Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Większy zasięg HSPA+ DC w Orange

[Aktualizacja] Większy zasięg HSPA+ DC w Orange

Ringu 2 Marca 2011 12:27

0 0

Orange dalej rozbudowuje sieć nadajników HSPA+ DC, dzięki którym można się łączyć z Internetem z prędkością do 42 Mb/s. O planach na najbliższy rok opowiedział na swoim blogu rzecznik grupy TP, Wojciech Jabczyński.

Obecnie z szybkiego Internetu mogą się cieszyć mieszkańcy Krakowa, Wrocławia, Szczecina, Poznania i części aglomeracji śląskiej.

W drugim kwartale zasięgiem zostaną objęte: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Białystok, Lublin i Trójmiasto. Ponadto zwiększy się zasięg w obecnych lokalizacjach.

W III kwartale planowana jest budowa infrastruktury wokół Warszawy, a także w Koszalinie, Słupsku, Elblągu, Olsztynie, Suwałkach, Grudziądzu, Gorzowie Wielkopolskim, Gnieźnie, Zielonej Górze, Częstochowie, Bielsku-Białej, Kielcach, Tarnowie i Rzeszowie.




Pod koniec roku w zasięgu HSPA+ znajdzie się także kilkadziesiąt mniejszych miejscowości, m.in. na wybrzeżu.

W sumie do końca 2011 roku ma działać ponad 2600 stacji bazowych tego rodzaju, w zasięgu których znajdzie się ponad 60% populacji kraju.

Więcej o HSPA + w Orange pisaliśmy w tej wiadomości.

Aktualizacja
Wcześniej pisaliśmy, że miasta takie jak Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Białystok, Lublin czy Trójmiasto zostaną objęte zasięgiem jeszcze w tym kwartale. Niestety - mieszkańcy tych miejscowości będą mieli możliwość korzystania z HSPA+ dopiero w drugim kwartale tego roku.

Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~  2011-03-02 15:16:33  host: z03-04.opera-mini.net

    EDGE w orange to porażka. Działa jak GPRS w plusie. Wiem co piszę bo korzystałem. prędkości 42 mega to czysty marketing. Ciekawe kto to wyciągnie. 

  • 0

    15. ~code  2011-03-02 15:30:58  host: 212.160.172.70

    @1: mieszkam blisko centrum, pracuję w centrum, mam 3G przez cały czas.

  • 0

    16. ~  2011-03-02 19:30:36  host: apn-77-112-240-27.dynamic.gprs.plus.pl

    #11 Orange ma EDGE najlepsze z całej W4 ?? Dobre żarty szkoda że głupie. Nie wiem z której choinki się urwałeś , no chyba że jesteś ich przedstawicielem . Ma najgorsze , bo sprawdziłem wszystkich operatorów .

  • -1

    17. ~przemo  2011-03-02 19:35:26  host: apn-77-114-62-16.dynamic.gprs.plus.pl

    kochany ringu. Nie ma czegoś takiego jak aglomeracja śląska, ale jest takie coś jak Konurbacja śląska (pojącie konurbacji i aglomeracji różnią się od siebie) Wiec Górny śląsk nie jest aglomeracją tylko konurbacją !!!! błąd.

  • 0

    18.  2011-03-02 19:54:57

    U mnie OFnK padł na 2h. Może coś robią ? Wątpię że to HSPA+DC ;) Od grudnia mam HSDPA to i tak jest nieźle bo wcześniej był tylko EDGE.

  • 0

    19.  2011-03-02 20:00:24

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Aglomeracja_śląska

  • 0

    20.  2011-03-02 20:08:34

    Rozumiem rozwój języka, ale usilnie lansowana nowomowa bardzo mnie drażni. Co do meritum sprawy, bardzo mnie cieszy fakt, że Orange ruszyło " z kopyta" i wreszcie zaczęto na serio inwestować w rozwój sieci. W tej chwili prędkość internetu z tej sieci w mojej miejscowości zdecydowanie wyprzedza konkurencję.

  • 0

    21.  2011-03-02 20:42:45

    @12 Play nie ma EDGE. Chyba, że poprzez Plusa. :)

  • 0

    22. ~a_lex  2011-03-02 20:48:48  host: z23-04.opera-mini.net

    U mnie EDGE Orange dziala super, nie to co Plus-sam bylem zdziwiony po przesiadce.

  • 0

    23. ~idiota  2011-03-02 21:14:14  host: z04-15.opera-mini.net

    Niepotrzebnie się kłócicie czy Play ma edge czy też nie. Jedno jest pewne, nawet jak jest to tak jak by nie było, jak i cała ich infrastruktura. Orange również nie ma się czym chwalić. Mało nadajników, wysokie ceny za transmisje danych, zrywane sesje, słabe prędkości to wszystko sprawia, że nie ryzykował bym, by korzystać z ich usług. Jedynym operatorem, który gwarantuje nam bardzo wysoką jakość za niską cenę jest Plus. Praktycznie 99,99% terytorium RP ma gwarantowane bezproblemowe korzystanie z ich usług 2 i 3G. Inni mogą w akcie desperacji, co najwyżej nazywać się sieciami 4 a może i nawet 5G.

  • 0

    24. ~ktry  2011-03-02 21:37:44  host: azf43.internetdsl.tpnet.pl

    Edge Orange to stary zabytek odziedziczony po Idei.W moim mieście to nawet z jakością rozmów se nie radzą,a internet działa gorzej jak u pozostałej trójki gprs.Wszyscy 3G włącznie z pleyem,a oni 2G.Pley przez rok postawił więcej stacji jak oni od kiedy powstała Idea.

  • 0

    25. ~mirekb  2011-03-02 23:02:15  host: v06-16.opera-mini.net

    @21 play ma edge gdy korzystasz z pol w telu(na infrze p4 zgodnie z regulaminem) jednak do mobilonosci w tym zakresie biegunowo daleko-to fakt.wlasciwie gdy oferty prepaid na net beda podobne jak dzis to trzeba sie bedzie powaznie zastanowic nad rezygnacja z abo gdy nie ma potrzeby transferu wielkiej ilosci danych naprawde mobilnie(kolo3-4 GB/mies).romk 2011 to rok mobilnego netu to juz jasne

  • 0

    26. ~lukasz  2011-03-03 08:56:43  host: ip-94.40.14.171.netask.pl

    u mnie się sprawdza, udostępniam orange internet przez bluetooth na thinkpada, doskonałe oprogramowanie IBM sprawdza się i nie zrywa połączeń, nie ma problemów, firmowy telefon to samsung i780 i doskonale udostępnia internet orange przez bluetooth, bez kabli, nie zrywa połączeń

  • 0

    27. ~  2011-03-03 09:33:28  host: z12-07.opera-mini.net

    @idiota. To skąd tyle białych plam w zasięgu w naszym kraju jak rzekomo Plus ma go wszędzie. Czy UKE kłamie w tel kwestii. Zresztą u mnie Plus na zewnątrz ma zasięg 1 do 2 kresek wewnątrz brak zasięgu czasem pojawi się na chwilę jedna kreska. Orange i Era pełny zasięg. To jest kwestia lokalizacji. Znam kilka miejsc gdzie któraś z sieci nie ma zasięgu a nawet gdzie żadna nie ma zasięgu w budynkach. Ale taki pożyteczny idiota jak ty wie najlepiej jak jest. Sugerowanie się tylko ilością pozwoleń jest błędem bo już nie raz było na Telepolis że Plus ma najwięcej wirtualnych pozwoleń zarówno 2G jak i 3G. Istniejących stacji bts ma na bardzo zbliżonym poziomie do pozostałych operatorów W3.

  • 0

    28. ~nowy  2011-03-03 09:37:42  host: 83.2.24.3

    21. mam na stałe zalogowany telefon w 2G Playa, zeby miec lepszy zasieg. Wiec nie wiem skąd takie rewelacje, ze Play nie ma edge.

  • 0

    29. ~  2011-03-03 14:15:02  host: nat-207-117.man.bydgoszcz.pl

    Ciekawostka 42Mb...........a może wreszcie Orange zacznie rozprowadzać w całej Polsce chociaż płynne 4Mb.........a nie 128kb w porywach

  • 0

    30. ~CDMA  2011-03-03 22:36:43  host: public108191.cdma.centertel.pl

    u mnie CDMA ORange dziala plynnie i stabilnie, proszę http://www.speedtest.pl/results/18856202.jpg POLECAM

  • 0

    31. ~as  2011-03-05 21:58:59  host: aeso20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Korzystam z orange business everywhere platinum pro. Transfer jest beznadziejny, nie można utrzymać aktywnego łącza ponad 24 godziny, ponieważ regularnie wieczorami wstrzymują transfer na długo otwartym ip. Poza tym oślepnąć można, dlatego, że obrazki ładują się w komórkowym rozmiarze i są nieostre. Prędkość ładowania stron jak w zamierzchłych czasach. Na składane reklamacje odpowiadają, że to wina sprzętu użytkownika. Ciągle łapią nowych klientów nie podnosząc jakości.

  • 0

    32. ~  2011-03-17 16:46:04  host: host-89-229-86-159.szczecin.mm.pl

    #31: Mogę potwierdzić to co piszesz. Właśnie jestem na etapie testowania Orange Free na Kartę, a poprzednio iPlus. Różnica w jakości jest zauważalna. Na korzyść Plusa.

  • 0

    33. ~szarak  2011-03-17 18:43:56  host: public84168.cdma.centertel.pl

    Porwierdzam wypowiedzi przedmówców.Ja mam orange fredom pro,do nadajnika niecałe 1,5km ,antena zewnetrzna na cdma i potwierdzam ,że ,jak brałem internet w orange miałem w godzinach obciążenia sieci szybkość do 1-go mega obecnie jak mam 120 kbps to już jest max.Orange łapie klientów ale nie robi nic ,żeby chociasz utrzymac w miarę szybkośc internetu.Jeszcze parę miechów i serdecznie orangutanowi dzięki za taki internet

Dodaj swoją opinię