Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1/4 słuchawek sprzedawnych online to Apple AirPods

1/4 słuchawek sprzedawnych online to Apple AirPods

orson_dzi 12 Stycznia 2017 10:10

2 2

apple airpods
Słuchawki Apple AirPods szturmem zdobywają rynek. Stanowią obecnie ponad 1/4 słuchawek sprzedawanych online w Standach Zjednoczonych.

26% sprzedawanych przez Internet słuchawek AirPods, to nie jedyna dobra wiadomość dla Apple. Łącznie firma posiada aż 41,4% rynku, a dodatkowe 15,4% pochodzi z marki Beats, której firma z Cupertino jest właścicielem. Aktualnie największym rywalem Apple jest Bose, do której należy 16,1% sprzedaży (wzrost z 10,5% od czasu wprowadzenia na rynek słuchawek AirPods).




Słuchawki bezprzewodowe zaczynają dominować na rynku. W grudniu 2015 roku po raz pierwszy zaczęły się sprzedawać na równi z przewodowymi. Obecnie proporcje się zmieniły i wynoszą 75% - 25% na korzyść słuchawek bezprzewodowych.

Źródło tekstu: Slice Inteligence; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple airpods | apple

w sumie: 16
  • -1

    2.  2017-01-12 10:13:33

    Wie ktoś może czy są już dostępne na naszym rynku i jak u nas wygląda ich sprzedaż?

  • 1

    3. ~  2017-01-12 10:36:18  host: host-46-151-189-42.interduo.pl

    Hejtujcie, ale ja, jako ktos kto nie lubi polityki appla,oraz nie przepada za iOSem, chetnie takie sluchawki przygarne. Pchelki bez kabla to jest to o czym marzę od czasow mojego pierwszego walkmana. Jakby jeszcze graly basowo jak moje tanie a-jays'y i jestem w niebie. Dziala to to z androidem czy trzeba czekac na kopie od konkurencji?

  • 2

    4.  2017-01-12 10:56:39

    3: Działa z Androidem.

  • 1

    5.  2017-01-12 10:58:45

    Brawo dla Apple, ciągle potrafią wymyślać zupełnie bezużyteczne wynalazki i bardzo drogo je sprzedawać...

  • 0

    6.  2017-01-12 11:02:24

    @2 Zamawiając w połowie grudnia w Polsce trzeba było czekać 6 tygodni, więc jeszcze nie doszły. Teraz na stronie też jest taki czas oczekiwania. Widać nie mamy priorytetu w wysyłce. @3 działają po BT zarówno z telefonami z Androidem jak i np. z komputerami z Windowsem. Oczywiście na iOS/MacOS jest łatwiej je połączyć z parę i można łatwiej przeskakiwać między źródłami. W pudełku po otwarciu jest taki mały przycisk, jak się go przytrzyma to są przez chwilę widocznie po BT i można się do nich podłączyć.

  • 0

    7.  2017-01-12 11:06:15

    @6 Tego akurat się domyśliłem.Bardziej interesują mnie dane ile osób z naszego kraju od daty premiery złożyło już zamówienia/zamówiło takie słuchawki.

  • 0

    8.  2017-01-12 12:15:41

    Mimo faktów wciąż ktoś pisze pod newsami że Apple padnie :)

  • 1

    9. ~  2017-01-12 14:07:29  host: acir31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kupując iphone 7 jestem skazany na te zabawkowe słuchawki albo noszenie jakichś przejściówek? Wszystko dla dobra klienta.

  • 0

    10. ~dav  2017-01-12 14:19:28  host: host-52-67.compi.net.pl

    w USA wiekszość to debile więc ...

  • 1

    11. ~ifan  2017-01-12 14:23:17  host: aeqf80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Można sobie już kupić iWire (39$) taki sznureczek o długości trochę ponad metr, można go przyczepić do słuchawek i do telefonu, dzięki czemu się ich nie zgubi...

  • 1

    12. ~Adam  2017-01-12 14:28:14  host: 188.146.29.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Bardzo fajne słuchawki oferuje Samsung. Bezprzewodowe, z działającą redukcją szumów. Level One U-Pro ANC. Podchodziłem sceptycznie do takiego rozwiązania a teraz nie zamienię i nie wrócę do innych.

  • 1

    13.  2017-01-12 17:18:47

    Sygnal z telefonu jest transmitowany do prawej sluchawki a nastepnie z prawej NAJKROTSZA droga jest transmitowany do lewej.... czyli dokładnie przez srodek waszej głowy(wasz mozg) o potencjalnych negatywnych nastepstwach nawet nie ma co pisac... pozatym bardzo łatwo je zgubic i nie nadaja sie do aktywnego kozystania
    20zł bym za to nie dal

  • 1

    14. ~kwk  2017-01-12 17:43:43  host: rev-46.229.146.186.lionbridge.pl

    Slice Intelligence nie podał źródła tych obliczeń. "US shoppers" to nie jest wiarygodne ani konkretne źródło. Bardziej wygląda mi to na marketingowe zagranie niż na badanie rynku.

  • 0

    15. ~ramos  2017-01-12 18:42:46  host: 213.77.27.170

    @13 a jak rozmawiasz przez telefon i stacja bazowa jest akurat po drugiej stronie głowy...? Moc transmitowana jest nieporównywalnie większa w przypadku sieci GSM/3G. Poza tym o czym rozmawiamy, sygnał NIE jest transmitowany najkrótszą drogą, tam nie ma anten kierunkowych. Nadawany jest dookolnie, a jedynie odbierana jest ta jego "część", która dociera najszybciej z największą mocą (stąd najczęściej najkrótsza droga). Reszta idzie w "eter", bądź w podanym przypadku w ŁEB

  • 0