Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Inea: 250 Mb/s jeszcze w tym roku

Inea: 250 Mb/s jeszcze w tym roku

LuiN 16 Września 2010 15:24

0 0

20. września Inea uruchamia standard DOCSIS 3.0, a po przeprowadzeniu testów rozpoczyna także świadczenie usług z wykorzystaniem sieci światłowodowej doprowadzonej bezpośrednio do mieszkań (FTTH).

Oferta oparta o DOCSIS 3.0 pozwala Inei zaproponować swoim klientom dostęp do Internetu o przepustowościach do 100 Mb/s. W zasięgu tak szybkich łączy Inei jest obecnie około 200 tys. gospodarstw domowych. W ofercie pakietowej operator udostępnia Internet 50 Mb/s w cenie od 59,90 zł, a 100 Mb/s za około 90 zł:

inea




FTTH, czyli z ang. fiber to the home to szerokopasmowa usługa teleinformatyczna, złożona w całości z urządzeń światłowodowych. Dzięki niej, w każdym mieszkaniu w budynku znajduje się końcówka światłowodu. Za pośrednictwem światłowodu użytkownicy nieruchomości mogą mieć dostęp do telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości, usług interaktywnych, usług na żądanie oraz pozostałych zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych. Jeszcze w tym roku Inea zaproponuje łącza tego typu z dostępem do Internetu o prędkości 250 Mb/s.

W zasięgu sieci kablowej Inea jest ponad 200 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Do końca 2013 roku zasięg WiMAX operator ma pokryć do 70% powierzchni województwa. Obecnie z usług Inea korzysta ponad 138 tys. gospodarstw domowych.

Źródło tekstu: Inea, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 1

    6. ~Billl Gates  2010-09-16 16:43:15  host: ta194.internetdsl.tpnet.pl

    640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć.

  • 0

    7. ~  2010-09-16 17:38:06  host: quzo

    ja mam 120Mb/s i nie wyobrażam sobie żeby coś ściągać i czekać na to godzinami

  • 0

    8. ~BrK  2010-09-16 18:21:10  host: 78.9.92.1

    Przecież te prędkości to wirtualne są ;)

  • 0

    9. ~  2010-09-16 19:33:06  host: 87-205-223-195.adsl.inetia.pl

    Wysyłanie tylko 4M? To jakaś kpina? Czy oni mają ludzi za idiotów? W netii samodzielne 4M jest za 38zł a tu za 29,9zł tylko 1M. Żenada!

  • 0

    10.  2010-09-16 19:47:05

    Ja marze chociaz zeby miec 20Mbitów:)

  • 0

    11. ~DSV  2010-09-16 20:02:06  host: 95.108.22.128

    ***1 - Zmień pracę, a nie za minimalną krajową się trzymasz... Poza tym od 1 stycznia podnoszą minimalną o kilkadziesiąt zł, więc powinieneś być zadowolony:)

  • 0

    12. ~krisboss  2010-09-17 00:15:55  host: t22-16.opera-mini.net

    ja mam 25 mb fiber power i jeszcze mi malo

  • 0

    13. ~moe  2010-09-17 00:25:04  host: 87-205-138-88.adsl.inetia.pl

    LOL, wysyłanie 4mb. Już na same odpowiedzi TCP nie wystarczy, a przy tak żałosnym uploadzie SkypeHD bedzie się krztusił tak samo jak na łączu TPSY 2mb. Wysyłanie fotografii na flickra czy filmów na Youtube będzie trwało po kilka dni! O, ekhm, mniej legalnych zastosowaniach internetu nawet nie wspomnę.

  • 0

    14.  2010-09-17 00:27:54

    Narzekacie na Upload 4Mbity że jest w tej ofercie, a teraz ile macie 0.5Mbita? 1Mbit?? i jakoś żyjecie

  • 0

    15. ~  2010-09-17 00:45:34  host: quzo

    @14 ja mam upload 10Mb/s i przydało by się więcej , a 4 mega na łącze 100Mb/s to za mało

  • 0

    16. ~Internet UPC  2010-09-17 04:48:27  host: user-188-33-2-100.play-internet.pl

    A ja mam Internet w UPC z prędkością pobierania 2 Mbit/s i wysyłania ok. 0,5 Mbit/s, płacę co miesiąc 60 złotych i jakoś żyję...

  • 0

    17. ~Sig  2010-09-17 07:46:41  host: 77-253-145-72.adsl.inetia.pl

    Śmieszne płaczki, nie widzicie, że większość kraju i tak będzie z zazdrością patrzeć na te 4Mbps prędkości wysyłania? Maksimum dostępne na ofercie TP/Netii (nie kablówki Netii) to 1MBps uploadu w opcjach 10, 20 i chyba 8 Mbps (LLU). W niższych to 512kbps, a w najpopularniejszych u nas opcjach 1 i 2 Mbps to 512kbps... Podsumowując - oferta bardzo dobra, nic tylko brać jak się jest w zasięgu.

  • 0

    18. ~Sig  2010-09-17 07:47:07  host: 77-253-145-72.adsl.inetia.pl

    eh, w tych najpopularniejszych miało być 256kbps...

  • 0

    19. ~vadatajs  2010-09-17 09:32:09  host: chello087206104233.chello.pl

    powiem tak : ja mam 25 od UPC i co się okazuje może z 30% pobieranych plików jest z taką prędkoćią ( głównie strony korporacji: m$, oracle itp. ). NIESTETY CIĄGLE ZWIĘKSZA SIĘ PRĘDKOŚĆ POBIERANIA, ALE SERWERY Z KTÓRYCH POBIERAMY MAJĄ WĄSKIE GARDŁA więc nie ma sensu się pchać w wielkie prędkości...

  • 0

    20. ~gosc  2010-09-17 14:42:53  host: 217.96.94.239

    Ale tu nie chodzi o prędkość nie chodzi o to czy wykorzystasz czy nie, chodzi o to ze masz się czym pochwalić przed znajomymi :P

  • 0

    21. ~saper  2010-09-27 09:28:59  host: 178.218.237.24

    podoba mi sie ta uwaga "Ale tu nie chodzi o prędkość nie chodzi o to czy wykorzystasz czy nie, chodzi o to ze masz się czym pochwalić przed znajomymi :P"

  • 0

    22. ~Jake  2010-10-11 22:08:03  host: host-212-67-144-179.cable.net-inotel.pl

    100Mb jest w pakiecie tylko z wszystkimi canal + i bajerami tak że łącznie płaci sie grubo ponad 300zł -- sam internet bez pakietu jest już bardzo drogi

  • 0

    23. ~Marek  2011-01-28 19:42:30  host: adev31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jakie 300 zl ;/ 150 za 100mb/4mb +tefon i tv to jest to czego prawdziwy polak potrzebuje do szczęścia

  • 0

    24. ~pfff  2011-04-04 21:12:00  host: c3-41.icpnet.pl

    INEA to wielkie nieporozumienie !!! Internet 6mb/s a sciaga sie z predkościa 2-100kB/s !!! w speedtescie najwieksza prekdosc jaka mi wyszla to 1Mb/s !!!! Z początku mili i wogole po podlaczeniu intenretu maja juz zwykly ZLEW na klienta i udaaja ze wszystko jest ok.Komputer po formacie nie ma zadnych wirusow wiec to nie wina komputera.Już 1mb/s w TP dzialal szybciej!!! UNIKAJCIE INEI i jakosc uslug i podejscia do klienta jest co najmniej SKANDALICZNA !!!!

  • 0

    25.  2011-08-13 17:40:07

    Bzdury gadasz: http://www.speedtest.net/result/1431233062.png

Dodaj swoją opinię