Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Prima Aprilis] Sawicki: 4 grosze za sprawdzenie salda? Przyjrzę się

[Prima Aprilis] Sawicki: 4 grosze za sprawdzenie salda? Przyjrzę się

WitekT 1 Kwietnia 2015 11:20

5 7

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa T-Mobile może być likwidacja słynnych 4 groszy. Taką deklarację udało się uzyskać od Adama Sawickiego.

 

Zobacz: Adam Sawicki wkrótce nowym prezesem zarządu T-Mobile Polska.

Dziś oficjalnie kierowanie Netią przejął Paweł Szymański. Odchodzący prezes Adam Sawicki opowiadał o swoich 9 miesiącach w Netii. Dziennikarze pytali jednak głównie o T-Mobile, gdzie będzie prezesem od 1. czerwca. Sawicki sprawnie unikał odpowiedzi na pytania, choć odniósł się do jednej kwestii - pytania o słynne 4 grosze za sprawdzenie salda w prepaidzie.




Zobacz: Paweł Szymański od kwietnia nowym prezesem Netii.

To bardzo ciekawy przypadek. Na pewno poproszę o dokładne uzasadnienie wprowadzenia tej opłaty. Myślę, że pod kątem biznesowym i intelektualnym to się po prostu nie obroni - powiedział Sawicki.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 37
  • 2

    18.  2015-04-01 12:11:18

    @17 Ech, przecież to nie jest zbyt trudne do odgadnięcia. Skoro TM kasuje 4 grosze, to kilkukrotna wymiana karty generuje dodatkowe koszty po stronie operatora.

  • 1

    19. ~  2015-04-01 12:13:13  host: user-109-243-92-115.play-internet.pl

    @17: Koszty dla T (niewielkie, ale jednak) i zmarnowanie czasu na czynności obsługowe, zamiast sprzedażowych

  • 0

    20. ~  2015-04-01 12:14:44  host: user-109-243-92-115.play-internet.pl

    @16: Gdybyś nie potrzebował MMS-ów, to zainteresują się ofertą Virgin - 29PLN za nolimit voice (gsm+stacjo), sms, 2GB

  • 1

    21.  2015-04-01 12:41:54

    Brawo ! Proponuję jeszcze Pawłowi Szymańskiemu, aby przyjrzał się warunkom dostępu do LTE użytkownikom T-Mobile na Kartę.
    Dla ułatwienia podpowiem że w tym celu, oprócz takich oczywistych spraw jak przebywanie w zasięgu LTE, posiadaniu urządzenia obsługującego tę technologię, posiadania karty USIM ( z literą "u" w numerze seryjnym):
    1). użytkownik MUSI włączyć taryfę JUMP ( koszt 10 zł tygodniowo + 3 zł jeśli włącza ją ponownie), nawet jak nie korzysta z usług głosowych, czy sms,
    2). zakupić pakiet 500 MB za 10 zł/ 30 dni.
    Daje to 500 MB za jedyne 50, bądź 55 zł MIESIĘCZNIE !!!
    Dla chcących korzystać wyłącznie z internetu LTE w T-Mobile, to JEDYNA możliwość w ofercie na KARTĘ !
    Obecnie nie znam jakiegokolwiek innego operatora, który by stosował taką drakońską politykę utrudniania dostępu do LTE.
    T-Mobile liderem postępu i najnowszych technologii! Brawo!

  • 1

    22. ~przemek  2015-04-01 12:59:38  host: 77-88-184-252.sanetja.pl

    @21: Po prostu przejdź to Play'a. Tam LTE może używać każdy. I od pewnego czasu nie limitują już szybkości.

  • -4

    23. ~  2015-04-01 13:00:25  host: apn-46-76-77-101.dynamic.gprs.plus.pl

    Uwielbiam hejterów :) Nie stać Cię na TM idź do Play albo Orange. Plus i TM nigdy tanimi sieciami nie byli i nigdy nie będą. Coś za coś. Maja najlepsze infrastruktury więc są drodzy. O i P4 mają słabsze, więc są tańsi. Proste jak budowa cepa

  • 1

    24.  2015-04-01 13:07:11

    W mojej miejscowości Play nie oferuje zasięgu LTE. W zeszłym roku z powodzeniem testowałem Playowe LTE nad morzem. Jak wreszcie LTE do mnie dotrze, to zamierzam z niego korzystać w Ofercie Red Bull Mobile. 23 - słusznie piszesz o cepie, ale nie warto się tak maskować. Plus oferuje 30 GB za 100 zł, więc nadal oferta T-Mobile leży i kwiczy. Cep tu nic nie pomoże.

  • 1

    25.  2015-04-01 13:16:45

    Co stoi na przeszkodzie, żeby w taryfie Frii LTE było dostępne dla wszystkich pakietów w tym najatracyjniejszego czyli 6 GB za 30zł. Też drogo, ale strawnie. Ale dla T- Mobile to za mało, sku@#$%ny.

  • 0

    26.  2015-04-01 13:27:30

    @21 Hmmm, Paweł Szymański został prezesem Netii, i do oferty T-Mobile zbytnio się nie przyłoży :-(

  • 0

    27.  2015-04-01 13:57:10

    Najprawdopodobniej przychody z tej opłaty 4 groszy są tak małe, że więcej przyniosły szkody operatorowi niż zysku na odpowiednim poziomie.
    No i co z tego, że zostanie opłata zniesiona, ludzie pamiętać będą, a firma i tak sobie nadrobi stratę z nawiązką w innym obszarze usług.

  • -1

    28.  2015-04-01 14:04:02

    11 - no to im dokopałeś tymi wymianami... Ale z Ciebie kozak!!

  • 0

    29. ~wellll  2015-04-01 14:17:18  host: 193.41.113.245

    brakuje tylko doprecyzowania, że w wyniku takiego stwierdzenia nowego prezesa, pracownicy t-mobile w szybkim tempie wycofują tomy dokumentacji przekazanej wcześniej do UOKiK, a uzasadniającej wprowadzenie tej opłaty ;)

  • 1

    30. ~MacDom  2015-04-01 14:26:25  host: 178-36-87-60.adsl.inetia.pl

    Ja bym dla Tmobile wprowadził taką strategie: proste i uczciwe oferty plus uczciwe rachunki. Czyli ktoś np. bierze no limit za 59zł i przez 2 lata tyle płaci, nie dostaje wyższych faktur (czyli system bilingowy działa dobrze, plus nei włacza sie durnych usług). Tak jak np. w Netii głaby robią - podpiszesz nową umowę lub aneks, net ma byc za 49zł a po 2 miechach wychodzi wieksza faktura bo włączyli dodatkową usługę. I oni mysla ze w ten sposob zbyduja lojalnosc etc. G. prawda. Wracaj do tmobile - proste i uczciwe zasady = brak musu kontaktu z infolinia czy sklepem, brak reklamacji itp. Czyli mniejsze koszty w tej materii. Po 2 latach telefon. Mowia znów ma Pan 59zł a do tego telefon za 1zł... (jakis prosty) i znów leci 2 lata... Poza tym oszczednosci beda z tego ze zwolni sie tych wszystkich ludzi o dziwnych promocji i usług. Od prenumerat, grania na czekanie itp.

  • 1

    31. ~pabloki  2015-04-01 14:28:54  host: 213.158.218.214.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    żart. on raczej myśli tak: 4 gr przeszły? może uda zrobić sie 8 groszy.

  • 1

    32. ~  2015-04-01 14:39:26  host: adfa109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A tak z innej beczki to kiedy wywalili tego Greka co był za Miroslava ?

  • -2

    33. ~pabloki  2015-04-01 14:40:21  host: 213.158.218.130.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @30 jak ci sie to dzieje? operator nie ma prawa właczyć ci dodatkowych usług o ile regulamin promocji tego nie przewiduje. a wiadomo że regulaminów ludzie nie czytają i potem okazuje sie że zgodzili sie na właczenie usługi która była np. 2 miesiące za 0 zł. z reguły takie usługi mozna wyłaczać ale sa tez takie których sie nie da nawet przez konsultanta bo tak mówią warunki promocji. ostatnio trafiłem na wypowiedz buca w necie ktory po prostu nie przeczytał warunków i płakał.

  • -3

    34. ~  2015-04-01 19:00:48  host: 89-69-208-98.dynamic.chello.pl

    @24 @25 Nie stać Cię, nie kupuj. Nie masz kasy na apartament czy wille - kupujesz mieszkanie, Nie stać Cie na Lambo kupujesz Punto. Nie stać Cie na TM, to bierz w PLAY NJU RBM czy Virgin Mobile. Proste!

  • -3

    35. ~  2015-04-01 19:03:00  host: 89-69-208-98.dynamic.chello.pl

    Jeszcze dodam @Toms. TM od dawna zapowiadało, że nie idzie na wojnę cenową i się tego trzyma.
    I bardzo dobrze. Przynajmniej nie ma gimbazy, co na torrentach siedzę i sieć zamulają. P4, gdyby nie roaming by się dawno zapchał. Ale skąd Ty to możesz wiedzieć?!! Od marudzenia to jest każdy. Jest tyle ofert na rynku, że każdy znajdzie dla siebie. Jak chcesz mieć tanio to sobie weź P4.

  • 2

    36. ~  2015-04-01 22:30:36  host: gaja.tpnet.pl

    Prima aprilis! Teraz będzie 16 gr za sprawdzenie stanu konta.

  • 0

    37. ~Marek1951  2015-04-02 13:55:11  host: apn-31-0-2-53.dynamic.gprs.plus.pl

    Jesteśmy ludźmi zniewolonymi! Co jest powodem konieczności zawierania umowy na okres kilku miesięcy jeżeli posiadamy własny telefon?

Dodaj swoją opinię