Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1 GB pamięci RAM w telefonie - czemu nie?

1 GB pamięci RAM w telefonie - czemu nie?

LuiN 29 Grudnia 2009 14:16

0 0

W Polsce o telefonach Philipsa mało kto już pamięta, tymczasem w Chinach producentowi wiedzie się całkiem dobrze. Philips D908 to smartfon, który jasno pokazuje, że Philips wciąż potrafi zaskakiwać - na przykład jednym gigabajtem pamięci RAM.

philips d908 windows mobile 65 philips d908 windows mobile 65

D908 pracuje pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.5. Ma 2 GB pamięci ROM i 1 GB pamięci RAM, a do tego czytnik kart microSDHC (do 32 GB). To nie koniec atrakcji - 3,2-calowy ekran ma rozdzielczość 480 x 800 pikseli, nie zabrakło GPS-u, akcelerometru, łączności WiFi, CDMA/EVDO Rev A 800 i uwaga - HSDPA.




Znalazło się też miejsce dla modułu Bluetooth, radia FM z RDS-em i aparatu fotograficznego 5 Mpix z autofokusem i diodową lampą doświetlającą. Zagadką pozostaje klasa zastosowanego procesora i pojemność baterii (wiadomo, że będzie litowo-polimerowa, do 6h rozmowy, lub do 240 h czuwania).

Z nowego Philipsa cieszyć będą się póki co jedynie mieszkańcy Chin.

Źródło tekstu: Mobile Review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~władek  2009-12-29 14:48:29  host: 91.209.116.35

    2. evad. co to jest swap?

  • 0

    5. ~eRIZ  2009-12-29 14:53:18  host: 77-253-106-149.adsl.inetia.pl

    ~evad: AFAIK, Windows Mobile nie posiada obsługi pamięci wirtualnej (swap), może korzystać tylko z fizycznej. Chodzą plotki, że mogłoby w siódemce być, ale póki co - nie ma. ~władek: rozszerzenie fizycznej pamięci przez zapis do pliku, znane też pod nazwą pliku wymiany, pamięci wirtualnej, swap.

  • 0

    6.  2009-12-29 15:13:04

    evad: i to jest właśnie jedna z największych porażek N900.

  • 0

    7.  2009-12-29 15:15:45

    No tak, a w europie dają lub dawali jakieś ochłapy, taki telefon w odpowiedniej cenie byłby hitem na rynku.

  • 0

    8. ~poli  2009-12-29 15:34:20  host: egr130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co po 1GB ram, jak procesor nie wiadomo jaki...

  • 0

    9. ~eRIZ  2009-12-29 15:37:21  host: 77-253-106-149.adsl.inetia.pl

    ~poli: procesor to nie wszystko; WM 6.5 ma to do siebie, że dość agresywnie zabija aplikacje nawet, jeśli pozostaje ok. 20% wolnej pamięci. Dla mnie jest to całkiem niezła wiadomość, choć zanim cena spadnie do jakiegoś akceptowalnego poziomu, to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie.

  • 0

    10. ~nnn  2009-12-29 15:41:48  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    niezła sztuka ;) ja mam japońskiego panasonica p906i też jest dobry ;]

  • 0

    11. ~peter  2009-12-29 16:28:48  host: ziemia.biblpubl.waw.pl

    bardzo fajny tylko decydyjaca sprawa jest czy ma odpowiedni procesor

  • 0

    12. ~peter  2009-12-29 16:29:08  host: ziemia.biblpubl.waw.pl

    no i szkoda ze nie android

  • 0

    13. ~sss  2009-12-29 17:17:24  host: dynamic-78-8-165-244.ssp.dialog.net.pl

    super super ale WM obsługuje tylko 32MB ram dla jednego procesu ;)

  • 0

    14.  2009-12-29 17:18:57

    Koszmarnie wygląda. Wydaje mi się też, że Chiny są niejako poligonem doświadczalnym Philipsa.

  • 0

    15.  2009-12-29 18:09:01

    Faktycznie parametry są TOPowe, ale wygląd przedpoTOPowy, krótko mówiąc, paskudne jest to-to.

  • 0

    16. ~  2009-12-29 18:34:35  host: 088156211077.radom.vectranet.pl

    philips ma fajną serię xelibri, tyle, że w Polsce niedostępną...

  • 0

    17. ~  2009-12-29 19:05:40  host: 217.116.104.212

    dlaczego w polsce nie ma philipsów nowych ?

  • 0

    18. ~sintesi  2009-12-29 21:21:15  host: 87-205-67-239.adsl.inetia.pl

    wygląd obLEŚNY :) Parametry .... moim zdaniem super. Znając Philipsa bateria powinna być w miarę przyzwoita, co do procesora... się poczeka, się dowie :) Starsze Philipsy "dawały radę". Niestety na polskim rynku od długiego czasu brak tej marki - a szkoda :(

  • 0

    19.  2009-12-30 07:35:29

    @13 A jak to co piszesz ma sie do tego ze np majac Touch Pro mam na starcie 130MB wolnego ramu dla usera i po odpaleniu Automapy moge w jej opcjach przydzielic nawet 70MB z tego wolnego RAMu na dane mapy by szybciej chodzila?

  • 0

    20.  2009-12-31 12:09:28

    Wygląda jak stare obudowy telewizorów... Philipsa :)

  • 0

    21. ~jaity  2010-01-02 21:13:25  host: 212.2.99.202

    xelibri to byla marka siemensa a nie philipsa...

  • 0

    22. ~maydaytao@yahoo.com  2010-08-12 13:52:51  host: ip-85-198-252-253.broker.com.pl

    czy ktos ma panasonica P906i, jaka karte odblokowywujaca sim uzywa? prosze o odpowiedz

  • 0