Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sytuacja na rynkach walutowych uderza w wyniki Polkomtela

Sytuacja na rynkach walutowych uderza w wyniki Polkomtela

LuiN 20 Października 2009 13:15

0 0
Z powodu trudnej sytuacji na rynku walutowym i zakupie praktycznie całej technologii za granicą Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, spodziewa się kilkuprocentowego spadku EBITDA na koniec 2009 roku - podaje Polska Agencja Prasowa.

W udzielonym Radiu PiN wywiadzie Bauc mówi nawet więcej - Jeśli będziemy mieli EBITDA kilka procent poniżej ubiegłorocznej EBITDA to będzie można uznać za sukces.

W 2008 roku Polkomtel miał 1,36 mld zł zysku netto, 1,89 mld zł zysku operacyjnego, 3,1 mld zł zysku EBITDA i 8,48 mld zł przychodów.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37. ~Gormar  2009-10-20 20:46:15  host: 217.96.62.235

    @35. Rośmieszony, przecież to sam Polkomtel stwierdził, że EBITDA (przypuszczam, że ma namyśli rok do roku) spada mu jedynie z powodu wysokiego kursu złotego. Ciekawe, co inni operatorzy z W3 wymyślą ;).

  • 0

    38. ~Gormar  2009-10-20 20:47:37  host: 217.96.62.235

    @37. Erratum: EBITDA spada mu jedynie z powodu NISKIEGO kursu złotego.

  • 0

    39.  2009-10-20 20:48:07

    Rozśmieszony: a czy my napisaliśmy gdziekolwiek, że wpływa tylko na Polkomtel, a na resztę nie? Nie uważasz, że idziesz za daleko w interpretacji naszego newsa? Dlaczego imputujesz nam ciągle coś, czego nie zrobiliśmy? Wielokrotnie w newsach pisaliśmy, że dolar uderza operatorów po kieszeniach. Wiesz, gdyby Bauc jeszcze podał o ile lepsi są, to jeszcze byłbym w stanie zrozumieć Twoje zarzuty, ale on sobie luźno gdybał... Na tym chyba możemy zakończyć naszą rozmowę, bo raczej nawzajem się nie przekonamy do swoich argumentów...

  • 0

    40. ~Rozśmieszony  2009-10-20 21:04:17  host: ip-89-174-126-73.multimo.pl

    Nie wiem jak do ciebie Gormar ale ja wolę mieć własny pogląd oparty na całosci wypowiedzi a nie na fragmencie lepiej oddającym co jej autor miał na myśli:)Kwestia moich nerwów i tego co napiszą inni "W" nie ma tu nic do rzeczy. Mnie chodzi tylko o sposób w jaki wiadomość została tu przedstawiona a nie czego dotyczyła. Nie ukrywam też że nie podobała mi się ta wypowiedź autora w jednym z postów dotycząca polityki informacyjnej operatora bo przez to, pomijając kontekstowość newsa, można by pomyśleć że stanowi rodzaj prztyczka. Ale oczywiście nie bronię innym posiadania swojego zdania i własnej interpretacji tekstu. Ja widzę tam prztyczek, dla innych komentujących jest to fragment świętej wojny operatorów, jeszcze inni za przeproszeniem bełkoczą o Goebellsie. Ale to jest własnie magia internetu. Na szczęście a zarazem niestety prawo do głosu ma tu każdy i ja też z niego skorzystałem. Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych tematach:)

  • 0

    41. ~  2009-10-20 21:19:53  host: 188.33.122.118

    @30: Tak, "tylko" stacje bazowe :-D Skąd Ty się urwałeś? Wiesz o jakie sumy chodzi? Poza tym zrozum wreszcie (tyle razy już pisalem i pisali inni), że NIE DLA każdego Play będzie miał ofertę najlepszą/najkorzystniejszą. Gdybym ja np. korzystał z tych samych usług w Playu, z których korzystam w Plusie, zapłaciłbym majątek! Chociaż PLaya też używam. Teraz piszę np. z Play Online, ale co z tego jak i tak musze mieć drugą kartę Plusa, bo zasięg P4 jest tylko gdzieniegdzie, a nawet jak jest to i tak czasami net działa tak, że właściwszym określeniem byłoby "nie działa". Internet w Play jest tani - zgoda, tylko jakim kosztem ja się pytam? Czy mam jeździć maluchem tylko dlatego, że kupię go taniej niż normalny samochód? Na razie korzystam z Play Online, jakoś się broni (ceną oczywiście, bo na pewno nie jakością), ale jest coraz gorzej (jak może jedna stacja 3G siać na cały powiat?! toż to parodia budowy sieci!) i powoli tracę nerwy.

  • 0

    42. ~Gormar  2009-10-20 21:24:13  host: 217.96.62.235

    @40. Rozśmieszony, dziękuje tobie za podzielenie się swoimi poglądami i przemyśleniami. W sumie mogę przyznać, że wolałbym, aby został przytoczony większy fragment wypowiedzi, ale opatrzony stosownym komentarzem. Wtedy nie musiał byś się czepiać ;). Tyle tylko, że niektóre serwisy bezmyślnie przepisują jedynie to co PR'owcy danych sieci chcą im przekazać, a później czytelnicy wyciągają z tego błędne wnioski. Tak było w przypadku sprawy utrudniania przenoszenia numerów przez Polkomtel i jego zgłoszenia do GIODO rozwiązania tymczasowego, ponieważ nowy system nie był w 100% gotowy. Z odpowiedzi którego, tak na prawdę nic konkretnego nie wynikało, ale Plus próbował z tego zrobić argument dla obrony swojego stanowiska. Wiele osób dało się na ten zabieg nabrać.

  • 0

    43. ~Gormar  2009-10-20 21:34:46  host: 217.96.62.235

    @41. Niestety, ale Play nastawiony jest na razie na zapewnienie jak największego pokrycia zasięgiem. Chcą jak najszybciej wyrwać się z "miłujących" objęć Polkomtela. Miejmy nadzieje, że przyjdzie wreszcie czas na zagęszczenie sieci i zwiększenie jej pojemności. Ale co do ilości nadajników UMTS to wcale w Play nie jest aż tak źle. Przykładowo w mojej miejscowości (według wykazu pozwoleń z UKE) są 3 NodeB P4, 3 NodeB Orange, 6 Polkomtela i aż 8 Ery. Najwyraźniej jest prawdą to co mówiła GPO na początku roku, iż w związku z kryzysem Centertel wstrzymuje rozwój sieci 3G i pewnie dzięki temu słaby kurs złotego nie wpłynie znacząco na ich EBIDTA.

  • 0

    44.  2009-10-20 21:54:44

    41. przeczytaj to jeszcze raz, jak nie zrozumiesz to kolejny raz, aż do skutku, pokieruje Cię,fragment "bo przecież przepłacać nie będą jak im oferta nie odpowiada." powinien ci wyjaśnić to i owo. Z choinki się nie urwałem, wiem co i jak, wiadomo nie wiem jakiś szczegółowych wyników finansowych, ale proszę nie atakuj mnie i nie dodawaj tego cholernego emotikonka do pełni szczęścia brakuje magicznego "buhehehe", dyskutuj sensownie.

  • 0

    45. ~INNY  2009-10-21 07:19:48  host: 188.33.121.97

    No to Panie Tomaszewski popisaliście się wybierając to co Wam się podoba (czytaj "suche fakty" wg Was). Kiedyś była sytuacja, że jakiś prawicowy pajac także wycignął sobie "suche fakty" z piosenki Dżemu. Wyszło z jego wypowiedzi, że "nie ma Boga" i poszło w świat. A potem oczywiście była afera. Nie bronię Plusa bo nie mam interesu w tym, wszystko moje nr firmowe poszły do Playa.

  • 0

    46.  2009-10-21 08:27:51

    INNY: jednak po raz kolejny napiszę... Czy dodanie innych zdań spowoduje, że wyjdzie, że nie dotknął ich kryzys związku z walutami i nie spadnie EBIDTA? Słucham odpowiedzi.

  • 0

    47. ~luzik  2009-10-21 10:20:12  host: 095160186025.olsztyn.vectranet.pl

    rozsmieszony... stajesz sie nudny i monotematyczny. wez przestan juz. marudo. powiedz raz i sie nie jakaj. albo idzcie sobie na gadu gadu chlopaki, co?

  • 0

    48. ~luzik  2009-10-21 10:29:08  host: gmy30.internetdsl.tpnet.pl

    witekT, dodaj w tytule slowo "rowniez" i po klopocie

  • 0

    49. ~luzik  2009-10-21 10:31:47  host: 188.33.125.238

    wifi to fajna sprawa :) pozdrawiam

  • 0

    50. ~troll  2009-10-21 10:49:22  host: apn-77-113-189-174.dynamic.gprs.plus.pl

    - luzik, mała rada na przyszłość: jak już zadajesz sobie trud źeby w ciągu 10 minut 3 razy zmienić ip to wyslil się i zmień też nick - będzie wiarygodniej :DDDDD

  • 0

    51. ~  2009-10-21 16:34:37  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    @44: No właśnie Ty nie rozumiesz, bo ja też nie przepłacam. I nie jestem w Playu tylko w Plusie.

  • 0

    52. ~luzik  2009-10-21 18:59:47  host: 147-26-184-213-static.uwm.edu.pl

    @troll. ;-D

  • 0

    53. ~luzik  2009-10-22 02:22:56  host: btz86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    super z neostrady idzie! ;)

  • 0

    54. ~  2009-10-22 12:06:05  host: 188.33.40.84

    @44: Nie "jakiś" tylko "jakichś" w tym przypadku.

  • 0

    55. ~a trzeba....  2009-10-22 18:17:32  host: 80.51.199.133

    A trzeba Polkomtelowi doliczyc jeszcze ewentualną kare od UKE bo przewiduję bardzo solidną karę. I dobrze bo ja już czekam 2 m-ce na przeniesienie.

  • 0

    56. ~  2009-10-24 08:08:40  host: v04-13.opera-mini.net

    Plus ma sie dobrze:najwiecej z 4 maja aktywnych kart sim,lipną oferte rarka i w abo biznesie srednio drozej niz nawet w orange..Panie Bauc-mam wszystkie ulotki plusa z salonow:na15 az 13 jest w czerwieni,w tym az w 2 sa błedy,1)na jednej piszecie -do p4 spółka...-,2)-25min za6pln- w mixplus,powinno byc 21..Takich błedów nigdy nie było.czy to swiadczy ze vodafone nie szybko ale wezmie plusa i zrobi porzadek jak orange w idei?oby nie.co do roamingu dla p4 nikt plusa nie ruszy.p4 niezle buduje gsm ale..mirekb

Dodaj swoją opinię