Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Telepin mobi - telefonia komórkowa grupy Mediatel

[Aktualizacja] Telepin mobi - telefonia komórkowa grupy Mediatel

LuiN 25 Czerwca 2008 12:42

1 0

Rusza Telepin mobi - etniczna oferta Mediatela łącząca tanie połączenia międzynarodowe do prawie 60 krajów całego świata z klasyczną ofertą prepaid.

Pod koniec maja Mediatel połączył się z Elterix Holding, właścicielem marki Telepin. Zapowiadane przez Mediatela na początku zeszłego miesiąca "etniczne MVNO", będzie sprzedawane właśnie pod marką Telepin mobi.

Telepin mobi to połączenie standardowej oferty na kartę z tanimi połączeniami zagranicznymi. Połączenia z Polski do niemal 60 krajów kosztują 0,39 zł za minutę (w tym do UE, USA, Wietnamu, Rosji, Chin i Ukrainy). Promocyjna opłata dotyczy jedynie połączeń wykonywanych przez specjalny numer, na zagraniczne telefony stacjonarne. Po upłynięciu promocji standardowy koszt tego typu połączeń będzie wynosił 0,49zł.

Koszt minuty połączenia krajowego to 0,60 zł (za wyjątkiem Play - tu 1 zł / min), wideorozmowa wewnątrz sieci to 0,67 zł za minutę, wideorozmowa poza sieć - 0,78zł za minutę. SMS-y krajowe kosztują 0,23 zł, zagraniczne 0,50 zł.

Planowana jest dystrybucja kart również za granicą (m.in. w Wietnamie). Akcję promocyjną ułatwić ma dostępna w sześciu językach strona internetowa operatora (polski, chiński, wietnamski, angielski, rosyjski, ukraiński).




W Polsce podstawowym kanałem dystrybucji będą firmy za pomocą których Mediatel obecnie dystrybuuje karty Telepin (m.in. Poczta Polska). Oprócz kart zdrapek możliwe będą także doładowania drogą telefonu stacjonarnego TP (0-300).

Oferta zostanie komercyjnie uruchomiona 1. lipca. Operator we współpracy z MNI korzysta z infrastruktury PTK Centertel.

Aktualizacja:

Zobacz: ulotkę prezentującą usługi
Zobacz: obcojęzyczną ulotkę z ofertą połączeń międzynarodowych

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~hettman  2008-06-25 12:57:58  host: chello089076107024.chello.pl

    a np. z uk do polski mozna dzwonic z komorki na komorke za 9 pensow (okolo 38 gr) a z kom. na stacjonarne 4 pensy (okolo 17 groszy) i to bez zadnych kart dostepowych itp. cudow,ot masz karte w komorce wybierasz nr i tyle...(jedyny minus to taktowanie co minute) wiec ta oferta powalajaca nie jest...

  • 0

    2. ~jojo  2008-06-25 13:13:27  host: egd189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nareszcie jakiś substytut... Ta rozdmuchana jest sprawa roamingu (i dobrze), ale jednocześnie należy zając się połączeniami międzynarodowymi. Niedługo taniej będzie dzwonić np. z Niemiec do Polski niż na odwrót. ;-/

  • 0

    3.  2008-06-25 13:34:30

    Jojo - 110% racji!!! Przecież połączenia w roamingu już często są tańsze niż połączenia z kraju. Szczególnie jest to widoczne w przypadku roamingu Ery. Tam połączenia z UE do DOWOLNEGO KRAJU (a może i na satelitarne - nie jest to jasne!) kosztują 1,90 PLN/min. Tymczasem połączenia z Polski do 2 strefy kosztują 2,43 (abo)/ 2,12 Heyah, a do 3 4,50 (abo)/4,14 Heyah. O TT w ogóle nie chcę mówić, bo to skrajna żenada, żeby w 2008 mieć cennik międzynarodowych oparty o strefy telekomuny, tak jak za czasów wymuszonego monopolu :-P

  • 0

    4. ~hart  2008-06-25 13:42:19  host: dqt130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no dobra ale minuta polaczenia krajowego 60 gr dla przykladu w mobilkingu 50 gr, wygodne to by bylo na dual simie.

  • 0

    5.  2008-06-25 14:07:59

    To za granicę będzie taniej dzwonić niż w Polsce? To już jakaś paranoja...

  • 0

    6. ~tit  2008-06-25 14:53:55  host: 77-254-137-3.adsl.inetia.pl

    Pisałem kiedyś do play aby ich siłą były połączenia międzynarodowe to oni śpią. inni moga oni nie.

  • 0

    7.  2008-06-25 15:42:22

    LuiN - blad w pierwszym linku ;) holding chyba mialo byc ;) podobna usluge ma ukrainska siec Life. wykupujac specjalny miesieczny pakiet za ok. 4zl mamy do wykorzystania 180minut za 0,8zl do kazdej sieci na calym swiecie (oprocz ukrainskich oczywiscie). trzeba tylko pamietac o poprzedzeniu wybieranego numeru specjalnym prefiksem.

  • 0

    8.  2008-06-25 15:56:39

    thonka - dziękuję pięknie! już poprawione;)

  • 0

    9. ~BigLu  2008-06-25 16:16:05  host: 212.160.172.70

    #1 to fakt a dzwoniąc przez numer dostępowy można mieś połączenia ze stac. za 1pi koszt połączenia z tym numerem to chyba 20pi ale to i tak taniocha:) a nasze ceny roamingowe i między narodowe to czysta kpina.

  • 0

    10. ~bledos  2008-06-25 16:46:14  host: inet20909na-2.eranet.pl

    nie to, zebym sie czepial LuiN, ale Polska piszę się dużą literą ;)(trzeci akapit)

  • 0

    11.  2008-06-25 17:09:19

    bledos - święta racja - ale niepatriotyczna wpadka :( Już poprawione! Dziękuję:)

  • 0

    12. ~  2008-06-25 23:14:23  host: acxl104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to teraz taniej wyjdzie wykonać videorozmowe do play niż normalne połączenie . J jeszcze jedno co mnie zastanawia ,SKĄD SIE WZIEŁO TAKIE ZAINTERESOWANIE WIETNAMEM ???? NAJPIER ERA ,HEYAH , PLAY A TERAZ TA SIEĆ

  • 0

    13. ~  2008-06-25 23:37:30  host: ip-89-174-40-28.multimo.gtsenergis.pl

    #12 IMHO to dosc proste. Jest ich duze kilkadziesiat tysiecy, a moza ponad 100K. Spora nisza do zagospodarowania na nasyconym rynku.I na dodatek DUZOOOOOO wiecej warta niz dzieci Neostrady z budzetem 50 pln na komorke na 30 miesiaca...

  • 0

    14. ~  2008-06-26 04:59:08  host: pool-70-105-74-202.chi.dsl-w.verizon.net

    13 - wreszcie jakies normalne posty nt. MVNO az dziwne ze jakis debil nie wyskoczyl z tekstem typu a w simplusie mam rozmowy za 3 grosze

  • 0

    15. ~jajko  2008-06-28 20:33:19  host: chello087206241241.chello.pl

    *3 na satelitarne jest rzeczywiscie taniej z ue niz z polski i o dziwo z polski z taktaka nie jestem w stanie zadzwonic na thuraye natomiast w roamingu tak i to za stawke jak w ue :) miodzik

  • 1

    16. ~eryk  2008-06-29 16:06:07  host: gw.itfsystem.pl

    Ile będzie kosztować minuta połączenia na komórki zagraniczne??- bo rozumiem, że 39gr i później 49gr to dotyczy tylko stacjonarek zagranicznych, tak?

  • 1

    17. ~Longman  2008-08-05 10:45:41  host: addj32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @eryk Niekoniecznie. Są kraje gdzie inaczej rozlicza sie rozmowy (tam abonenci płaca też za rozmowy odebrane) - w takich krajach z twojego punktu widzenia kosztuje tyle samo co stacjonarka. Przykładami takich krajów są USA i ChRL. Co więcej w części tych krajów (USA, kanada,etc.) nie ma oddzielnych prefiksów komórkowych, operatorzy stosuja prefiksy lokalne. Ja do znajomych z tych krajów zawsze dzwonię na komórkę, notabene via Play (summa summarum płacę tam około 30 gr/min) i Skype To Go (ok. 8 gr/min).

Dodaj swoją opinię