Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson Aino - dotykowy Walkman

Sony Ericsson Aino - dotykowy Walkman

LuiN 29 Maja 2009 08:22

0 0

sonyericsson ainoSony Ericsson Aino to pierwszy z telefonów pracujących pod kontrolą zamkniętego systemu operacyjnego Sony Ericssona wykorzystującego pojemnościowy ekran dotykowy. Aino obok dotykowego ekranu zaoferuje też GPS, WiFi, wysuwaną klawiaturę i aparat fotograficzny 8 Mpix.

Dotykowy ekran telefonu ma rozdzielczość nieco większą niż WQVGA (432 x 240 pikseli), wyświetla 16 mln kolorów i ma przekątną 3 cale. Mimo dotykowego ekranu, telefon z powodzeniem będzie można tez obsługiwać przy pomocy standardowej (wysuwanej) klawiatury numerycznej i manipulatora kierunkowego.

Ciekawostką jest możliwość współpracy z konsolą Sony Playstation 3, gdzie telefon może zarządzać multimediami znajdującymi się w konsoli (na kształt funkcji konsoli PSP). Urządzenie jest drugim telefonem producenta z aparatem fotograficznym 8 Mpix, jednak to nie on, lecz możliwości muzyczne są tym razem tematem przewodnim.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: slashgear, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2009-05-29 09:12:57

    4, no w sumie trochę podskoczył ten cały Xbox. Ostatnie dane: http://www.gaminator.pl/newsy/news/5515,Sprzeda%C5%BC-konsol-i-g ier-w-USA-Kwiecie%C5%84-2009.html Co by jednak nie było - połączenie z PS3 nie jest tematem przewodnim telefonu; to tylko dodatek.

  • 0

    7.  2009-05-29 09:22:29

    No bardzo ładnie SE, teraz czekamy na cenę, bo jak będzie wzięta z kosmosu to nie wróżę świetlanej przyszłości. 16 mln kolorów to chyba pierwszy wyświetlacz w SE który ma tyle kolorów, no proszę SE wreszcie coś fajnego pokazało.

  • 0

    8. ~AndyG  2009-05-29 09:24:59  host: ptcnat.era.pl

    Do LuiN: Aino jest trzecim, a nie drugim telefonem SE z aparatem 8 MPix. Pierwszym był C905, a drugim będzie W995. Pozdrowienia!

  • 0

    9.  2009-05-29 09:58:40

    Brak kamerki do wideorozmów,bład.

  • 0

    10. ~robbo2k  2009-05-29 11:29:14  host: w3cache.tktelekom.pl

    Luin jestes w błedzie ... Bo Aino ma stremowac audio/video content z PS3 to wazna cecha. Pozatym ciekawy nonOS dotykowy. Jak nie zabija cena to bedzie powodzenie

  • 0

    11. ~SE Maniak  2009-05-29 11:53:16  host: adnh145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zawsze liczyłem na tą firme i miałem racje w końcu ciekawe telefony!! Brawo SE :)

  • 0

    12.  2009-05-29 12:09:15

    @4 Grałeś w te najdurniejsze gry? Nie wyobrażasz sobie jaka to świetna zabawa, nawet dla dorosłych. Wracając do tematu... Marki nie lubię, ale tym razem Sony Ericsson zrobił coś na prawdę godnego uwagi. No i wygląd... Piękny.

  • 0

    13.  2009-05-29 12:10:57

    BTW W zestawie ma być transmiter FM? ;>

  • 0

    14. ~Max  2009-05-30 00:04:37  host: eix177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hmm, w spec jest napisane, że Aino obsługuje karty Micro SD, a jak wiadomo SE dotychczas obsługuje karty Memory Stick Micro. Czyżby zmiana na bardziej popularne karty :D a co do samego telefonu to ładnie się prezentuje, ale szkoda że nie ma systemu :)

  • 0

    15. ~Lizus  2009-05-30 18:18:03  host: apn-77-114-115-201.dynamic.gprs.plus.pl

    SE godny uwagi. Jest mały a to zaleta no i dotyk plus klawiatura. Taka zabawka. Jako telefon codzienny dla mnie się nie sprawdzi. Ja nie lubię marki Samsung. Mimo że robi b. dobre produkty. Poprostu nie lubie.

  • 0

    16. ~  2009-05-31 22:00:16  host: f142-041.opera-mini.net

    A przypadkiem nie bedzie im go robil Htc?

  • 0

    17. ~Alishia  2009-06-19 14:45:03  host: aanx231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mi sie podoba i bez wzgledu na cene go kupie! Jest za*ebiaszczy!

  • 0

    18. ~edwinho  2009-07-09 22:20:17  host: apn-95-40-127-3.dynamic.gprs.plus.pl

    ja nie mogę się zdecydować czy kupić ten telefon, czy nokia n97, czy nokia n86 czy poczekac na nowsze cudeńka. Jak mi doradzacie?

  • 0

    19. ~Koniu  2009-08-21 20:28:12  host: evdo-78-30-80-251.subscribers.sferia.net

    Czekaj se na SE :D wyglada ciekawie i podoba mi sie pomysl dodatkowej klawiatury ^.^

  • 0

    20. ~gusia  2009-09-17 19:54:12  host: public-gprs736.centertel.pl

    jest w POlsce .?

  • 0

    21. ~  2009-11-06 09:21:14  host: 194.169.229.1

    Cena będzie zdecydowanie większa niż Konsola PS3(1300 zł), koszt Aino to jakieś 1800 zł w detalu.Od dzisiaj dostępny jest w abo w Play.

  • 0

    22. ~LaTe SouL  2009-11-26 11:41:51  host: arv145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mój kuzyn jest w angli i ma juz ten tel mówi ze zarypisty ;D

  • 0

    23. ~Symbian  2010-06-14 19:25:17  host: chello089079192240.chello.pl

    umieram.... :-/

  • 0

    24. ~Symbian  2010-06-14 19:26:25  host: chello089079192240.chello.pl

    Już nawet SE mnie nie chce...

  • 0

    25. ~  2010-12-19 11:31:38  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    A czy przewidywany jest jakiś test SE Aino przez portal TELEPOLIS?? :)

Dodaj swoją opinię