Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej WiFi w medycynie

Coraz więcej WiFi w medycynie

Q! 23 Czerwca 2010 12:21

0 0

W ciągu ostatnich 12 miesięcy wykorzystanie sieci WiFi w medycynie wzrosło o ponad 60%. W ciągu kolejny kilku lat wzrost ten ma się utrzymywać na dwucyfrowym poziomie - wynika z danych przedstawionych przez ABI Research.

Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest łączność bezprzewodowa oraz możliwość ustalenia położenia osób lub elementów systemu ratownictwa medycznego za pomocą sieci WiFi.
Kolejnym najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest telefonia oparta o technologię WiFi oraz sprzęt medyczny służący do monitorowania stanu zdrowia pacjentów (telemedycyna).

Coraz częstsze zastosowanie technologii WiFi w medycynie dowodzi temu, że obawy na temat jej ewentualnego negatywnego wpływu na zdrowie człowieka są coraz mniejsze.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Boro  2010-06-23 13:03:41  host: 217.153.73.242

    Co ma Wifi do stanu poszkodowanego, skoro całe życie przed urazem latał ze słuchawką przy uchu... ? :)

  • 0

    2. ~wookash  2010-06-23 14:58:48  host: acmu39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na pewno nie chodzi o Polskę. U nas jak jest telefon stacjonarny czynny to jest luksus.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze