Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [aktualizacja] Złoto sprzedam, kupię, ukradnę...

[aktualizacja] Złoto sprzedam, kupię, ukradnę...

LuiN 16 Czerwca 2009 18:51

0 0

Janusz Weiss w programie Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie... emitowanym dziś przez Radio ZET zajął się ciekawą kwestią handlu złotymi numerami. Jednemu ze słuchaczy radia tego typu numer skradziono - jak się okazuje zupełnie legalnymi metodami.

Osoba przejęła numer w sposób dość prosty - zgłosiła pisemnie zagubienie numeru prepaid i poprosiła o wydanie duplikatu karty SIM. W momencie gdy taki duplikat został wydany, dotychczasowy właściciel swój numer stracił. Próba kontaktu z do tej pory własnym numerem zaowocowała informacją, że numer jest na sprzedaż, za 5 tys. zł.

Gdy po szeregu interwencji (w tym blokadzie przeniesienia numeru do Play) słuchacz wreszcie swój numer odzyskał, nagle przyszedł SMS z informacją o zmianie planu taryfowego. Po kilku godzinach karta SIM stała się ponownie nieaktywna. Jak się okazało złodziej (bo jak inaczej nazwać tę osobę), podpisał z Orange umowę abonamentową i ponownie przejął numer.




Sprawa jest wciąż otwarta i Janusz Weiss będzie kontynuował swoją audycję w dniu jutrzejszym. Dzisiejsze nagranie znaleźć można pod tym adresem. Warto zadać sobie pytanie czy aby na pewno operatorzy wystarczająco dobrze chronią nasze numery telefonów?

Aktualizacja:
W kolejnych dwóch audycjach emitowanych 17. i 18. czerwca Janusz Weiss skontaktował się z rzecznikiem Grupy TP, Wojciechem Jabczyńskim, od którego otrzymał deklarację zajęcia się sprawą poszkodowanego, jak i przekazania informacji o dokonanym przestępstwie do prokuratury (udział w tym brało dwóch współpracowników operatora, którzy już zostali zwolnieni). Z ostatniej z audycji dowiadujemy się też o problemach jakie może przynieść posiadanie złotego numeru, który potrafi więcej zaszkodzić niż pomóc.

Źródło tekstu: Radio ZET     

Dodaj do:
w sumie: 111
  • 0

    92.  2009-06-17 09:36:34

    No i przynajmniej rzecznik jasno postawił sprawę. Wiadomo, że takie rzeczy się zdarzają, nigdy nie ma się stuprocentowej pewności kogo się zatrudnia. Dobrze, że wyciągnięto konsekwencje i te dwie osoby już w centertelu nie pracują.

  • 0

    93. ~  2009-06-17 09:39:31  host: 94.254.167.161

    tak napisał, rotfl. Na blogu masz kopie xD żadko już poprawił.

  • 0

    94.  2009-06-17 09:41:06

    ~~~rn - faktycznie przerejestrowania sim+ nie da się zrobić od ręki w punkcie - system pozwala jednorazowo na rejestrację, ale powiem Ci tak - przerejestrowywałem swoją kartę (już dawno) - korespondencyjnie i zostało zrobione w ciągu ok. 2 tygodni. Proponuję Ci zrobić tak - wyślij ponownie kartę rejestracyjną poleconym z Twoimi danymi + dokumentem o którym mówisz. Ewentualnie możesz złożyć reklamację, ale wiadomo do póki nie przerejestrują odpowiedź dostanie obecny właściciel. Spróbuj jeszcze może przez bok@plus.pl,bo może się okazać, że Twoje dokumenty w ogóle nie zostały przekazane do Polkomtel ... tylko leżą gdzieś w punkcie.

  • 0

    95.  2009-06-17 09:49:28

    a dodatkowo, jeżeli nawet jest to traktowane jako reklamacja powinni ją zrealizować mac. w ciągu 30 dni, musisz ich trochę pomęczyć i przede wszystkim sprawdzić czy w ogóle mają to pismo

  • 0

    96. ~ahahah  2009-06-17 10:07:18  host: chello081018196226.chello.pl

    Ciekawie czyim jest synem bądź znajomym ten Jabczyński, że będąc takim ortograficznym tumanem przyjęty został na stanowisko rzecznika Orangu. DRAMAT !!

  • 0

    97.  2009-06-17 11:05:20

    Powinna byc restestracja numerów na dowód i po kłopocie

  • 0

    98. ~jozek  2009-06-17 11:50:32  host: eja94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    GG też kradnie numery i nikt nie robi z tego afery

  • 0

    99.  2009-06-17 12:31:17

    96: czepiasz się...może pisał to oświadczenie w pośpiechu. Dla mnie tam najważniejsze jest, że się szybko odnieśli do sprawy.

  • 0

    100. ~@s  2009-06-17 12:35:11  host: aczk205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale jak to możliwe przenieśc numer do innego operatora bez wcześniejszej rejstracji u operatora macierzystego? Ja przy przenoszeniu numeru do sim+ musiałam wcześniej zarejstrować numer w TT.

  • 0

    101. ~ciapus  2009-06-17 13:24:08  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    pan z ORANGE: NIE to nie my no nie no to nie my!!! właśnie pan się tłumaczy na antenie zetki...

  • 0

    102.  2009-06-17 13:25:03

    Słuchacie, bo ja tak? Ale ten rzecznik się zawiesza.

  • 0

    103. ~homer  2009-06-17 13:26:16  host: dpc80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to się rzecznik nie popisał, jak się szybko pisze, to można zrobić literówkę, ale nie błedy ortograficzne

  • 0

    104.  2009-06-17 13:26:49

    Po trzecie zaradzić na przyszłość... Tak na Allegro wszyscy są oszustami i wszyscy handlujący dobrymi numerami to oszuści

  • 0

    105. ~ve  2009-06-17 13:27:43  host: 212-102-29-220.adsl.inetia.pl

    Zawsze myslalem, ze zeby dostac duplikat karty SIM trzeba byc zarejestrowanym uzytkownikiem danego numeru telefonu. Jezeli ktos sie nie zarejestruje i zgubi karte SIM to wtedy ma problem. Chociaz zawsze na karcie, z ktorej wylamuje sie karte SIM jest napisany jej numer, ale nie wiem czy operatorzy maja takie informacje w bazie danych. Jezeli maja to idziemy do operatora z numerem karty SIM, z numerem telefonu jaki byl do niej przypisany i dostajemy duplikat karty. Nie rozumie jak mozna wydac duplikat karty, nie udowadniajac, ze jest sie wlascicielem danego numeru telefonu.

  • 0

    106.  2009-06-17 13:28:39

    Taa 1500zł numer, w Plusie jest za 350zł

  • 0

    107.  2009-06-17 13:32:15

    Jak najbardziej można, tylko trzeba udowodnić historię pre-paidu. Przykładowo ostatnie doładowania połączenia, data aktywacji.

  • 0

    108.  2009-06-17 14:03:21

    Hehe, mnie rozwaliło zdanie Rzecznika: U nas można kupić złoty numer- i my mamy zysk i klient się bogaci- oczywiście nie dosłownie, ale sens ten sam :-D Albo wczoraj- nawet technicy z Orange rozkładają ręce :roll: :D

  • 0

    109.  2009-06-17 19:21:02

    http://www.radiozet.pl/Programy/Program.aspx?AudycjaOpisId=5 tutaj jest dzisiejsza audycja, jakby ktoś nie słyszał jej na antenie ZETki.

  • 0

    110. ~elkuciapos  2009-06-23 10:22:41  host: inq190.internetdsl.tpnet.pl

    W erze w BOK, żeby dostać informację o kodzie PUK do pre paida jeśli nr nie jest zarejestrowany, trzeba podać dwa nr tel. pod które najczęściej się dzwoni. Druga sprawa to taka, że jak któryś z opów wprowadzi obowiązek rejestracji karty to zaraz wiekszość z was z nim pojedzie jak z podartym płaszczem. Okaże się, że jest on "be" bo komplikuje, ogranicza, bo za granicą nie ma czegoś takiego itd. Poza tym większość ludzi nie zapamięta hasła (część nawet nie pamieta, że takie hasło podawała, są też tacy, którzy swojego nr tel nie pamiętają). Zresztą już były "sapania", że co to za dziadostwo, że żeby przenieść nr do innego opa trzeba go mieć zarejestrowanego.

  • 0

    111. ~aaa  2009-06-24 18:35:30  host: bytomska.piekary.net

    We wczorajszym dodatku do gazety wyborczej jest artykukl o tym czlowieku, podany jest o jaki numer chodzi. W piatek grozili mu, ze jesli nie odstapi numeru to...

Dodaj swoją opinię