Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] TP zniknie przed EURO 2012, ruszają przygotowania w salonach

[Aktualizacja] TP zniknie przed EURO 2012, ruszają przygotowania w salonach

WitekT 8 Marca 2012 18:29

0 0

Wygląda na to, że rebranding TP na Orange będzie miał miejsce jeszcze przed EURO 2012. Do końca marca z punktów sprzedaży Telekomunikacji Polskiej zniknie logo TP oraz informacje o neostradzie - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Logo TP oraz ma zniknąć zarówno z salonów sprzedaży, jak i punktów ajencyjnych. Na przykład biało-niebieskie plansze informacyjne opisane jako neostrada z telewizją w zostaną zastąpione przez czarno-białe Internet i TV z logo Orange.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, nie chciał skomentować TELEPOLIS.PL procesu zmian w punktach sprzedaży.




[Aktualizacja 11:35 9. marca]

W przesłanym TELEPOLIS.PL oświadczeniu Wojciech Jabczyński napisał, że już w 2008 roku TP podpisała umowę licencyjną na sprzedaż produktów i usług pod marką Orange. Zapowiadaliśmy wtedy rozszerzanie oferty właśnie pod marką Orange. Nic się w tej sprawie nie zmieniło. Zakres i moment rebrendingu będzie decyzją czysto biznesową i podejmiemy ją w najlepszym dla spółki momencie. Dzisiaj jest za wcześnie na jakiekolwiek dywagacje na ten temat.

Rebranding TP na Orange to ruch:

Bardzo dobry
13.15%
Dobry
10.54%
Nic nie zmieniający
28.91%
Zły
14.46%
Bardzo zły
26.41%
Nie mam zdania
6.52%

Wszystkich głosujących: 920



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 69
  • 0

    61. ~Breen  2012-03-09 11:01:18  host: 109.231.49.42.koba.pl

    Nie rozumiem dlaczego co niektórzy tak bardzo sie cieszą z tego, że TP juz nie będzie się nazywała TP? A co to zmieni? Żabojady nie zmienią swojej filozofii "Orżnąć" bo Telekomunikacja Polska polska już nie jest od wielu lat.. niestety. Prywatyzacja TP to chyba jedna z najgorszych jeśli nie najgorsza transakcja w latach 90-tych. Odpowiedzialnych za ten "interes życia" powinno się surowo ukarać.

  • 0

    62. ~Maruda  2012-03-09 11:03:22  host: host-79.173.0.80.tesatnet.pl

    @59 i dlatego to zmieniają. Ja bym chciał, aby neostrada mogła być zamówiona bez płacenia za łącze podkładowe. Wtedy stacjonarny bym zmigrował do VoIP (kil bil) i byloby ok. Telefon + internet. Gitara. A takie zdzieranie na siłę z ludzi opłat za utrzymanie łącza jest chore. Tak. Pracuję w tp i ciesze sie, że mam prace. A takie zwymyślanie innych, tylko dla tego, że pracuje w takiej a nie innej firmie świadczy o poziomie osoby piszącej takie komenty. Zdajcie sobie sprawę z tego, że 80% ludzi tam pracujących ciało by aby usługi były jak najlepsze. Aby było taniej, bez absurdów. 20% blokuje to wszystko, a Wy mieszacie wszystkich tam pracujących z błotem. Żal mi Was.

  • 0

    63.  2012-03-09 11:13:39

    56@ faktycznie 250kb/s robi wrazenie. Jest o wiele lepsze od Neostrady 40mb/s.

  • 0

    64. ~ala  2012-03-09 11:17:35  host: 31.61.245.206

    farbowanie TP nieważne, 40mln jest w Lotto :)

  • 0

    65. ~  2012-03-09 12:02:44  host: ip-85.128.37.18.static.crowley.pl

    58: LEPIEJ będzie odejść bo u konkurencji TANIEJ, a tu trzeba będzie płacić WIĘCEJ :D

  • 0

    66. ~telefon  2012-03-09 12:30:50  host: dynamic-78-8-74-25.ssp.dialog.net.pl

    Co to zmieni, oczywiście oprócz wzrostu cen?

  • 0

    68.  2012-03-09 14:16:11

    Czy ktoś wie może, jak sprawa marki wygląda w mateczniku France Telecom, czyli we Francji? Czy tam też logo "&" zostało zastąpione pomarańczowym kwadratem? Czytałem że kilka lat temu w ten sposób skasowano odpowiednik Neostrady - Wanadoo.

  • 0

    69. ~xy  2012-03-09 14:53:03  host: 79.162.97.224

    Zniknie TP - zniknie im klient. Ja mówię precz orangutanom! Karygodna zmiana.

  • 0

    70. ~  2012-03-09 15:05:26  host: ip-78-30-110-71.free.aero2.net.pl

    @59. ~korpi "I bogu dzięki że TP odchodzi do lamusa (może tylko nazwa, ale jakoś będzie mi się tylko kojarzyć z PRL'em)" - autor tego wpisu jest nieskończonym debilem

  • 0

    71. ~tadek  2012-03-09 18:04:33  host: 81.168.254.14

    Telefonia typowo kablowa jak tepsa istnieje bo ludzie słbo znaja voip czy bramki. Na dzień dzisiejszy gdzie firma stawia swoja siedzibe w tzw "polu" i kaza jej czekac na podłaczenie do linii to mozna sie zapłakać. A tak przychodzi magik z tmobile czy innej sieci , brameczka bach i juz ma zakład stacjonarna linie

  • 0

    72. ~MArio  2012-03-09 18:47:14  host: 77-254-135-207.adsl.inetia.pl

    W Nowym Sączu, w głównym punkcie TP pojawiła się informacja, że w drugiej połowie marca będzie nieczynne z powodu remontu...

  • 0

    73. ~rollo  2012-03-09 20:44:26  host: 77-255-249-194.adsl.inetia.pl

    Żabojady dostają w d... od Free i muszą jeszcze bardziej wysysać kaskę z TP SA. Będzie tego pewnie dodatkowych kilkaset milionów co rok, które zamiast inwestycji u nas, trafią do Francji:(

  • 0

    74. ~  2012-03-09 20:50:03  host: 31.41.144.41

    @73. Niestety nie mylisz się. Najprawdopodobniej opłaty wzrosną z 0,6% (za znak &) do 1,6% przychodu (za markę Orange).

  • 0

    75. ~  2012-03-09 23:30:36  host: dbo23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko, co polskie, oddam za kaszę z niej tylko żarcie, więc idziem żryć

  • 0

    76. ~  2012-03-10 08:10:37  host: adsp126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Maruda - uważasz że rebrading spowoduje zniknięcie opłaty za utrzymanie łącza?

  • 0

    77. ~ABONENT TELEFONII STACJONARNEJ  2012-03-10 13:39:09  host: host-89-230-231-218.wegorzewo.mm.pl

    Zapomniałem dodać, że za samo przeniesienie numeru z TP S.A. do Ery otrzymałem za 1 zł elegancki odtwarzacz DVD marki SAMSUNG, który działa bezawaryjnie do dnia dzisiejszego. Mam jeszcze jedną uwagę na temat działalności TP S.A. Chodzi o możliwość wyszukania numeru indywidualnego abonenta w internecie. Bez problemu wyszukałem w niemieckiej internetowej książce telefonicznej adres i numer telefonu stacjonarnego mojego znajomego zamieszkałego od wielu lat w Niemczech. U nas jest to niemożliwe - TP S.A. uniemożliwia zamieszczenie danych w internecie.

  • 0

    78. ~Maruda  2012-03-11 00:23:00  host: host-79.173.0.80.tesatnet.pl

    @76 Napisałem, że bym chciał. Bo sam uważam, że to chory pomysł. Wielu klientów odchodzi, bo są właśnie takie wymysły, które dają tylko pozorne zyski.

  • 0

    79. ~abonent  2012-03-13 11:31:59  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    bylem w TP zrezygnowałem z TP ...

  • 0

    80. ~xxzx  2012-03-16 14:42:21  host: 65-20.biatel.com.pl

    I pomyśleć że kiedyś mieliśmy polską bogatą firmę TP. Jednak to typowa mentalność Polaków sprzedać swoją dupę innym, dać im się dymać i się z tego cieszyć że nas dymają.

  • 0

    81. ~bolek  2012-03-23 00:49:40  host: acws83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tp nie zniknie aktualizacja mam pewność że umnie umowa sie kończy do 31 sierpnia do 2013

Dodaj swoją opinię