Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Xiaomi Mi A1 oficjalnie zaprezentowany

[Aktualizacja] Xiaomi Mi A1 oficjalnie zaprezentowany

msnet 5 Września 2017 10:42 Aktualizacja: 5 Września 2017 17:25

6 2

xiaomi mi a1 premiera

Chiński producent zaprezentował w Indiach swój pierwszy smartfon z czystym Androidem w ramach programu Android One.

Xiaomi Mi A1 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz FullHD przykryty szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdraon 625, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane. Umieszczony z tyłu główny aparat fotograficzny jest podwójny i ma matryce 12 Mpix oraz dwa różne obiektywy - szerokokątny i "teleobiektyw", co daje efekt zoomu optycznego 2x. Z przodu znalazł się aparat 5 Mpix. Pracujący pod kontrolą czystego Androida (z kilkoma dodatkowymi aplikacjami od Xiaomi) telefon jest zasilany akumulatorem o pojemności 3080 mAh.

Mi A1 będzie dostępny od 12 września w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, złotej i w kolorze różanego złota. Xiaomi poinformował także, że jeszcze w tym roku nowy smartfon otrzyma Androida Oreo oraz będzie jednym z pierwszych urządzeń, które dostanie w przyszłości Androida P.

xiaomi mi a1 dostepnosc




Xiaomi Mi A1 został wyceniony na 14999 rupii (około 835 zł) i trafi także do Polski.

Aktualizacja

A tak wygląda pierwszy film promujący nadchodzący smartfon:

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Xiaomi, wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi mi a1 | android one | xiaomi

w sumie: 25
  • 1

    6. ~kwistas​  2017-09-05 11:57:22  host: public-gprs361947.centertel.pl

    Przy czystym Androidzie te 3080 wystarczy na jeden intensywny dzień użytkowania i dwa na normalny, przykładem mogą być Motorole G5 Plus czy Z2 Play.

  • 1

    7. ~kwistas  2017-09-05 11:58:53  host: public-gprs361947.centertel.pl

    Mam nadzieję, że LTE B20 ma biorąc pod uwagę współpracę z Google.

  • 2

    8. ~~~  2017-09-05 12:23:22  host: user-94-254-165-141.play-internet.pl

    Hehe cena oczywiście co w Chinach. U nas kilka stówek dołożą.

  • 2

    9. ~ice2  2017-09-05 13:05:41  host: d182-236.icpnet.pl

    Brak NFC, dziękuję do widzenia.

  • 4

    10.  2017-09-05 13:06:34

    U nas pewnie z 1200zl albo i wiecej oraz zapewne dystrybutowrem bedzie nasza ulubiona firma, ktora kosi nas na niebotyczna marze chwalac sie tym na lewo i prawo. Drogie Xiaomi - przydalby sie w Polsce drugi dystrybutor, ktory by im zrobil wlasciwa konkurencje. Szkoda, ze nie dali jakiegos MediaTek'a - np X20/X25, byloby o wiele taniej, a ubytek wydajnosci niewielki ...

  • 0

    11.  2017-09-05 14:44:06

    Taki kapke lepszy poprawny średniaczek więc wszystko zależy od ceny.

  • 1

    12. ~Kolejnywpis  2017-09-05 14:49:44  host: alien1.bauer.pl

    A więc ma B20 i oficjalny sklep Xiaomi na Ali sprzedaje go od 259$, czyli ok. 930 zł. Z gwarnacją Alianz w Polsce :-)

  • -2

    13. ~Piotrex  2017-09-05 15:15:45  host: staticline56862.toya.net.pl

    @ 12 Taki on oficjalny jak Tusk zbawicielem.

  • 1

    14. ~Kolejnywpis  2017-09-05 15:27:12  host: alien1.bauer.pl

    @13, a wygląda na oficjalny :-). Nawet jak nie to i tak nie ma najmniejszego znaczenia, gwarancja jest jedna. A B20 czyni różnicę :-)

  • 0

    15. ~Tgyv0r  2017-09-05 17:02:51  host: nat-i507.elomza.pl

    @10
    Ubytek wydajności? X20 jeżeli chodzi o wydajność wciąga Snapa 625 nosem...

  • 0

    16. ~Big  2017-09-05 17:09:30  host: host70-89-206-41.limes.com.pl

    Wygląda fajnie, graty też niezłe. Nie do konca jednak rozumiem tendencje w nowych modelach do ciągłego powiększania wielkości ekranu/urządzenia . Gdzie takie coś potem schować, bo kieszeń za mała ...

  • 0

    17. ~MK  2017-09-05 17:29:17  host: static-81-219-63-87.devs.futuro.pl

    @15 bez przesady, X20 rzeczywiście jest wydajniejszym procesorem i bliżej mu w bezpośrednim starciu do SD 653, ale to wciąż ten sam pułap mid-endów... poza tym SD 625 miał być w założeniach jak najbardziej energooszczędny i to mu się udaje

  • 0

    18. ~Piotr  2017-09-05 17:31:01  host: btk208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 Przecież wielkość urządzeń już dawno nie rosną. 5,5 cala to od dawna standard. Czasami ktoś zrobi 5,7. Większe ekrany są tylko jak ktoś ma technologię, żeby produkować bez ramek.

  • 0

    19.  2017-09-05 18:10:25

    Tak jak się spodziewałem. Brak NFC, czyli nici z Android Pay. A miał to być mój nowy telefon :/

  • -1

    20. ~  2017-09-05 18:37:46  host: 168.235.207.244

    @18 a idz ty juz spac

  • 0

    21. ~Iphoneski  2017-09-05 18:59:41  host: user-94-254-164-44.play-internet.pl

    Super sprzęt, najpewniej kupię.
    Niestety ale ze względu na rozpoczęty rok szkolny będę tutej rzadziej zaglądał.

  • 0

    22. ~  2017-09-05 19:21:13  host: 83-144-84-46.static.chello.pl

    najważniejsze pytanie będzie dostępny w polskich sieciach telekomunikacyjnych?

  • 0

    23. ~Sebek  2017-09-05 19:50:01  host: a05-03-01.opera-mini.net

    @21 no i dobrze, o jednego podszywacza mniej

  • 0

    24. ~Kamil  2017-09-26 11:36:40  host: gravelines.tor-exit-node.mxmla.de

    Pojawił się w Polskich sklepach http://tlp.is/eyt obsługuje LTE B20/800 MHz

  • 0

    25. ~Mario  2017-11-11 08:52:06  host: public-gprs393736.centertel.pl

    Świetny smartfon. Przy normalnym użytkowaniu (trochę muzy, trochę netu na wiadomości, poczta + dzwonienie) jedno naładowanie wystarcza mi na 3 dni. Skusiła mnie cena i AndroidONE - nie żałuję.

Dodaj swoją opinię