Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Windows phone już oficjalnie

[Aktualizacja] Windows phone już oficjalnie

sirmark 7 Października 2009 19:28

0 0

7. października Microsoft wprowadził na całym świecie nową markę systemu operacyjnego Windows phone, która obejmuje najnowsze urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.5 i oferujące nowe funkcjonalności. Użytkownicy Windows phone zyskują także dostęp do dwóch usług: My Phone do tworzenia kopii zapasowych danych telefonu i przechowywaniu zapisywaniu ich w zabezpieczonym hasłem serwisie WWW oraz Windows Marketplace for Mobile umożliwiającej zakup różnego rodzaju aplikacji.

windows phone windows phone windows phone windows phone

Microsoft przewiduje, że do końca 2009 r. jej partnerzy dostarczą ponad 30 nowych modeli telefonów w ponad 20 krajach.

windows phone windows phone windows phone windows phone

Wszyscy chcemy szybkiego dostępu do ludzi i informacji, które mają dla nas znaczenie - powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. - Windows phone łączy w sobie sztukę komunikacji z natychmiastowym dostępem do informacji, którą można od razu wykorzystać za pomocą dostępnych w naszym urządzeniu aplikacji. Wszystko to czyni z Windows phone prawdziwe multimedialne centrum komunikacji i wymiany informacji, które zawsze możecie mieć przy sobie.

windows phone windows phone windows phone windows phone

Windows phone ma pomagać użytkownikom zarówno w pracy, domu oraz w zabawie. Bez względu na to, czy jest to edycja dokumentu czy dzielenie się wrażeniami z wakacji poprzez serwis społecznościowy, telefony Windows phone łączą użytkowników z ludźmi i informacjami, które są dla nich najistotniejsze. Firma Microsoft opracowała także aplikację Windows Phone Custom Theme Creator, która umożliwia tworzenie spersonalizowanych kompozycji, które dostosowują kolorystykę i wygląd telefonu Windows phone do stylu użytkownika (do pobranie z www.windowsphone.com/theme).

windows phone windows phone windows phone windows phone
Użytkownicy Windows phone mogą wykonywać dobrze im znane czynności związane z pracą i zabawą za pomocą przycisku Start, pod którym kryją się m.in.:
udoskonalona usługa Windows Live, wzbogacona o kanały informacyjne What’s New oraz ulepszony moduł udostępniania zdjęć w największych serwisach społecznościowych (takich jak Twitter, Facebook, MySpace i Flickr);
przebudowana przeglądarka Windows Internet Explorer for Mobile, obsługująca technologię Adobe Flash Lite;
najlepsze w tej klasie możliwości dotyczące poczty elektronicznej oraz zarządzanie wieloma kontami z poziomu telefonu dzięki synchronizacji aplikacji Outlook Mobile/Exchange;
możliwość korzystania z aplikacji PowerPoint oraz przeglądania i edycji dokumentów Word i Excel w telefonie dzięki pakietowi Microsoft Office Mobile;
synchronizacja plików w telefonie przy użyciu Windows Live Media Manager oraz odtwarzanie plików multimedialnych w aplikacji Windows Media Player.

windows phone windows phone windows phone windows phone

W dzisiejszych czasach kluczowa jest wielozadaniowość - powiedział Tomasz Lesniak, menadżer w firmie HTC odpowiedzialny za Europę Środkową. - HTC wraz z najnowszą wersją systemu Windows Mobile 6.5 daje nieograniczone możliwości zastosowań telefonu w życiu codziennym, zarówno dla rozrywki, jak również wszelkich zastosowaniach związanych z pracą. Niezależnie od tego jaką pracę wykonujemy oraz gdzie ową pracę chcemy wykonać.

windows phone windows phone

Windows phone trafia na rynek w towarzystwie dwóch nowych usług, które rozwijają jego możliwości.
My Phone to darmowa usługa do zarządzania i zabezpieczania najbardziej cennych informacji przechowywanych w telefonie. Teraz można być o nie spokojnym, ponieważ w razie zgubienia lub uszkodzenia telefonu wszystkie zapisane dane można łatwo odtworzyć. My Phone automatycznie synchronizuje zawartość telefonu - m.in. kontakty, przypomnienia, teksty i zdjęcia - przesyłając ją do zabezpieczonego hasłem serwisu WWW. Zdjęcia umieszczone w serwisie My Phone lub w telefonie można bezpośrednio przesyłać do portali Windows Live, Facebook, My Space i Flickr. W ramach tej usługi użytkownicy mogą sprawdzić na internetowej mapie położenie swojego telefonu zapamiętane podczas ostatniej synchronizacji. Zestaw bardziej zaawansowanych funkcji związanych ze zgubieniem telefonu jest dostępny w postaci pakietu Premium, który można aktywować zależnie od potrzeb. Pakiet My Phone Premium umożliwia m.in. natychmiastowe określenie aktualnego położenia telefonu na mapie, zdalną blokadę telefonu i wyświetlenie na ekranie komunikatu "W przypadku znalezienia…", włączenie dzwonka nawet wtedy, gdy telefon jest w trybie wibrującym lub milczącym, a w razie potrzeby również pełne wyczyszczenie zawartości telefonu, dzięki czemu osobiste dane nie trafią w niepowołane ręce. Pierwsi nabywcy Windows phone mogą korzystać z pakietu Premium za darmo do 30.11.2009. Po tym dniu pakiet Premium stanie się płatny, a tygodniowy abonament będzie wynosił 4,99 dolarów.

Drugą usługą jest serwis Windows Marketplace for Mobile, który umożliwia łatwe wyszukiwanie i zakup aplikacji mobilnych. Wraz z zespołem 731 programistów z różnych krajów firma Microsoft pracuje obecnie nad przygotowaniem ponad 200 aplikacji mobilnych dla tego serwisu. Użytkownicy zyskają dostęp nie tylko do ważnych aplikacji biznesowych, ale również do popularnych aplikacji mobilnych służących do zabawy (m.in. Facebook, MySpace, Netflix, Twikini, WunderRadio i Zagat) oraz najlepszych gier (np. Revenge of the Fallen, Sudoku, Transformers oraz seria Pac-man). Wszystkie te produkty można łatwo kupić i zainstalować bezpośrednio w Windows phone. Wszystkie zakupione aplikacje posiadają certyfikat kompatybilności z Windows phone i podlegają zwrotowi w oparciu o proste zasady opracowane przez firmę Microsoft. W najbliższych miesiącach serwis Windows Marketplace for Mobile będzie rozwijany, aby mógł oferować nowe rozwiązania w zakresie sprzedaży aplikacji.

Aktualizacja
Jak sie okazało, podeslane przez Microsoft screeny są przeróbką, o czym informuje ta wiadomość. Nie zmienia to jednak faktu, że sam system Windows Mobile 6.5 w wersji PL istnieje.

Źródło tekstu: Microsoft     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2009-10-07 22:04:20

  no ok ;)

 • 0

  2. ~  2009-10-07 22:27:18  host: 86-63-81-214.sta.asta-net.com.pl

  ino, żeby ceny były bardziej przystępne

 • 0

  3. ~WiateR  2009-10-07 23:15:23  host: 188.33.171.33

  Nowe Acery maja ciekawe ceny.

 • 0

  4. ~me  2009-10-08 08:18:08  host: chello084010127128.chello.pl

  Omnia Lite zapowiedziana za 1199 zł :o

 • 0

  5.  2009-10-08 09:17:42

  Marketplace for Mobile... i ...ponad 200 aplikacji mobilnych dla tego serwisu. No to tłusto. Liczba robi wrażenie :)

 • 0

  6.  2009-10-08 11:48:58

  absolon: jesli nie wiesz o czym mowisz, to nie zabieraj glosu. W Windows Marketplace na Polske dostepne sa... 4 (slownie: CZTERY) aplikacje. Wiecej szczegolow w newsie z PDAClubu... ogolnie M$ daje ciala, co tu duzo mowic.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet