Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Rosji za ściąganie dużej ilości danych jeździ się na wycieczki

W Rosji za ściąganie dużej ilości danych jeździ się na wycieczki

LuiN 7 Lutego 2012 14:40

0 0

Rosyjska sieć MegaFon w dość niestandardowy sposób prezentuje swoje możliwości w zakresie transmisji danych. Nagradza klientów, którzy generują największy ruch. Jaki jest dotychczasowy rekord?

Wszystko zaczęło się w listopadzie 2011 roku - rosyjski MegaFon ogłosił, że nagrodzi klientów pobierających najwięcej w ramach oferty mobilnego Internetu pulą nagród wynoszącą 30 tys. dolarów, w tym 5 tys. dolarów na wakacje.




Mieszkańcy północno-zachodniej Rosji, gdzie MegaFon ma zasięg na ponad 80% obszaru, zabrali się do pracy. Zabawa zakończyła się 31. stycznia. Sieć MegaFonu oferuje pakietową transmisję o prędkości pobierania do 21 Mb/s. Rekordzista w ciągu tygodnia pobrał 419 GB danych.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~tawariszcz pałkownik  2012-02-07 14:47:59  host: 87-206-210-163.dynamic.chello.pl

    Nu pajedietie wy w dalekuju eskurisju. No w siewerno-wostocznyj Sybir ! Uznate szto eto chołod i kakaja u nas promocyja !

  • 0

    3. ~hehe  2012-02-07 14:48:22  host: 88-199-232-98.tktelekom.pl

    pierwsze miejsce na wycieczkę a pozostali którzy brali udział za dane musieli zaplacić (czyt. zrzucić się na nagrodę dla zwycięzcy) nie no dobry biznes , oby tak dalej marketingowcy przechodzą sami siebie

  • 1

    4. ~.  2012-02-07 14:53:58  host: klient-88-135-169-250.StrefaWiFi.kolnet.eu

    A ile za to zapłacił?

  • 1

    5.  2012-02-07 14:58:58

    Niezly zasysacz

  • 0

    6. ~Kruk  2012-02-07 15:02:26  host: giz66.internetdsl.tpnet.pl

    @2 - Oczień priekrasno Ty wsjo napisał. Nu, i ja z taboj sogłasien.

  • 0

    7.  2012-02-07 15:03:58

    Ja miesiecznie wyciagam od 7-10GB max ale nie sciagam Torentow za to nie zaluje sobie filmow na Vimeo czy YouTube

  • 0

    8. ~mirekb  2012-02-07 15:16:50  host: apn-77-114-217-183.dynamic.gprs.plus.pl

    niezle kolo pociągnął..swoja droga dobry test sieci.marketingowo tez dobrze pomyslane.z limitami nie jest u nas tak zle a ciekawe jak w ru z mobilnym netem??

  • 0

    9. ~wojsed  2012-02-07 15:17:49  host: static-81-219-101-169.devs.futuro.pl

    Teoretycznie przez tydzień na łączu 21Mbps można ściągnąć 1550GB danych, więc rekordzista 419 wyrobił "ledwo" 27% :p

  • 0

    10. ~  2012-02-07 15:21:27  host: 159-205-117-62.adsl.inetia.pl

    Pewnie stacje były obciążone. Co za problem kupić dostęp do binarek za kilka dolarów, wrzucić 50 bd iso do sabnzbd i iść spać?

  • 0

    11. ~Marcus  2012-02-07 15:51:13  host: 195.150.22.190

    A u nas za ściąganie dużej ilości danych planuje się karać internautów...patrz: ACTA Teraz już wiem dlaczego Rosja nie podpisała ani nie ma zamiaru podpisywać ACTA.

  • 0

    12. ~tomekmhhh  2012-02-07 16:53:41  host: 89-69-161-244.dynamic.chello.pl

    jak to przeczytałem tytuł to myślałem że to taka ironia że na Sybir do więzienia :)

  • 0

    13. ~  2012-02-07 17:25:54  host: t19-16.opera-mini.net

    @2 chcesz zaimponować brakiem inteligencji,wątpliwym dowcipem czy kulawym rosyjskim?oczywiście to pytanie retoryczne

  • 0

    14. ~okrutnikk  2012-02-07 18:34:51  host: hbc230.internetdsl.tpnet.pl

    Hyhy, a u nas za ściąganie dużej ilości danych ciągają się po sądach :)

  • 0

    15. ~  2012-02-07 19:50:14  host: z07-11.opera-mini.net

    No mi #2 zaimponowal, calkiem to zabawne i na czasie -wystarczy sobie przypomniec Chodorkowskiego czy tego agenta co go w Ladynie otruli polonem.

  • 0

    17.  2012-02-07 23:12:48

    Fakt, trochę się rąbnąłem :) pomroczność jasna.

  • 0

    18. ~Piotrek  2012-02-08 10:05:13  host: 89-75-168-95.dynamic.chello.pl

    Hehe użytkownik "4G" w pewnej sieci nawet jakby ciągnął non stop z maksymalna udostępnioną przez opa prędkością nie pobiłby wyniku tego Rosjanina :P no ale MegaFon ma "tylko" 3G :-)

  • 0

    19.  2012-02-08 16:01:30

    @11 I bez ACTA można zostać ukaranym za ściąganie "piratów" ;-)

  • 0

    20.  2012-02-08 16:20:26

    @18 Ściągnie o ile nie jest to play na kartę z limitem prędkości 1mb/s w tym przypadku ściągniecie 419 000mb zajęło by jakieś 940 godzin ;-)

  • 1

    21. ~  2012-02-09 12:54:45  host: public-gprs93953.centertel.pl

    Niestandardowy sposób? Chyba tylko dla szablonu typu zachodniego, któremu polaczki hołdują od jakiegoś czasu na każdym kroku bez zastanowienia co jest warte skopiowania od zachodu, a co nie.

  • 0

    22. ~Piotrek  2012-02-09 21:36:11  host: apn-46-76-208-75.dynamic.gprs.plus.pl

    @20 ale on miał 168 godzin - więc nawet playowe 4 Mbit/s wiele mu nie dadzą bo zajęłoby to 235 godzin :P a szótska jest dla wybranców

Dodaj swoją opinię