Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Za Playa można dać góra 1,5 mld zł

[Aktualizacja] Za Playa można dać góra 1,5 mld zł

LuiN 24 Czerwca 2010 10:22

0 0

Za Play trzeba zapłacić góra 1,5 mld zł, a nie 5 mld zł, jak wyceniają właściciele - oceniła była prezes Centertela Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Telekomunikacyjna prezentacja Piotrowskiej-Oliwy była częścią konferencji Fuzje i Przejęcia współorganizowanej przez organizację Pracodawcy RP, w której to Piotrowska-Oliwa pełni funkcję wiceprezydenta.

Zdaniem Piotrowskiej-Oliwy ubiegły rok pod względem fuzji i przejęć był zmarnowany. Nie doszło między innymi do odwróconej fuzji Hawe z należącą do Zygmunta Solorza Sferią, która miała wejść do grupy w zamian za nowe akcje Hawe.




W opinii Piotrowskiej-Oliwy piękną panną na wydaniu, choć ceniącą się bardzo wysoko, jest Play. Moim zdaniem jest wart maksymalnie 1,5 mld zł, właściciele wyceniają go jednak na 5 mld zł - powiedziała wiceprezydent Pracodawców RP.

Przy przejęciu Play'a decydującą kwestią powinna być cena. Zdaniem Piotrowskiej-Oliwy przejęcie marki mającej 5,5% rynku (dane z końca 2009 roku), ale z dużym udziałem prepaidu, przez jednego z trzech dużych operatorów telefonii komórkowej konkurencji nie zabije. Zahamuje jednak odpływ klientów i da dostęp do pakietu interesujących częstotliwości.

[Aktualizacja 16:24] Grażyna Piotrowska-Oliwa, mówiąc o kwocie 1,5 mld zł, miała na myśli fakt, ile potencjalny chętny musiałby zapłacić za P4, przy okazji przejmując długi i zobowiązania inwestycyjne. Oznacza to, że P4 jest warte znacznie więcej niż 1,5 mld zł, co nie zostało w wiadomości odpowiednio przedstawione.

Źródło tekstu: Pracodawcy RP     

Dodaj do:
w sumie: 84
  • 0

    67.  2010-06-24 20:25:24

    Rozwodzenie się jak to będzie gdy Playa sprzedadzą to tylko gdybanie. A jego wartość jest też uzależniona od ich wyników finansowych, których Play nigdy nie przedstawia. Więc dlaczego miałby być droższy ?

  • 0

    68. ~  2010-06-24 20:31:43  host: 87-205-221-191.adsl.inetia.pl

    Od dwóch dni wydzwania do mnie jakiś *** spod numeru 73333. Z tego co mi wiadomo numer pochodzi od play. Wie ktoś jak się pozbyć tego natręta?

  • 0

    69.  2010-06-24 20:32:57

    67: jakie ty chcesz wyniki, żeby ci przedstawili? Napisz konkretnie. Te nie wystarczą?: http://www.telepolis.pl/news.php?id=17089; http://www.telepolis.pl/news.php?id=17094

  • 0

    70. ~  2010-06-24 20:35:23  host: t12-12.opera-mini.net

    Plaz to tzw ,,śmieciowa" spółka

  • 0

    71.  2010-06-24 20:55:19

    @69 a Ty uważasz że ktoś wyłoży 1,5mld za takie pokraczne wyniki ? zobacz co przedstawiają inni operatorzy a co Play. Wg mnie teraz nie ma co o tym dyskutować. Jak to będzie przekonamy się w przyszłości. Teraz na sprzedaż pewnie jako pierwszy idzie Plus. Ciekawe co się zmieni.

  • 1

    72.  2010-06-24 20:58:03

    No to jak więcej wycenili, to czemu nie podają kwoty ? Co mnie tam długi obchodzą, liczy się fakt ile jest teraz warta ta spółka na dzień dzisiejszy.

  • 0

    74.  2010-06-24 21:46:49

    71: pytałem konkretnie, a ty odpowiadasz zasłyszanymi ogólnikami - widać, że nie masz pojęcia, co chciałbyś wiedzieć i czego brakuje.

  • 0

    75. ~Poll  2010-06-24 22:04:26  host: tr1-97.netfala.pl

    @61 wlo, Nie zależy mi na błyszczeniu choć w dyskusji z Tobą wystarczy się podpisać i już się błyszczy. Jak dotąd nie udało Ci się racjonalnie wyjaśnić dlaczego nie chcesz podać ile masz minut wychodzących, ile przychodzących z podziałem na sieć włąsną i obce. . Wiesz bowiem, że to wyjaśni wszystkim niedowiarkom jak tak naprawdę dużo za dużo płacisz i jedyne co Cię tam trzyma to jest ... nie wiadomo co bo na pewno nie najniższa możliwa cena.Przecież nikt Ci nie uwierzy, że to osobista spowiedź określenie % udziału przychodzących i wychodzących z podziałem.

  • 0

    76. ~edek  2010-06-24 23:28:13  host: bdz208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przecież od dawna wiadomo, że wlo to pracownik plusa chyba, że pała jakimś uczuciem do operatora...

  • 0

    77. ~r  2010-06-25 05:53:56  host: user-188-33-177-225.play-internet.pl

    oj tam, wlo pała miłością do plusa. Poza tym ma 99,999 połączen wewnątrz sieci plus wykupuje pakiety wewnątrzsieciowe i osiąga cenę za minutę około 29gr. Więc gdzie mu będzie lepiej? Napewno nie w play, hahaha. Wlo jest pocieszny :)

  • 0

    78.  2010-06-25 07:54:05

    ~r - a wiesz, że tlen jest trujący? tak więc ostrożnie z tym oddychaniem pełną piersią ;-)

  • 0

    79. ~Poll  2010-06-25 08:34:17  host: 195.245.213.9

    wlo , oddycha sie powietrzem .

  • 0

    80. ~Benek  2010-06-25 19:32:06  host: 77-255-48-61.adsl.inetia.pl

    I dobrze niech sprzedają Playa i Plusa, przestanie być swojego rodzaju fanów tych sieci. Którzy wiecznie wypisują w artykułach całkiem nie związanych z nimi jacy to operatorzy są świetni. Nigdy nie będzie uniwersalnej oferty dla każdego. Każdy ma inny profil dzwonienia. Zresztą jeszcze się taki nie znalazł co by wszystkim dogodził. Kubeł zimnej wody się przyda.

  • 0

    81. ~mr. Wolf  2010-06-26 13:27:09  host: public67233.xdsl.centertel.pl

    @80 - szanowny przedmówco! Z jednym zgadzam się bezdyskusyjnie: forum zbyt często jest zaśmiecane przez słowne utarczki między użytkownikami takiej czy innej sieci... Jeśli jest to utrzymane na pewnym poziomie i służy wymianie zdań,dzięki której ktoś niezorientowany może zapoznać się z niuansami ofert,w porządku. Ale jeśli to stek wyzwisk i opluwanie każdego,kto nie ma numeru u "jedynie słusznego operatora" (obojętnie,jaki by to nie był,to już przesada...

  • 0

    82. ~jaa  2010-06-28 07:25:06  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    plya ma obecnie 4 mln klientow oraz najlepsze oferty na rynku. Psio ryba czy sprzedadza czy nie oby bylo lepiej i taniej dla klientow

  • 0

    83. ~Konsultant Play  2010-06-29 00:29:07  host: 84.38.104.6.internetia.net.pl

    Ciekawe. A ilu konsultantów Orange kupiło u mnie usługi?

  • 0

    85. ~wixa  2010-07-01 09:38:37  host: 88.220.106.66

    I do wszystkich plejofanatyków: jeśli ktoś kupi Playa z jego długami (obecnie play nie zarabia ani na ofertach abonamentowych, ani właściwie na freshu, czytaj: każde połączenie przynosi straty), to na pewno nie będzie ich zwiększać, tylko dążyć do ich zredukowania. Będziecie *** gdzie popadnie ;).

  • 0

    86. ~  2010-07-02 14:55:14  host: host-80-54-151-111.bielskpodlaski.mm.pl

    5% rynku ? 2-3 lata temu ponad polowa numerów w mojej ksiazce telefonicznej to byl plus i orange w chwili obecnej polowa to play ! fakt ze wiekszosc to prepaid ale jest tez troche postpaid i biznesowych ofert play.

  • 0

    87. ~wart  2010-07-09 18:29:40  host: chello089076213015.chello.pl

    Odszedłem z Ery do PLAY, gdy po wielu latach regularnego płacenia rachunków zaproponowano mi przy przedłużaniu umowy warunki skrajnie gorsze od tych oferowanych nowym klientom. Do tej pory namówiłem do przejścia razem ze mną z Ery do PLAY trzy osoby. Powtarzam każdemu: żadnej lojalności wobec naciągaczy! Gdy PLAY się zepsuje nie bedę się dwa razy zastanawiał.

  • 0

    88.  2010-08-02 03:41:18

    podając wycenę spółki podaje się zawsze kwotę, która obejmuje również zobowiązania (długi) danej spółki. nigdy inaczej. długi to też jest cześć spółki.

Dodaj swoją opinię