Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Virgin Mobile jednak bez konieczności rejestracji wcześniej przeniesionych numerów

[Aktualizacja] Virgin Mobile jednak bez konieczności rejestracji wcześniej przeniesionych numerów

orson_dzi 27 Lipca 2016 12:39 Aktualizacja: 27 Lipca 2016 14:13

13 1

Osoby, które przeniosły numer do Virgin Mobile przed 25 lipca muszą ponownie zarejestrować swój numer.



Dotychczasowy proces przenoszenia numerów do Virgin Mobile był weryfikowany na podstawie PESEL-u klienta. Jeśli ten zgadzał się po stronie starego operatora z tym, co znajdowało się w dokumentach przeniesienia, to na tej podstawie proces był przeprowadzany. Po przeniesieniu numeru klient mógł wtedy uzupełnić swoje dane i zarejestrować się w klubie Virgin Mobile. Jak się okazuje, nie oznacza to, że numer był zarejestrowany.

Jak tłumaczy Virgin Mobile na swoim Facebooku, rejestracja w klubie Virgin Mobile nie spełnia wymogów nowej ustawy, a skan dowodu osobistego wymagany przy przenoszeniu służył tylko weryfikacji danych, niezbędnych do przeprowadzenia procesu. Teraz każdy, kto przeniósł numer do Virgin Mobile przed 25 lipca musi ponownie zarejestrować swój numer.

Zobacz: Virgin Mobile: rejestracja kart bez wychodzenia z domu




[Aktualizacja 14:10]

Virgin Mobile sprostowało kwestią ponownej rejestracji numerów przeniesionych przed datą 25 lipca - użytkownik nie musi ich rejestrować ponownie.

Drodzy - sprostowanie - w najbliższym czasie będziemy kontaktować się z osobami, które przeniosły numer do nas, aby w prosty sposób potwierdzić ich imię, nazwisko, pesel i zarejestrować numer na aktualne dane osobowe. Ze względu na różnice czasowe między procesem przenosin numeru do nas, a ustawowym obowiązkiem rejestracji kart SIM klienci będą mieli możliwość potwierdzenia swoich danych na wypadek, gdyby uległy zmianie. - napisał Virgin Mobile.

Skorygowaliśmy także tytuł, aby nie wprowadzał w błąd.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: rejestracja | virgin mobile | mnp

w sumie: 91
  • 0

    73. ~Lola  2016-07-28 00:09:02  host: 088156130149.dynamic-ww-02.vectranet.pl

    A na moje oko, to w Virginie mogą uznać numery przeniesione za zarejestrowane. I bez sięgania do skanów dowodów. Przecież numer przeniesiony do nich był zarejestrowany u poprzedniego operatora. Plus, Play, T-Mob i pomarańczowi wymagali i nadal wymagają osobistego okazania dokumentu tożsamości przy rejestracji numeru pre-paid. Więc taki numer w Virginie mogą uznać za zarejestrowany zgodnie z wymogami nowej ustawy. Myślę także, że problemem może być sytuacja, gdy ktoś przeniósł numer , ale w międzyczasie zmieniły mu się dane, np. nazwisko lub PESEL(tak, tak - przy zmianie płci zmienia się człowiekowi numer PESEL). I w takim wypadku operator powinien potwierdzić, że dane z wniosku o przeniesienie numeru są nadal aktualne. I chyba to chcą zrobić w Virgin. Mój operator (Play) twierdzi, ze numery przeniesione zostały od razu uznane za zarejestrowane zgodnie z wymogami ustawy antyterrorystycznej. I to akurat budzi mój niepokój. A co jeśli w międzyczasie stałam się facetem? Nie zapytali mnie ani słowa, czy się na to zgadzam i czy potwierdzam swoje dane z wniosku o przeniesienie numeru. Czy to jest OK?

  • 0

    74.  2016-07-28 00:39:28

    @Lola (73), pytanie co wówczas, gdy ktoś przeniósł do niech numer parę łat temu, a w międzyczasie jego dowód osobisty stracił ważność i wyrobił sobie nowy. PESEL i pozostałe istotne dla rejestracji dane są takie same... oprócz numeru dokumentu. Ale skoro pozostałe dane się nie zmieniły...

  • 0

    75.  2016-07-28 06:55:28

    @73: To nie do końca jest tak. Miałem numer zarejestrowany jeszcze w Erze, później ze 3 razy przenosiłem się między sieciami. Pamiętam, że żeby go zarejestrować wystarczyło wypełnić druczek, który był dostarczony z kartą SIM i odesłać do Ery. Żadnego okazania dowodu osobistego nie było.

  • 0

    76. ~Michał1382  2016-07-28 10:45:59  host: user-94-254-162-43.play-internet.pl

    Okazuje się że ta nowa ustawa jest mocno dziurawa wprowadziła tylko obowiązek rejestracji ale szczegółów brak każdy operator może interpretować na swój sposób co właśnie się dzieje jak wprowadza się taką ustawę to np.UKE albo ministerstwo cyfryzacji powinni wypracować jednolity proces dla każdego operatora z chaosu który widzimy wynika że takiej procedury nie ma. Przykład mój drugi nr z t-mobile według ustawy nie powinien być zarejestrowany a okazuje się że jest rejestracja polegała na wypełnieniu formularza podpisania i wysłania na maila żadnego sprawdzenia danych nie było. Jeśli wprowadzając ustawę myśleli że przerzucą cały obowiązek na operatorów i liczyli na to że nie będą naginać prawa żeby zachować abonentów to muszą być naprawdę idiotami.

  • 1

    77.  2016-07-28 12:03:20

    Wszystkim tym co piszą o rejestracji na żula gratuluje rozumu. Uważacie, że żul to taki przyjazny pijaczek, który zrobi wszystko za 20zł. ;) Tylko nie bierzecie pod uwagę, że możecie trafić na żula złodzieja, alimenciarza, przestępce, rozrabiake. Jak mu się Policja dobierze do tyłka to będziecie chodzić po komisariatach i się tłumaczyć. I tyle będzie z waszego cwaniactwa.

  • 0

    78.  2016-07-28 18:05:54

    DanielR - ustawę już nie raz wałkowano... Dane które przekazujemy operatorom od lat, to nie to co rejestracja wg nowych zasad. Dzisiaj do rejestracji wystarczy niewiele - imię, nazwisko i pesel. Tylko i wyłącznie!! Numer dowodu? A gdzie to jest wymagane? Dowód służy tylko i wyłącznie temu, że poświadcza, ze osobo go pokazująca jest tą, której wizerunek i której dane są na dowodzie (w przyszłości dane biometryczne). I odpowiedzialność za potwierdzenie ponosi osoba która te dane porównuje - policjant, aptekarz, pani w okienku na poczcie czy sprzedawca w sklepie operatora czy w kiosku. Owszem, ustawa mówi o nazwie, serii i numerze dowodu tożsamości... Ale przed tym jest słowo "albo". W Polsce każdy ma pesel, więc to "albo" nie ma właściwie zastosowania.

  • 0

    79. ~pesel-U  2016-07-28 19:18:55  host: n16-08-05.opera-mini.net

    Co to jest PESELU?!
    Jest Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności (w skrócie PESEL), natomiast o PESELU pierwsze słyszę.
    Może PESELU to Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności Upośledzonej? ;-)

  • 0

    80. ~pesel-U  2016-07-28 19:43:16  host: n16-08-05.opera-mini.net

    orson, widzę, że poprawiłeś, ale nadal jest źle. "...na podstawie PESEL-u" to znaczy na podstawie Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności.
    W tym kontekście prawidłowo powinno być napisane: na podstawie numeru PESEL klienta.

  • 0

    81.  2016-07-28 19:54:23

    @80 NIe zdążyłem odpowiedzieć. Forma PESEL-u jest jak najbardziej poprawna: http://tlp.is/ap8 . PESEL-i klientów też byłoby dobrze, jak głupio by nie brzmiało.

  • 0

    82.  2016-07-28 19:56:30

    Poza tym, kto na co dzień mówi "numer PESEL"? Każdy mówi o PESEL-u w przeróżnych odmianach, tak to działa w powszechnej mowie. Nie piszemy tutaj dla polonistów, tylko dla zwykłych ludzi, którzy chcą jasnej i czytelnej informacji, a nie przepisania encyklopedii.

  • 0

    83. ~peselu-U  2016-07-28 20:30:33  host: n16-08-05.opera-mini.net

    @81 - Ja bynajmniej nie twierdzę, że forma PESEL-u jest niepoprawna, tylko że nie oznacza numeru PESEL, a system ewidencji...
    Poza tym ludzie na co dzień kaleczą zasady mowy i pisowni, później wchodzi to w nawyk i publikuje się takie babole jak PESELU ;-)

  • 0

    84. ~  2016-07-29 16:24:23  host: n09-08-06.opera-mini.net

    83 idź śmiecić na jakieś forum polonistyczne a Ty Orson nie odpowiadaj na jakieś durne Zaczepki

  • 0

    85.  2016-07-29 16:33:23

    Byłem zarejestrować numer w kiosku, który sugeruje Virgin. Dziadek nie wie o co chodzi. Ponoć w poniedziałek ma przyjechać szefowa i mu zrobić szkolenie. ;) To żeby poczekać, albo najlepiej do innego kiosku. :)

  • 1

    86. ~tw07  2016-07-29 17:18:14  host: emt107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wreszcie udało się zarejestrować numer w kiosku Ruchu.Dzisiaj nie było żadnego problemu.Gdy robiłem to po raz pierwszy we wtorek to się nie udało(wystąpił nieoczekiwany błąd).Wydaje mi się że została usprawniona aplikacja do rejestracji w RUCHU bo dzisiaj już była opcja dla nowych i istniejących numerów do wyboru.Mój numer już był aktywny więc musiałem wysłać smsa, aby otrzymać hasło dostępu i podać go osobie rejestrującej. Po kilku sekundach od wysłania wniosku dostałem informację,że numer jest zarejestrowany.

  • 1

    87. ~mirekb  2016-07-30 12:21:44  host: apn-37-248-164-237.dynamic.gprs.plus.pl

    dzisiejsza rejestracja..w ruchu dziewczyna mowila ze bedzie to robic pierwszy raz..mam 2 numery,wiec zastrzeglem ze bedziemy to robic 2 razy.zdziwila sie.mowie ze numery z virgin,ona ze tez w virgin.pyta-tez musze sie zarejestrowac jak i pan?do konca stycznia pani musi,radze zrobic od razu.jesli ma pani bez limitu za 29 dostanie zwrot 2x14,5pln doladowan..fajnie,mam 29.zawsze cos..patrzylem na system od a do z jak wyglada ta rejestracja..dosyc sprawnie..co wazne,gdy robi sie kolejka mozna sprzedawac i poczkeac az ktos wezmie gazete,sesja przynajmniej przez 10min nie jest przerywana...merytorycznie:bardzo zle ze virgin nie wysyla smsów do klientów zeby juz rejestrowali w ruchu..liczba klientow aktywnych kart sim w 2017 osiagnie umowne urealnienie.szkoda ze virgin na tym straci

  • 0

    88.  2016-07-30 15:21:22

    @mirekb (67), a Ty od kiedy jesteś w Virgin? Kupowałeś ich starter, czy przenosiłeś do nich numer?
    PS No i i Ci się udał ten "pierwszy raz z dziewicą"? ;-P

  • 1

    89.  2016-07-30 21:46:54

    Jeden numer już zarejestrowany w innym kiosku. I też pani, która robiła to pierwszy raz. :) Czułem się jak to by była pionierska operacja dokowania w kosmosie. Na szczęście "Hiuston" nie miał problemów tylko olbrzymiego stresa. Pierwszy raz i rejestracja Virgin spowodowało u mnie wybuch śmiechu. Nie wiem czy kobieta załapała. Niestety ale w wielu miastach jeszcze ruch ich nie obsługuje. Virgin bierz się do roboty!

  • 0

    90.  2016-07-30 21:51:23

    Zawsze najtrudniejsze są początki. A może to nie był aż tak zły pomysł? Pewnie z czasem ta forma rejestracji stanie się równie popularna co kupowanie kuponów doładowujących w terminalach Ruchu.

  • 0

    91. ~m  2016-08-01 20:18:14  host: ip-5-172-232-170.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @88 w 2012 i 2013 oba numery z abo :play i tm poszly do vm.i tak musialbym zaktualizowac dane bo numer dowodu ulegl zmianie a w koncie virgin wyswietlalo niezarejestrowane..swoja drogą fajna ta dziewczya z ruchu,bardzo czesto sie z nią widze i w ruchu i mijamy sie czasem,pewnie ma chlopaka ;-)

  • 0

    92.  2016-08-02 13:45:09

    @mirekb, ja dzwoniłem kilka dni temu i telefonicznie potwierdziłem dane z dowodów. Nie miało znaczenia, że w międzyczasie wyrobiłem nowy. Konsultanta interesowało jedynie imię, nazwisko i pesel, oraz oczywiście numer telefonu.

Dodaj swoją opinię