Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne pociągi PKP Intercity z bezpłatnym Wi-Fi wjeżdżają na tory

Kolejne pociągi PKP Intercity z bezpłatnym Wi-Fi wjeżdżają na tory

LuiN 17 Września 2014 11:57

3 1

Od 15. września pasażerowie pociągów ekspresowych Kościuszko, Krakus, Górnik i Klimczok mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.




HotSpot T-Mobile to wspólny projekt PKP Intercity i T-Mobile Polska, w ramach którego w pociągach przewoźnika udostępniany jest bezpłatny Internet. Kolejne składy z dostępem do Wi-Fi właśnie wjeżdżają na tory. Z usługi korzysta codziennie już ponad 1500 osób - w ciągu miesiąca liczba ta wzrosła trzykrotnie.


Lista pociągów z bezpłatnym dostępem do Internetu:

  • EIC Beskidy: kursujący na linii Warszawa-Bielsko-Biała, przez Katowice,
  • EIC Klimczok: kursujący na linii Bielsko-Biała-Katowice,
  • EIC Słowacki: kursujący na linii Warszawa-Poznań,
  • EIC Sawa: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Tatry: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Krakus: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Mickiewicz: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Modrzejewska: kursujący na linii Kraków-Warszawa,
  • EIC Kościuszko: kursujący na linii Warszawa-Kraków-Warszawa,
  • EIC Kaszub: kursujący na linii Warszawa-Gdynia-Warszawa,
  • EIC Norwid: kursujący na linii Kraków-Gdynia, przez Warszawę,
  • EIC Górnik: kursujący na linii Warszawa-Wrocław-Warszawa.

Zobacz: Internet od T-Mobile w pociągach PKP Intercity

Źródło tekstu: PKP Intercity     

w sumie: 21
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2.  2014-09-17 12:20:49

    Warszawa - Karków ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-09-17 12:21:57

    2, nowosek - dobre; nie zwróciłem uwagi - już poprawiłem :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~bruin  2014-09-17 12:23:07  host: 89-68-140-120.dynamic.chello.pl

    Całe 1500 osób? A udało im się coś przesłać, czy tylko captive portal zobaczyły?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~  2014-09-17 12:26:41  host: abat89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja nadal widzę Karków :D

    EIC Krakus: kursujący na linii Warszawa-Karków,

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~bruin  2014-09-17 12:27:55  host: 89-68-140-120.dynamic.chello.pl

    Jeden pociąg IC ma pojemność ca. 300 osób. Jest ich codziennie kilkaset (samych TLK 300), czyli można swobodnie policzyć, że jest to ok. 200000 pasażerów. Na razie tylko 12 ma TM WiFi na pokładzie, czyli 3600 osób w zasięgu dziennie, a ponad 100000 miesięcznie. Czy wobec tego 1500 użytkowników miesięcznie, to nie jest "lekko" niska liczba? Marne 1.5%?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-09-17 12:38:56

    5, taaak, błąd pojawił się kilkukrotnie w komunikacie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~  2014-09-17 12:41:41  host: host-81-190-235-110.wroclaw.mm.pl

    @6 A ktoś jeździ jeszcze IC? EIC Górnik Wro-Waw czas podróży 5:43h cena: 134zł KL2 175zł KL1. Ryanir 39zł/81zł/126 im wcześniej tym taniej. Lot od startu do lądowania trwa równe 30minut, a bilet na pociąg do centralnego 15zł, czas podróży 30+40minut = 1:10h. O'Leary wykończy pkp, jak po nowym roku uruchomi kolejne krajówki. Im nawet pendolino nie pomoże.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9. ~  2014-09-17 12:45:14  host: abat89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LuiN: ale tak czy siak naprawdę fajna nazwa Ci wyszła.
    Pozdrawiam.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    10. ~włoskiego banko co oznacza ławk  2014-09-17 12:48:25  host: 21.transminn.cz

    @8 a czyja to jest wina że tak jest? Oczywiście że Tuska!
    Wiem że świat jest pełen ciekawostek, wystarczy je dobrze poznać aby je zrozumieć. Dlatego jestem tutaj w świecie wirtualnym. AC z AXA, AC z AXA. Pan też ćwiczy!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~xgzg  2014-09-17 13:13:31  host: 31.122.103.194

    niezle

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~Lust  2014-09-17 13:45:31  host: aeqr47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~6 wnioskuje, że mowa o 1500 osobach dziennie, skoro w sierpniu mówiło się o 1000 osobach dziennie, także jest dużo lepiej niż w Twoich wyliczeniach

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-09-17 14:00:29

    6, 12 - tak, chodzi o dzienne statystyki. Poprawiłem wiadomość, żeby nie było wątpliwości.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14.  2014-09-17 14:45:08

    Nie rozumiem potrzeby montowania WiFi w najdroższych pociągach.