Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1/3 iPhone'ów ma ekrany o przekątnej 4 cali lub mniejszej

1/3 iPhone'ów ma ekrany o przekątnej 4 cali lub mniejszej

orson_dzi 5 Lutego 2016 20:38

1 5

Z danych portalu Mixpanel wynika, że ponad 32% iPhone'ów, to urządzenia z ekranem o przekątnej 4 cali lub mniejszej.






3,5 cala - to właśnie miała być idealna przekątna ekranu dla użytkownika smartfonu, według Steve'a Jobsa. Twórcy pierwszego iPhone'a nie ma już wśród nas, a wraz z kolejnymi generacjami smartfonu Apple przekątna jego ekranu stale rośnie, do aż 5,5 cala w modelu iPhone 6 Plus i Apple iPhone 6s Plus.

Z danych portalu Mixpanel wynika, że użytkownicy iPhone'ów niekoniecznie chcą korzystać z większych ekranów i obecnie 32,22% z nich korzysta z urządzeń, których przekątna ekranu nie przekracza 4 cali. Rozkład poszczególnych modeli wygląda następująco:
Jak wynika z danych, obecnie najpopularniejszą przekątną ekranów użytkowników iPhone'ów jest 4,7 cala z modelu 6 i 6s. Jak długo potrwa ten stan rzeczy? O tym zapewne przekonamy się za kilka kolejnych generacji smartfonów Apple.

Źródło tekstu: Mixpanel; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | iphone

w sumie: 21
  • 3

    3.  2016-02-05 20:57:22

    Steve wymyślił sobie idealne 3,5 cala, nie dlatego, że to idealna przekątna, tylko dlatego, że chciał jeszcze opchnąć tablety. Nie ma idealnej przekątnej, bo każdy ma inne dłonie. Chudnięcie urządzeń też robi swoje.

  • 0

    5.  2016-02-05 21:03:28

    @1 Fakt, rozpędziłem się. Poprawione ;)

  • -1

    6. ~R  2016-02-05 21:39:53  host: 89-79-129-56.dynamic.chello.pl

    @2 też mi się tak wydaje z tym rozmiarem. Przestałem używać tabletu jak rozmiar smartfona dobił do 5 cali.

  • -6

    7. ~LuksikT  2016-02-05 21:46:15  host: user-94-254-161-115.play-internet.pl

    5s idealnie sprawdza się jako pierwsze urządzenie,gdyby chcieć używać tylko jednego musiałbym przesiąść się na 6+lub 6s+ ale na nich źle pisze się w czasie jazdy :)

  • 2

    8.  2016-02-05 22:53:46

    też uważam, że 4" to optymalny rozmiar

  • 0

    9. ~  2016-02-05 23:23:10  host: 31-179-3-233.dynamic.chello.pl

    Cóż za głupie domysły. Może ilość użytkowników zależy od ceny? A że akurat w danej cenie jest taki czy siaki model z daną przekątna ekranu..

  • 0

    10. ~  2016-02-06 08:20:42  host: user-94-254-132-40.play-internet.pl

    Fakty sa takie ze 5s obslugiwalem jednym palcem, 6 juz sie tak nie da a conajmniej wymaga to sporej gimnastyki...

  • 0

    11. ~Mexille  2016-02-06 09:59:52  host: 8.37.225.115

    Lubię takie "dobre" newsy dla fanów Apple: "Jeśli jesteś (nie)szczęśliwym posiadaczem iPhone'a 6 lub 6 Plus i twój smartfon przestał działać po tym, jak oddałeś go do reperacji w niezależnym serwisie, to nie mamy dla Ciebie dobrej informacji. Twój telefon to już trup..." :-)

  • 0

    12. ~3er  2016-02-06 11:20:11  host: 41.206.57.34.accesskenya.com

    Procentowy udział 6 i 6s zaraz się zmniejszy ze względu na error 53 na tych urządzeniach, które były naprawianie a otrzymaly iOS 9.3. Ale w końcu to nie błąd, to zabezpieczenie.

  • 0

    13. ~tata  2016-02-06 11:50:07  host: 088156132079.dynamic-ww-4.vectranet.pl

    gdy kupilem 6s sprzedalem tablet mini i 4s.

  • 0

    14.  2016-02-06 16:45:30

    http://tlp.is/8xo

    Ha, ha, ha...coraz lepiej sobie poczynają.

  • 0

    15. ~Paweł  2016-02-06 17:36:35  host: trux-2.tekanet.pl

    8 a dziewczyny mówią że 10" :)

  • 0

    16. ~Misiek  2016-02-06 23:24:17  host: user-164-127-18-163.play-internet.pl

    Jak widać, problem jest znany także w Polsce http://tlp.is/8xr

  • 0

    17.  2016-02-07 09:59:10

    Dużo ludzi kupuje 5s lub 5c, bo szuka małego, ładnego i płynnego smartfona. Popularność A3, Lumii 635 czy compactów pokazuje, że nie każdy potrzebuje ponad 5 cali. Gdyby Huawei np. wypuścił model o parametrach P8 lite że stylistyką P8, a w rozmiarze 4 i 4,3 to sukces byłby murowany.

  • 0

    18. ~Tomek  2016-02-07 20:44:58  host: 195.248.104.5.static.rdi.pl

    Angemona ma całkowitą rację, ze mną teraz genialny Z3Compact ale następny będzie 5se jeżeli się pojawi pod taką nazwą albo inny podobny z tego przedziału cali.

  • -1

    19. ~pucus214  2016-02-07 22:37:29  host: user-94-254-132-40.play-internet.pl

    @14 @16 dlaczego zabezpieczenie nazywacie problemem?

  • 0

    20. ~Mexille  2016-02-07 22:43:34  host: 8.37.225.150

    .....bo zabija nasz telefon..?

  • 0

    21. ~RR  2016-02-08 12:36:46  host: apn-95-40-108-97.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja potrzebuję poniżej 5 cali do wygodnego korzystania. Ale jak się trafi i 5 cali to też nie jest źle. Najlepiej mi się sprawdza 4-4,5 cala, takie poręczne i wystarczające do obsługi. Co nie zmienia faktu, że 3,5 cala + klawiatura fizyczna jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem :)

  • 0

    22. ~Darek  2016-02-08 17:12:49  host: 195.116.187.216

    Rozumiem , lub staram się zrozumieć ludzi którym 4 cale wystarczają do ...... dzwonienia, sms-owania lub klikania fotek. Ja mam w swoim fonie 6 cali i nie jest to za dużo. No może jakby obudowę nieco dopracować całość byłaby mniejsza i przez to zgrabniejsza, ale ekran 6 cali jest super. :)

  • 0

    23. ~rex  2016-02-08 17:33:42  host: 5.134.65.200

    Z cyklu ja mam ... jestem narcyzem.... pisze by się pochwalić jak to jestem ? nijaki! bo w życiu nikt mnie nie słucha tylko na forach wylewam swoje "mądrości"
    tylko cipka się przejmuję długością ekranu.Skoro pytolonga brak to ekrany wam zostały cipeczki ....

Dodaj swoją opinię