Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zbliża się konferencja Future of Wireless Systems

Zbliża się konferencja Future of Wireless Systems

LuiN 28 Marca 2011 20:13

0 0

W dniach od 13. do 14. kwietnia w Sali Kongresowej Politechniki Wrocławskiej odbędzie się konferencja Future of Wireless Systems.

Celem konferencji jest spojrzenie na przyszłe rozwiązania szerokopasmowej łączności bezprzewodowej z różnych perspektyw tj. z punktu widzenia operatorów, producentów sprzętu, firm doradczych, ośrodków R&D i instytucji regulujących rynek telekomunikacyjny.

W tym roku głównymi zagadnieniami są: bezprzewodowe systemy szerokopasmowe (tj. HSPA(+), LTE, 3GPP-LTE, WiMAX, LTE-A, WiMAX2, DVB-H), trendy w przyszłych systemach telekomunikacyjnych (Dynamic Spectrum Access (DSA), Cognitive Radio (CR), Software Defined Radio (SDR)), transmisja wieloantenowa MIMO i anteny inteligentne, perspektywy wdrożenia LTE oraz WiMAX w PL/EU/świecie, prawne aspekty wdrożenia nowych systemów oraz analiza rentowności inwestycji w przyszłe systemy bezprzewodowe.
Na konferencję zaproszeni zostali przedstawiciele polskich operatorów, producentów sprzętu, jak i instytucji regulacyjnych. Pełną ich listę znaleźć można pod tym adresem.

Konferencja odbędzie się w dniach od 13. do 14. kwietnia 2011 roku w Centrum Konferencyjnym Politechniki Wrocławskiej (budynek D-20) przy ulicy Janiszewskiego 8.

Konferencja ma charakter otwarty i bezpłatny.

Źródło tekstu: fows.pl     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • -1

  1.  2011-03-28 21:34:07

  A może Plus przedstawi hspa+ 84Mb/s? Od pewnego czasu testują w Wrocławiu.

 • 0

  2.  2011-03-29 00:18:17

  FoWS edycja II. dzieki za wzmianke w tym roku

 • 0

  3. ~bd  2011-03-30 19:39:18  host: user-46-112-86-136.play-internet.pl

  Można liczyć na sążnistą relację z konferencji od Redakcji :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet