Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Wkrótce nowe taryfy biznesowe w Orange

[Aktualizacja] Wkrótce nowe taryfy biznesowe w Orange

sirmark 13 Lutego 2010 02:06

0 0

W najbliższych dniach Orange prowadzi nowe taryfy dla biznesu - Plany Optymalne. Prezentujemy pierwsze informacje.

Na Plany Optymalne w Orange dla Firm składa się 5 planów Optymalnych, 3 plany Optymalne z Internetem, a także 4 plany Mix Optymalne. Abonamenty zaczynają się od 36,60 zł do 413, 58 zł (brutto) i są w postaci pakietów kwotowych.

Stawka za minutę połączenia w ramach abonamentu jest zróżnicowana - od 0,37zł do 0,22 zł. Stawka po wykorzystaniu abonamentu wynosi 0,36 zł bez względu na taryfę. SMS do wszystkich sieci kosztuje 0,22 zł. Środki z abonamentu można będzie wykorzystać na połączenia głosowe do wszystkich sieci, SMS-y, MMS-y i wideo rozmowy. Niewykorzystane środki z abonamentu przechodzą na kolejny miesiąc.

Dostępna będzie usługa Pakiet Optymalny i Pakiet Optymalny na konto, czyli elastyczne pakiety minut na konto i kontrakt. A dodatkowe usługi obniżające koszty firmy to 5 Bezpłatnych Numerów dla Firm, Tanie Rozmowy, Biznes Grupa oraz Pakiety SMS i MMS

orange cennik optymalny

Aktualizacja: 14.02.2010 00:40




Wyjaśniły się kwestie gwiazdek z pierwszej tabelki.
* oprócz Play i Cyfrowego Polsatu, do których stawka za minutę połączenia wynosi 0,73 zł
* oprócz Centernet i Mobyland, do których stawka za minutę połączenia wynosi 0,85 zł

Na Plany Mix Optymalne składają się 4 taryfy. Abonamenty zaczynają się od 12,20 zł do 122 zł (brutto).

orange cennik optymalny

* oprócz Play i Cyfrowego Polsatu, do których stawka za minutę połączenia wynosi 0,73 zł
* oprócz Centernet i Mobyland, do których stawka za minutę połączenia wynosi 0,85 zł

Dodatkowe usługi obniżające koszty firmy w planach Optymalnych w Orange dla Firm:
- Pakiet Optymalny - to dodatkowy pakiet minut, który można dokupić dla poszczególnych numerów. W Pakiecie otrzyma nawet 500 dodatkowych minut do wszystkich i niższą stawka za minutę połączenia po wykorzystaniu abonamentu - od 0,24 zł
- Pakiet Optymalny na konto - to dodatkowy pakiet minut, który można dokupić na całe konto. W Pakiecie otrzyma nawet 4000 dodatkowych minut do wykorzystania przez wszystkie numery na koncie abonenckim i niższą stawkę za minutę połączenia do wszystkich po wykorzystaniu abonamentu - od 0,26 zł
- Pakiet SMS Try&Buy - dodatkowe 100 SMS-ów, każdy 0,12 zł. Przez pierwsze 3 miesiące pakiet dostępny za 1,22 zł
- Pakiet SMS na konto - dodatkowe 400 lub 600 SMS-ów do wykorzystania przez wszystkie numery na koncie abonenckim, każdy 0,15 zł
- Pakiet MMS Try&Buy - dodatkowe 50 MMS-ów, każdy 0,24 zł. Przez pierwsze 3 miesiące pakiet dostępny za 1,22 zł
- 5 Bezpłatnych Numerów dla Firm - bezpłatne rozmowy nawet z 5 numerami Orange lub stacjonarnymi
- Tanie Rozmowy - niższa stawka za minutę połączenia z numerami Orange i numerami stacjonarnymi - 0,18 zł. Usługa działa zarówno w ramach abonamentu jak i po jego wykorzystaniu

Dodatkowe usługi obniżające koszty firmy w planach Mix Optymalnych:
- Wybrane Numery w MIX - tańsze rozmowy nawet z 5 numerami Orange - stawka za minutę połączenia to 0,12 zł
- Pakiet SMS 100 w Mix - dodatkowe 100 SMS-ów, każdy 0,15 zł
- Pakiet MMS 50 w Mix - dodatkowe 50 MMS-ów, każdy 0,24 zł

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 143
  • 0

    124. ~  2010-02-15 14:15:41  host: v08-11.opera-mini.net

    Odnośnie ceny do play. Weźmy najniższą ofertę. Ją to widzę tak:cena do innych sieci wyższa o 7groszy od mtr co daje około 25%. Wobec powyższego do play powinno być 48groszy +25% tj około 60groszy. Przy najwyższej taryfie mamy 22grosze a więc orange traci na tym ok. 7groszy. Połączenia Poniżej kosztów o około 25%. Liczba abonentów ok 24miliony. Połączenia do play 73 .grosze droższe od mtr o około 33% liczba klientów marne 3 miliony. Tam operator dopłaca sam tu bierze od klientów czy to jest normalne? Jednak play stoi im w gardle mocno.

  • 0

    125. ~  2010-02-15 14:30:32  host: v08-11.opera-mini.net

    To jest chore. Płacisz ponad 300zł. Do jednych połączeń operator dopłaca a do innych nie. Przecież jak jest niska cena do play to jaką osoba zostanie w orange a tak to może sobie odejść tam gdzie nie będzie musiał się martwić czy zapłaci dużo. Czywiście ktoś powie jak masz biznes to możesz płacić. Jak by tak było to nie robili by nowych taryf

  • 0

    126.  2010-02-15 16:01:42

    hmmm... ciekawe. Czyli dzięki tym abonamentom z internetem można nie kupować nokia mail...

  • 0

    127. ~hirek  2010-02-15 16:31:40  host: dpu98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 124 - w Erze biznes dali stawki do Play podobne do Twoich optymalnych wyliczeń - 49 gr za minutę bez VAT

  • 0

    128. ~  2010-02-15 16:45:07  host: v12-04.opera-mini.net

    @get. Trolujesz pod każdym newsem dotyczącym Orange jakbyś miał za to płacone w co nie wątpię. Czy ty nie czytałes ilu ludzi żali się na jakość Play. Ty zresztą ponoć masz mbank mobile w co też wątpię Play ci płaci za naganianie klientów?

  • 0

    129. ~nicku  2010-02-15 18:02:44  host: ip-83-238-12-69.netia.com.pl

    Nie wiem co dobrego jest w tej ofercie ? nie oferuje tak naprawdę nic czego by nie oferowała konkurencja z tą różnicą że u konkurencji są telefony bez sima, nie przedłużą nam umowy oraz niektórzy mają specjalne biura biznesowe gdzie się umawia na konkretną godzinę.

  • 0

    130. ~Azumi  2010-02-15 18:34:48  host: public-gprs2897.centertel.pl

    Orange nigdy się nie nauczy... Miałam w tej sieci telefon przez 4 lata... Taryfa biznesowa, rachunki miesięcznie na poziomie 400-500zł... Kiedy poszłam sobie do salonu porozmawiać o jakiejś sensownej propozycji, dziewczynka potraktowała mnie, jakbym zawracała jej głowę doładowaniem... Nie obrażając prepaidowców... Przy złożeniu dyspozycji zmiany abonamentu na pre paid (sic!) wprowadziła mnie w błąd, co skutkowało dodatkowym kosztem. Każdy z obsługi klienta mówi coś innego... Reklamacja oczywiście rozpatrzona odmownie... Skandal! Klient zostawia grubie tysiące, a orange zatrudnia półmózgi, które nawet obsłużyć tego klienta normalnie nie potrafią... Porażający brak kompetencji i ukierunkowania na klienta. Bye bye orange, zabieram swój zajefajny prosty numer i na złość idę do Play... Choćby do Fresh... Nie dostaniesz ode mnie już ani złotówki...

  • 0

    131. ~get  2010-02-15 18:38:34  host: host-81-190-87-147.gdynia.mm.pl

    @128 - ja wiem, prawda w oczy kole :] orange to wg. mnie bagno jakich mało w naszym kraju, więc jak mam ochotę to o tym mówię - przeszkadza ci ? nie czytaj moich wypowiedzi - i problem masz z głowy... i owszem mam mbank, ale od wprowadzenia darmowych rozmów do wszystkich w play poważnie się zastanawiałem nad wróceniem do play i prawdopodobnie w ten weekend będę przenosił numer do play... natomiast ciekawi mnie jedno, możesz mi powiedzieć na czym polega moje rzekome "naganianie klientów" ??? rozumiem że ty byś wolał, żeby ludzie którzy mają inne preferencje niż ty po prostu się nie wypowiadali, nie chwalili tych którzy wg. nich zasługują na pochwałę i nie ganili tych którzy wg. nich zasługują na krytykę ? bo jeśli to robią to znaczy że "naganiają klientów" ? dobrze zrozumiałem twój wywód ???

  • 0

    132. ~  2010-02-15 18:41:14  host: 109.243.113.25

    Wszystko jest od rana na stronie orange http://www.orange.pl/portal/map/map/new_corpo_orange?stamp=12662 55880497

  • 0

    133. ~get  2010-02-15 18:46:47  host: host-81-190-87-147.gdynia.mm.pl

    @121 - ok, ale po co coś takiego jak automatyczne przedłużanie umów ? jedyny cel to wciągnięcie kliku tysięcy ludzi w przedłużenie które nie koniecznie by nastąpiło gdyby nie automat... jaka jest korzyść z przedłużania automatycznego DLA KLIENTA ? bo dla orange to wiadomo jaka... co do CDMA to owszem, tego nie krytykuję, bardzo dobrze że orange przynajmniej to robi... i najważniejsze, otóż uważam że to NIE są pojedyncze przypadki w orange, tylko właśnie to jak mało klient znaczy w orange i jak jest traktowany - jest REGUŁĄ i mówię to na podstawie własnych doświadczeń, opisów moich znajomych, wypowiedzi konsultantów orange w internecie (gdzie jak raz takiemu powiedziałem że najważniejsze żeby klient był zadowolony to mnie wyśmiał - to jest właśnie kwintesencja stosunku orange do klienta) a także wypowiedzi rzecznika, szefostwa itp. a pojedyncze przypadki to są wtedy kiedy klient zostanie dobrze potraktowany w orange...

  • 0

    134.  2010-02-15 19:11:30

    @azumi - w każdej sieci trafiają się kretyni... tego nie da się odsiać... To jak cie potraktowano nie jest wina orange a poszczegolnej osoby ktora cie obslugiwala...

  • 0

    135. ~  2010-02-15 20:14:21  host: 2.mas.abpl.pl

    ale tutaj panuje esencja polskosci. super tylko gratulowac.

  • 0

    136. ~  2010-02-15 22:49:26  host: v13-06.opera-mini.net

    Każdy ma rozum i powinien z niego korzystać aby nie dać nabić się w butelkę. Nikt nam obiektywnie nie doradzi - nie ważne czy to będzie operator obojętnie który czy biznesnen. Skoro kościół potrafi postąpić bardzo paskudnie, to niby dlaczego tak by miał nie robić operator czy biznesmen - w końcu demokracja.

  • 0

    137. ~  2010-02-15 23:50:07  host: v02-05.opera-mini.net

    Kiedyś wstąpiłem do salonu Play. Chciał mnie obsługiwać portala, którego rozporek sięgał kolan. Szanuję to, że teraz taka moda, ale w związku z tym, że mi to nie odpowiada zaszedłem do innego operatora - w końcu jest w czym wybierać.

  • 0

    138.  2010-02-16 10:54:09

    oferty teraz są naprawdę konkurencyjne, po tym jak Era wprowadziła swoją ofertę dobrze że Orange odpowiedziało. Były potrzebne takie plany ze sporą ilością minut i tanim netem. Ciekawe co Plus zaproponuje.

  • 0

    139. ~jack  2010-02-16 18:09:23  host: 81-219-158-174.adsl.inetia.pl

    Ja tam bym u nich jednak nie brał tej oferty. Raz że dostane telefon z simlockiem to jeszcze nie we wszystkich opcjach są hotspoty wliczone w dodatku jak ktoś pisał nie wiem czy to prawda czy nie ale znając ich politykę to prawda że tych pakietów kwotowych nie można wykorzystać na transmisję danych jak dla mnie bezsens. W dodatku po wiadomości o automatycznym przedłużeniu umowy jeżeli nie będziemy pilnować terminu sami to zrobią strach coś brać u nich:/

  • 0

    140.  2010-02-17 09:50:26

    nie narzekałbym tak na play, faktycznie trochę się wyprztykali ale w swoim prepaidzie dalej mają dobre warunki. Trochę rzadziej tylko dają nowe rzeczy, no i szkoda że odpuścili oferty biznesowe, ale ciężko by im było przebić ofertę pomarańczy, bo 2gb za 15pln to na razie jedna z lepszych opcji dodatkowych jakie widziałem, może play jeszcze coś pokaże.

  • 0

    141. ~kiks  2010-02-17 10:26:52  host: batory-do-korbotron.korbank.pl

    Jak dla mnie to dobra oferta, a dokładnie chodzi mi o plan Optymalny z internetem 450. Stawka za min przyzwoita, do tego usługa Business Everywhere Mini 2 GB, no i telefon fajny można wybrać za małe pieniądze. Plus pakiet 500 min w Orange i jest git. W porównaniu z ofertami innych operatorów jest nad czym się zastanowić ;].

  • 0

    142.  2010-02-18 10:06:08

    A dla mnie dziwota że Orange oferuje hot-spoty tylko w opcjach z abonamentem z internetem. Nie wiem jak Plus bo ciężko cokolwiek wyczytać z ich strony ale Era oferuję w każdym abonamencie hot-spoty gratis nawet w indywidualnych.

  • 0

    143.  2010-02-18 16:28:36

    no właśnie azerus, powtórzę się ale po coś dają te 2gb transferu. Później jedynie szybkość spada ale dalej można korzystać z netu. Pewnie dlatego mniejszy nacisk na hotspoty

Dodaj swoją opinię