Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] W ciągu najbliższych 2 tygodni poznamy przyczynę wybuchów Note'ów 7

[Aktualizacja] W ciągu najbliższych 2 tygodni poznamy przyczynę wybuchów Note'ów 7

LuiN 2 Stycznia 2017 12:04 Aktualizacja: 16 Stycznia 2017 20:51

5 1

note 7 big

Samsung i rząd Korei Południowej zapowiedzieli, że do połowy stycznia ogłoszone zostaną wyniki śledztwa prowadzonego w sprawie Samsungów Galaxy Note 7.

Początkowo sądzono, że przyczyną problemów jest wada akumulatorów zastosowanych w telefonach. Gdy jednak Samsung zaczął wymieniać telefony na nowe, z akumulatorami innego producenta, problem wrócił. Ostatecznie firma zmuszona była wycofać z rynku ponad 3 mln sprzedanych smartfonów.

Przyczyn problemu szukała amerykańska firma Underwriter Laboratories oraz równolegle Korea Testing Laboratory. Badacze z Korei przedstawili już swoją ekspertyzę, jednak przed oficjalnym komunikatem Samsung czeka jeszcze na potwierdzenie wyników testów Underwriter Laboratories.




Znalezienie przyczyny problemów z płonącymi Note'ami jest niezwykle istotne dla Samsunga. Firma musi zadbać, by nadchodzące smartfony Galaxy S8 nie budziły wątpliwości konsumentów w kwestiach bezpieczeństwa. Dodatkową pieczę nad bezpieczeństwem klientów zapowiedział też rząd Korei Południowej.

Aktualizacja
Samsung poinformował, że oficjalnego komunikatu dotyczącego wady konstrukcyjnej Note'ów 7 możemy spodziewać się 23 stycznia.

Jak nieoficjalnie dowiedział się Reuters, przyczyna przegrzewania się telefonów Samsunga i długiej listy przypadków zapłonu nie jest bezpośrednio związana z samą technologią produkcji akumulatorów. Niezależni eksperci mówili w grudniu o zbyt ciasnej obudowie i zdecydowanie za małej wolnej przestrzeni wokół akumulatora. Ze źródeł Reutersa wynika, że Samsung doszedł do tych samych wniosków.

note 7 bigburn

Źródło tekstu: The Korea Herald, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note 7 | samsung

w sumie: 24
  • 1

    5. ~dzielnicowy  2017-01-02 12:37:46  host: user-31-175-69-92.play-internet.pl

    Witek,będzie mi cb brakowało :(

  • 0

    6.  2017-01-02 12:40:22

    Jeszcze wyjdzie, że to niedopracowany sterownik. Tak jak pisali na reddicie

  • 0

    7. ~•♥•~  2017-01-02 12:43:27  host: 8.37.225.62

    heh... żeby głównego admina zwalniać.... co ze czasy...

  • 0

    8.  2017-01-02 13:47:50

    @4 Możesz nieco szerzej? Co ma odejście Witka z z tymi wyszukiwarkami? O co chodzi?

  • 1

    9.  2017-01-02 13:57:48

    @8, uzyszkodnik - nic nie ma wspólnego; ot troll wpadł i robi to, co lubi - trolluje :) Poczekajcie na wpis Witka w tej sprawie.

  • -1

    10. ~Info z drugiej reki.  2017-01-02 14:16:54  host: 89-64-47-242.dynamic.chello.pl

    9. Wypraszam sobie.

  • 0

    11. ~juzwa  2017-01-02 20:39:35  host: public-gprs402525.centertel.pl

    Nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić, że wina jest w sposobie ładowania baterii, tzn. trzeba ładować w trybie standardowym. Od niedawna mam galaxy s7ege i domyślnie była opcja ładowanie szybkie a że ładowałem w nocy zapomniałem wyłączyć telefon nagrzał się, a że telefon jest wodoszczelny ciepło nie ma którędy się wydostać a zarazem bateria zwiększa swoją objętość no i wtedy bum. Teraz ładuję w trybie standardowym. Ot taka mija teoria.

  • 1

    12.  2017-01-03 01:35:50

    Ja wiem, ja wiem. Bateria i durny trend coraz cieńszych urządzeń.

  • -1

    13.  2017-01-03 11:21:39

    @11
    Pewnie coś w tym jest jednak mój note 7 którego do tej pory używam nie nagrzewa się podczas ładowania, a ładuję tylko w trybie "fast charge" ładowarką przewodową, oraz bezprzewodow również w tym trybie i problemów do tej pory brak.
    Czekam jednak na te informacje z przyczyną tych problemów bo jeśli okaże się że to coś naprawdę niebezpiecznego to zastanowię się nad zwrotem wtdy, jednak do tej pory telefon działa idealnie. Nie to co pierwszy egzemplarz przed wymianą który się ciągle restartował i zbrickował parę razy.

  • -2

    14. ~Adam  2017-01-16 21:06:09  host: user-94-254-131-228.play-internet.pl

    To WitekT nie był szefem telepolis.pl? To kto nim jest???????

  • 0

    15.  2017-01-16 21:09:24

    @14, Adam - Od 2,5 roku Telepolis.pl jest częścią Comperia.pl S.A. Witek to współzałożyciel Telepolis.pl wraz z Marcinem (Sirmark). Do końca stycznia Witek pełni dotychczasową funkcję Redaktora Naczelnego, następnie jego obowiązki przejmie Marcin. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: http://tlp.is/c8c

  • 0

    16.  2017-01-16 21:19:18

    W takim razie wkładamy ciut mniejszą baterię i maszyna działa jak złoto ;-)

  • -2

    17. ~Olus  2017-01-16 21:40:22  host: customer.worldstream.nl

    BEZEDURA ! Otworzyłem mojego Note3 . Patrze i tam też bateria na wcisk . Kit cisną ludziom !

  • -2

    18. ~dzielnicowy  2017-01-16 21:52:58  host: 188.146.21.67.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    pewnie składali je syryjczycy

  • 1

    19.  2017-01-16 21:53:31

    @17- Musisz przesłać CV do Samsunga, angaż gwarantowany...

  • 1

    20. ~@16  2017-01-17 08:15:20  host: 078031155088.gdansk.vectranet.pl

    Dokladnie o tym pomyslalem, czemu wtedy utylizacja tylu "dobrych" telefonow ? Wystarczylo by umiescic mniejszy akumulator i po sprawie, te wyjasnienie nie trzyma sie kupy. Samsung mogl by odzyskac duzy % straconej kwoty.

  • 1

    21.  2017-01-17 08:34:58

    20, 16). Kupy się nie trzyma, ale wizerunkowo już tak - lepiej wygląda ,,daliśmy zbyt mało wolnej przestrzeni'' niż wadliwa bateria /model.

  • 1

    22. ~Spokój7  2017-01-17 09:55:17  host: cpd64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7. To przez ciebie, miał dość twojego ciągłego trollowania. Każdy by się załamał.

  • 0

    23. ~Spokój7  2017-01-17 10:01:01  host: cpd64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21). Nie trollujemy! Piszemy na temat!

  • 0

    24. ~moje domysły  2017-01-17 10:08:08  host: n27-01-02.opera-mini.net

    Może Witek coś ukradł? Może zrobił jakiś przekręt? Bo nie chce mo się wierzyć że Comperia wyrzuciła Witka na zbity pysk bez powodu.

Dodaj swoją opinię