Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1/3 użytkowników prepaid ma stare taryfy

1/3 użytkowników prepaid ma stare taryfy

WitekT 26 Lutego 2008 10:53

0 0
Jak informuje Mobile Marketing Magazine, Brytyjczycy tracą 8,5 mld funtów (prawie 42 mld zł) rocznie na źle dobranych taryfach komórkowych. Według szacunków Gazety Prawnej, osoby niekorzystające z pakietów, a używające najnowszych taryf prepaid, przepłacają średnio o ponad 40%.

Z kolei osoby korzystające ze starych taryf przepłacają średnio o około 60%. Z rozmów z przedstawicielami operatorów wynika, że do 35% klientów usług prepaid ma stare, a więc droższe taryfy. Z pakietów i usług obniżających koszty nowych taryf korzysta do 25% ogółu klientów prepaid. Oznacza to, że około 20 mln osób przepłaca.


Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2008-02-26 11:32:22

    Wystarczy byc na biezaco z nowosciami :-) ja mam Sim+ - jak niektorzy twierdza najbardziej zakrecona na rynku, a mimo to nie narzekam i nie przeplacam :-D

  • 0

    7. ~szalony  2008-02-26 11:34:28  host: wawhsb-193.dial.plusgsm.pl

    Najlepsze są pakiety simplusa w tym by z nimi walczyć i nie dać się ograbić :-) Najlepiej pod koniec pakietu szczególnie tego gprs często się rozłączać i sprawdzać pozostałe kB z lekkim odczekaniem :-) U nas szczególnie starsze osoby jak im syn , córka lub inny dobry osobnik nie zmieni taryfę to jadą na starych że szok :-)

  • 0

    8. ~  2008-02-26 11:41:44  host: 87-205-250-149.adsl.inetia.pl

    szalony co ty oszalałeś całkiem po csd Plusa jedziesz ? W temacie to fakt operatorzy specjalnie cenników nie obniżają tylko dają promo bo wiedzą że nawet większa część użytkowników z nich nie korzysta/nie wie że są , nie umie ich włączyć itp/ i płaci drożej.

  • 0

    9. ~xx  2008-02-26 11:50:28  host: 217.98.38.201

    A kto ma czas na wyszukiwanie promocji, pakieto itp? Mlodziesz i kilka % doroslych. Wiekszosc doroslych ludzi nie ma czasu na to, a operatorzy wprowadzjac kolejne pakiety doskonale o tym wiedza.

  • 0

    10.  2008-02-26 11:54:26

    czyli 1/3 nie ma pojecia co tak naprawde zmienia sie w ofertach operatorow - dziwne :-(

  • 0

    11. ~mirekb  2008-02-26 11:58:30  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    csd plusa na simplusie mi nie chodzi jak wylaczam gprs(wczesniej ciąlem po csd czasami)ciekawy host szalony.a co do pakietow 50 i 20mb to w simplusie norma;-))pare razy po -5pln dalo do myslenia.pamietac trzeba ze 1MB to 1024 kilobajty nie 1000

  • 0

    12.  2008-02-26 12:06:53

    I teraz wiemy dlaczego lepiej stworzyć nowy pakiet+kupę kasy na reklamę niż prostą tanią taryfę. Wystarczy, że 95% zacznie korzystać z pakietów to znikną pakiety a pojawią sie stawki w okolicach pewnie 30 groszy ale za to w cenniku. I to na stałe:)

  • 0

    13. ~czarny  2008-02-26 12:11:55  host: dqf70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 12 doceniam Twój cynizm, ale nie sądzę,by tak drastyczne obniżki były możliwe...nowe pakiety to nie jakieś "diabelskie narzędzie" tylko sposób na realne obniżenie kosztów,i sprofilowanie umowy do własnych potrzeb. wystarczy trochę czasu im poświęcic, poczytac o nich,i każdy może na tym zyskac. gdy ktoś z góry zakłada że są one skomplikowane czy cwaniacko konstruowane to na pewno nie zyskuje NIC

  • 0

    14. ~jass  2008-02-26 13:35:20  host: bye179.internetdsl.tpnet.pl

    Np tak jest w TT sporo ludzi nie wie ze moze zmienic swoja stawke na nizsza....

  • 0

    15. ~Alek  2008-02-26 14:03:24  host: mnemosyne.tvtom.pl

    Zapewne przepłacają Ci co nie czytają newsów na Telepolis.pl :) Jak ktoś przepłaca to dla operatorów to czytsty zysk.

  • 0

    16. ~j  2008-02-26 14:29:19  host: byw228.internetdsl.tpnet.pl

    Jakieś pół roku temu znajoma poprosiła mnie, żebym przestawił jej telefon w Simplusie. Okazało sie, że ma jeszcze taryfę, jakieś 1,80 za minutę. Pół biedy, że kobita się nie znała i jakoś tak jej drogo było ale jej mąż jest informatykiem(nie takim zakręconym) i nie zmienił jej taryfy. Z drugiej strony nie przywiązują do tego wagi, mało dzwonią i nie licza się z kasą, bo mają jej dużo.

  • 0

    17. ~berdys  2008-02-26 14:49:16  host: ip-157-25-236-197.multimo.gtsenergis.pl

    pakiety sa zle..bo jak ktos napisal, jest sie zwiazanym parametrami tego pakietu. Nie rozumiem jednego- Mamy orange POP- nie mozna by bylo zrobic 30 lub 20 gr za minute i 1 gr za sms/10 groszy za MMS- do Orange i stacjonarnych a poza siec te 65 groszy - tyle chyba teraz jest ? Tylko trzeba kombinowac, wlaczac w jednej ofercie sms na nr 1166 w drugiej na 767, trzeba sprawdzac czy sie pakiet nie konczy.. ja do dnia dzisiejszego od dobrych paru lat nie wykonalem platnego polaczenia do Orange- bo zeby zadzwonic taniej, musze kupic pakiet, a po co mam kupowac pakiet,jesli chce mowic 2-3 minuty... to wole siegnac po Playa mbank i zadzwonic z niego... bo pakietu i tak nie wykorzystam calego... i przepadnie. Do tego jeszcze ryczalt na 1 numer w Orange... np za 10 PLN miesiecznie i zlego slowa bym na nich nie powiedzial :) nie przeszkadzalo by mi ze EDGE dziala jak mul, ze wieczorem na mojej prowincji wyskakuje komunikat"siec zajeta"( tu wiekszosc ludzi ma orange- nie wiadomo dlaczego), ze smsy nie chca wychodzic ... ( od 4 lat !! ) a tak to na usta sie cisnie jedlo slowo...porazka...

  • 0

    18.  2008-02-26 17:35:40

    13: Czarny, jasne, że pakiety pozwalają obniżyć koszty i dostosować ofertę do siebie, ale po co tak kombinować? Nie lepiej by operatorzy wprowadzili takie stawki jak są w pakietach do cennika? Oczywiście tego nie zrobią bo mało osób korzysta z pakietów przez co operatorzy więcej zarabiają. Poza tym pakiety zmuszają do przeznaczenia pewnej kwoty od razu nie zależnie czy aż tyle minut/smsów będzie potrzebne, takie wyciąganie pieniędzy. Liczą też na zapominanie o aktywacji pakietów, przypadkiem się skończy przy dłuższej rozmowie itp. Dlatego powodzenie ma np. PlayKarta czy Nowe Orange GO. Przy niższych doładowaniach może nie są mocno korzystne, ale dla niektórych prostota oferty jest ważniejsza niż zabawa w pakiety.

  • 0

    19. ~jojo  2008-02-26 21:03:14  host: ego145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    biotyt- prostota w Play. Play nie jest lepsze, zmuszając użytkownika do wykorzystania określonej kwoty Bonusa w jeden miesiąc, lub zmuszając go do wcześniejszego doładowania, aby ten Bonus nie przepadł. Takie same zagranie, tylko ubrane w inne ciuszki. ;-)

  • 0

    20. ~  2008-02-26 21:36:00  host: 80.51.91.252

    jojo, ciekawe co skalarek na to powie - toż to wielki obrońca fioletowej galarety :)

  • 0

    21. ~  2008-02-26 21:46:21  host: cjb196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z nowych badań wynika ze z posrod 'wielkiej trojki' najlepszy jest Simplus. Ja mam co prwda MIXa, ale jestem bardzo zadowlony z oferty i promocji w Plusie.

  • 0

    22. ~jojo  2008-02-26 21:47:09  host: ego145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A niech mówi, co chce. Raz zachwala Play, teraz widzę, że Simplusa... A ja przetestowałem Play Kartę i na razie... wróciłem do poczciwego TT. ;-D

  • 0

    23.  2008-02-26 21:54:43

    kto odwiedza przynajmniej tą stronę to przetestował fiolet i nic specjalnego wychodzi, może jest to i fajna oferta taka inna ale jak się dzwoni w sieci to lepiej się opłaca np. Nowe Orange GO. Miałem w Nowym GO i było super doładowałem sobie konto za 50 czy 100zł i miałem niskie stawki. Zgadzam Plus jest dobry ale jak się kogoś ma w sieci. :)

  • 0

    24. ~neo  2008-03-02 16:57:08  host: eni105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trzeba pilnować - chcąc niechcąc niestety - taryf, pakietów, terminów ważności to wtedy można w pre-paidzie w miarę korzystnie dzwonić i go utrzymać. A stawki pakietowe nie są na stałe w cenniku z wiadomych względów; kto nie chce poświęcić czasu na obniżenie kosztów dzwonienia ten musi przepłacać. Najlepiej i trafnie to Longman określił tą całą pakietologię w pre-paid :) Coś za coś, albo trochę nad tym posiedzieć albo przepłacać, ale nie można już powiedzieć, że operator nic nie robi i nie daje możliwości obniżek. Też bym wolał lepsze stałe stawki cennikowe niż walkę z wiatrakami i przeglądanie stron operatora w poszukiwaniu korzystnych dla usera zmian w ofercie i promocjach.

  • 0

    25. ~Antekk  2008-03-04 16:54:00  host: dlv196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z prepaidami też jest różnie, bo tzreba sobie włączać pakiety, dołądopwywać, kiedy są promocje itp. Chociaż orange włączył w orange music smsy do wszystich sieci i nie trzeba było tego robić własnoręcznie, oby tak było wszędzie.

Dodaj swoją opinię