Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Z iOS 9 nie wyślesz MMS-a w Plusie

[Aktualizacja] Z iOS 9 nie wyślesz MMS-a w Plusie

orson_dzi 18 Września 2015 20:22 Aktualizacja: 21 Września 2015 13:45

15 7

Sieć Plus postanowiła zafundować posiadaczom iPhone'ów powrót do pierwszej generacji smartfonu. W Plusie z iOS 9 nie można wysyłać MMS-ów.



Jak informuje portal niebezpiecznik.pl, powołując się na korespondencję wewnętrzną operatora, urządzenia po aktualizacji do systemu iOS 9 nie mają możliwości wysyłania i odbierania MMS-ów. Dzięki temu nieoficjalnie wiemy, że sieć nie zaleca aktualizacji iPhone'ów do iOS 9. Problem wynika z braku certyfikacji sieci Plusa przez Apple. Wymogi firmy z Cupertino spełniają pozostałe polskie sieci (Orange, T-Mobile, Play).




Plusowi i Apple wyraźnie jest nie po drodze, ponieważ nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Przypomnijmy, że po aktualizacji systemu do iOS 6 i 7 iPhone'y zaczęły mieć problemy z łącznością LTE w sieci Plus.

Aktualizacja 21.09.2015 13:35

Biuro prasowe odpowiedziało na nasze pytanie w sprawie problemów:
O problemach związanych z telefonami iPhone i ich prawidłową praca po aktualizacji systemu do wersji iOS 9 wiemy od piątku rano. W żadnym wypadku nie są one związane ze zmianą ustawień APN na serwerach Plusa, bo taka zmiana nie miała miejsca, a być może wynikają z polityki firmy Apple, na którą jako operator nie mamy wpływu. Obecnie pracujemy nad jak najszybszym ich rozwiązaniem - poinformował Arkadiusz Majewski z biura prasowego Polkomtela.

Źródło tekstu: niebezpiecznik; wł     

Dodaj do:

Tagi: plus | apple | ios 9

w sumie: 121
  • -2

    114. ~jest  2015-09-21 13:59:57  host: 193.105.35.134

    to jest ku..stwo ku...skiej firmy apple

  • 1

    115. ~f123456789  2015-09-21 14:07:17  host: 212.160.172.85

    Brawo +, Brawo Wy, Brawo Ja.

  • 0

    116. ~zainteresowany  2015-09-21 15:14:21  host: n11-04-03.opera-mini.net

    @113. wlo rozumie ze pytanie spod102. przerasta Twoje mozliwosci. Nie moge miec o to do Ciebie zalu. Czytajac Twoje techniczne wypowiedzi, myslalem ze potrafisz odpowiedziec. Ni ale sa inni koledzy i potrafia. Szerokiej drogi!!!

  • 0

    117.  2015-09-21 15:27:00

    116 - bardzo mi przykro... ;-)

  • 0

    118.  2015-09-21 15:34:04

    116 - BTW - nie czytuję komputerświata, więc pojęcia nie mam co Ty do mnie rozmawiasz... sperdtest (ikonka)? A o co chodzi?

  • 0

    119. ~Ja±  2015-09-21 15:38:06  host: n08-02-01.opera-mini.net

    118). o speedtesta mu chodziło ile wyciągasz na swoim necie na tamtej stronce

  • 0

    120.  2015-09-21 15:40:08

    119 - ja testuję prędkość pobierając 2-gigowy plik z aktualizacją mojego systemu... Idzie nominalnie 10 Mpbs - za tyle Tepsie zapłaciłem za Neostradę ;-)

  • 0

    121. ~Dupelek  2015-09-21 16:34:33  host: 188.146.138.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    119. Tak jak potwierdzasz. Chodzi mu o to z jaka predkoscia czyta. komputerswiat.pl. Jak wiadomo te predkosci sa rozne w telefonach zalezne od lokalizacji. Ja uzywam 5 przegladarek i niektore nie czytaja speedtestu z pewnych powodow, chociaz tresci stron TAK. Zadeklarowane i oplacane u Operatorow predkosci nieraz sa duzo nizsze niz sie placi. Pisze to o swoim telefonie. a nie laptopie z wi-fi. Telefon pracuje jako Mobile na terenie w roznych czesciach kraju

  • 0

    122.  2015-09-21 23:45:31

    Takimi akcjami właśnie Plus jako firma dużo traci wizerunkowo, nawet jak ktoś nie korzysta z mmsow.

  • 0

    123. ~Ja±  2015-09-22 17:38:33  host: n13-01-08.opera-mini.net

    Polacy w 2014r ponad pół miliona mms wysłali, więc nie gadać, że niewiele korzysta z mms
    :-)

  • 0

    124. ~Ja -  2015-09-23 22:37:14  host: 81.219.84.18

    123) to dużo? Nie znam statystyk, więc nei wiem ile kart sim jest czynnie użytkowanych ale 500000 mmsów na xmilionów kart i to nie w dzień a w 365dni to nie jest dużo. To na tyle mało, że ja uznałbym to za nieznaczną mniejszość. Co nie oznacza, że jestm przeciwnikiem mms bo nie jestem.

  • 0

    125.  2015-09-23 22:43:15

    Co by złego o MMS-ach nie powiedzieć, to w przypadku osób starszych jest to chyba najskuteczniejsza forma przesłania do nich zdjęcia. Nie każdy jest geekiem, nie każdy przeszedł na WhatsAppa czy inne wymyślne komunikatory. No i nie każdy musi mieć pakiet danych w abonamencie.

  • 0

    126.  2015-09-23 22:47:38

    124, 125). Ale ta liczba zwiększa się z roku na rok
    :-)
    i bardzo dobrze, niech nam żyje mms, mms!
    PS. Sms-y też mają się dobrze, jestem za!

  • 0

    127. ~Iphone 6 uzytkownik  2015-09-25 07:48:17  host: host-94-251-225-10.dynamic.mm.pl

    nie instalujcie tego knota IO 9 . przynajmniej nie na razie. wszystko działa wolniej - galeria przycina się niemal 5 razy częściej niż na wersji 8. ciekawostka po instalacji FIXA 9.0.1 dodatkowo tak się zawiesił że nie byłem w stanie nawet odebrać połączenia. tak jakby przestał działać dotyk na ekranie. ciekawe dlaczego wypuścili tak niedopracowany soft? Zaczęli chyba myśleć że wszystko im wolno ;/

  • 0

    128. ~aj  2015-09-29 19:20:22  host: gefjun.chgans.net

    mam iphone 4s od tygodnia, kupiłem bo w media expert i mam os wersji 8 jak rozumiem lepiej narazie wstrzymać się z akualizacją, dodam tylko że jestem w sieci play

  • 0

    129. ~Technik  2015-09-30 23:05:05  host: 178235009229.warszawa.vectranet.pl

    #125. Czyli starsza osoba, może emeryt, która nie jest geekem i nie ma pakietu danych kupuje iPhone'a i aktualizuje go do wersji IOS 9.x, albo kupuje szósta generacje t nic nie musi aktualizować. A tu bach przy tak przemyślanym doborze smartfonu do posiadanych zasobów i planu taryfowego MMS przestają działać. Prawdziwe nieścięście.

  • 0

    130. ~#129  2015-10-08 16:30:43  host: 155.91.64.11

    Nie kmiocie, to ja nie moge wysłać MMSa tej starszej osobie

  • 0

    131. ~izi  2015-10-09 18:56:21  host: agkr90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    iphone i plus jednocześnie - rezygnuję z nich

  • 0