Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Urzekająca Rachael od Sony Ericssona

[Aktualizacja] Urzekająca Rachael od Sony Ericssona

Q! 7 Lipca 2009 09:56

0 0

se rachelW sieci pojawiły się informacje na temat pierwszego telefonu Sony Ericssona pracującego pod kontrolą systemu Android - Xperia Rachael. Oprócz minimalistycznego i przyciągającego wzrok wyglądu zwraca na siebie uwagę również bardzo bogatymi możliwościami.

O tym, że Sony Ericsson pracuje nad telefonem z systemem Android na pokładzie informowaliśmy w tej wiadomości. Wtedy też zastanawialiśmy się jakie mogą być przyczyny opóźnienia tego producenta we wprowadzeniu na rynek pierwszego telefonu z systemem od Google. Jedną z nich, jak sugerowaliśmy, mógł być brak obsługi w obecnej wersji systemu (1.5, Cupcake) rozdzielczości ekranu innych, niż 320 x 480 pikseli. I jak się właśnie okazało - mieliśmy rację.

Pierwszy "Android" od Sony Ericssona posiadać będzie ekran dotykowy o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli) i przekątnej wynoszącej aż 4 cale. Za jego pracę odpowiadać będzie procesor Snapdragon firmy Qualcomm, taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz. Oprócz tego znajdziemy tu również dedykowany chip do obsługi bardziej skomplikowanej grafiki. Za wykonywanie zdjęć odpowiadać będzie aparat o rozdzielczości 8 Mpix z autofocusem. Łączność ze światem ułatwiać ma transmisja danych realizowana w technologii 3G/HSDPA lub WiFi. Na pokładzie nie zabraknie również modułu GPS. Całości dopełni obecność gniazda audio JACK 3,5 mm oraz miniUSB.

Obecność w kolejnej Xperii gniazda miniUSB wydaje się jednak małym zaskoczeniem. Zaledwie kilka dni temu m.in. Sony Ericsson podpisał porozumienie, na mocy którego już od przyszłego roku wprowadzane na rynek europejski telefony będą wyposażone w gniazda ładowania microUSB. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Obecnie nie wiadomo kiedy pierwszy telefon Sony Ericssona pracujący pod kontrolą systemu Android pojawi się na rynku. Jednak oczywistym jest, że nie nastąpi to wcześniej, niż premiera kolejnej wersji tego systemu oznaczona jako 2.0 (Donut). Ma to nastąpić nie wcześniej, niż pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału. Można się zatem spodziewać, że Sony Ericsson Xperia z Androidem na pokładzie trafi na rynek w późniejszym okresie, czyli w ostatnich miesiącach tego roku lub na początku przyszłego.




Na dzień dzisiejszy nie jest znana przewidywana cena Rachael.

Aktualizacja:

Pojawił się filmik z prezentacją interfejsu zapowiadanego Sony Ericssona.



Źródło tekstu: unwiredview, mobil.nu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~  2009-07-07 13:01:07  host: d90-141-45-28.cust.tele2.pl

    8 Mpix z "autofocosem" ;)

  • 0

    13. ~  2009-07-07 13:14:49  host: 212.160.172.70

    wiecie kiedys proc 1ghz to zasilacz 250 wat dzwigal... dobrze jak ten pda pochodzi 5 godzin

  • 0

    14. ~  2009-07-07 13:55:14  host: t08-02.opera-mini.net

    Nie ma edge czy to czeski blad tylko?

  • 0

    15.  2009-07-07 15:21:24

    To czekamy na komentarz geta

  • 0

    16. ~Boj  2009-07-07 15:24:16  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    jesli chodzi o desing to długo jeszcze SAMSUNGOWI nikt nie doruwna.

  • 0

    17. ~p  2009-07-07 15:36:36  host: ns.cnow.pl

    sam ekran to około 87x52mm...

  • 0

    18.  2009-07-07 15:36:38

    #16 tobie też nikt nie "doruwna" w waleniu takich wielbłędów :P

  • 0

    19. ~  2009-07-07 17:27:26  host: 86-63-81-214.sta.asta-net.com.pl

    Do wyglądu można przywyknąć, ale jak czegoś brakuje to zawsze to wyjdzie i będzie bolało.

  • 0

    20.  2009-07-07 17:47:15

    Naprawdę ładny telefon, SE idzie do przodu oby tak dalej.

  • 0

    21. ~tytus  2009-07-07 17:51:49  host: host-213-25-175-17.instalnet.com.pl

    Bateria max parę godzin nie wróże dobrej przyszłości temu telefonowi :((

  • 0

    22. ~PioreQ  2009-07-07 19:46:44  host: dso223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A wam co nie dać to marudzić będziecie ;) toshiba g900 też ma podobny procesorek .Ale aparat porażka jaka mała optyka ... jak już wszyscy wróża to ja też. Będą słabe zdjęcia,chociaż SE robi dobre foty. CO teraz nie wyjdzie ? :) Mój f480 już się chowa :) Trza się choć na omnie przesiąśc.

  • 0

    23. ~laston  2009-07-07 20:15:14  host: 212-102-31-251.adsl.inetia.pl

    eee? W którym miejscu ten telefon jest kanciasty? Jak dla mnie to on jest bardzo ładny i stylowy. Chcociaż nie wiem czy dla Androida 1GHz to nie za dużo, pewnie dzięki temu cena nie będzie zachęcająca. Ale wyglądem ten telefon mnie naprawdę urzekł :D SE oby tak dalej...

  • 0

    24. ~  2009-07-07 20:32:57  host: chello089074216005.chello.pl

    *15 pewno jak tylko wroci to zaraz siadzie i powie...no widze ze wszyscy na mnie czekali to teraz wam powiem...get pozdrawiam cie ja orginal lennox :)

  • 0

    25.  2009-07-07 21:22:22

    *24 no juz teraz zalogowany...pozdrawiam get,jak bede sie wybieral w twoje okolice to moze w koncu wymienimy bezposrednio uwagi i poglady hehehe

  • 0

    26.  2009-07-07 23:27:53

    Co do wyglądu.... Z gustami się nie dyskutuje. Każdy ma swój. Ja to szanuję.... Ale proste jest piękne.

  • 0

    27. ~  2009-07-08 11:51:56  host: 212.160.172.70

    jak dla mnie deklasacja - zaden hd zanda omnia i zadna eNka ten jest mistrzostwem w tej klasie tylko te logo xperia jest zbedne...

  • 0

    28. ~  2009-07-08 12:16:16  host: 212.160.172.70

    skad wiecie ze slaba bateria jak nawet wzmianki o pojemnosci nie ma?

  • 0

    29. ~Dina  2009-07-11 13:21:12  host: p10-02.opera-mini.net

    Chociaż jestem miłośniczką Nokii,to sam wygląd tego SE powalił mnie na kolana. Jest zachwycający! Chciałabym mieć tak piękny (i funkcjonalny) telefon,ale niestety,jest on poza zasięgiem mojej kieszeni. :(

  • 0

    30.  2009-07-22 12:47:56

    do 14. Co z tego EDGE ?. W sumie to 2 kB/s więcej.

  • 0

    31. ~  2009-08-19 19:46:03  host: 212.160.172.70

    dobra ma ktos moze info kiedy to wchodzi na rynek?

Dodaj swoją opinię