;-) bo normalnie gprs ledwo działa...

  • 0

    5. ~wans  2010-02-15 13:48:51  host: 188.33.27.32

    tja... tylko jaki zasób częstotliwości musi pójść na taką transmisję...

  • 0

    6. ~Eryk Nokiowaty  2010-02-15 13:53:57  host: 76.73.36.58

    Też mi nowina, mieć w domu słonia to jest coś, fajnie popatrzeć, trąba poda piwko...

  • 0

    7. ~  2010-02-15 13:59:29  host: v10-13.opera-mini.net

    W Pl to nie przejdzie żaden operator nie ma takiego szerokiego pasma. To jest prezentacja laboratoryjna która w realnych warunkach nie zaistnieje. A po drugie to i po co aż takie szybkości.

  • 0

    8. ~hQ  2010-02-15 14:13:59  host: dzr156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 7. Bo jak bedziesz miec obraz HD/3D/Super/Hiper/Q przeslylany prosto do glowy to bedzie potrzeba duuuuzej predkosci ;-) Pamietasz jak jeden wazny pan mowil, ze 640kB powinno wystarczyc kazdemu? Ile masz mb w kompie? A to, ze dzis nie ma nikt szerokiego pasma... a za 5 lat tez tak bedzie?

  • -1

    9. ~nerwus  2010-02-15 14:59:40  host: cacher3.ericsson.net

    Autor postu mogl sie wysilic na wlasne tlumaczenie a nie sciagac z elektroda. Kolego nie bedza taki do przodu bo mi troche zajelo tlumaczenie postu a ty sobie z tego skorzystales i zero info ze tak bylo.

  • 0

    10.  2010-02-15 16:52:28

    nerwus: że co? Że niby tego newsa wzięliśmy z elektrody? To nasz news opracowany na podstawie polskiego pressa Ericssona, coś Ci się pomyliło...

  • 0

    11.  2010-02-15 16:54:11

    Aż zajrzałem na elektrodę - tak dużo czasu zajęło Ci przeklejenie tego newsa z Google Translatora? ;-)

  • 0

    12. ~nick  2010-02-15 22:03:59  host: 109.243.236.84

    A jaką osiągnęli na tym kongresie prędkość wysyłania i ile wynosiły opóźnienia? Bo chyba nie poszli chlać od razu po zademonstrowaniu połączenia?

Dodaj swoją opinię