Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Telefony Samsunga rozsyłają zdjęcia użytkowników bez ich zgody

[Aktualizacja] Telefony Samsunga rozsyłają zdjęcia użytkowników bez ich zgody

Isand 3 Lipca 2018 10:51

6 1

samsung galaxy note8

Macie w pamięci swojego telefonu zapisane jakieś zdjęcia, którymi nie chcielibyście się dzielić? Niestety, niektóre telefony Samsunga same z siebie wysyłają zdjęcia do zapisanych kontaktów.

Posiadacze takich modeli jak Galaxy Note8 czy Galaxy S9 donoszą za pośrednictwem Reddita, że ich telefony wysyłają (bez powiadamiania swoich właścicieli) losowe zdjęcia do równie losowych osób. Autorzy wpisów mówią, że o wszystkim dowiadują się potem od swoich znajomych.




Samsung przyznał, że wie o całej sprawie i postara się jak najszybciej rozwiązać problem. Sprawa jest o tyle poważna, że telefony niektórych użytkowników przesłały całą galerię zdjęć... Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej ograniczyć dostęp aplikacji Samsunga przeznaczonej do wysyłania SMS. Można również pobrać inną aplikację.

Aktualizacja:
Początkowo myślano, że problem dotyczy tylko klientów T-Mobile USA. Szybko jednak się okazało, że podobne kłopoty zaczęli zgłaszać także użytkownicy telefonów Samsunga z innych amerykańskich sieci (np. AT&T). Na wieść o tym, że winowajcą wcale nie jest podejrzewany o to amerykański RCS, na nogi postawieni zostali również klienci europejscy. Na szczęście póki co żaden nie zgłosił podobnych problemów.

Zobacz: Samsung startuje z produkcją elastycznych paneli OLED
Zobacz: Samsung chce ponownie produkować procesory dla Apple'a

Źródło tekstu: reddit, phonandroid, wł     

w sumie: 40
  • 0

    24.  2018-07-03 12:53:27

    @21, Pabloeq - nasze systemy integrują się z kilkoma bazami danych. Woleliśmy nie zostawiać tego automatom. Poza tym zgłoszeń jest naprawdę malutko, przeważnie nie ma ich wcale w danym miesiącu i ręczne usuwanie nie zaburza pracy redakcji.

  • 1

    25. ~  2018-07-03 12:57:00  host: 168.235.197.131

    mógłbym dostać przypadkowo fotki jakiejś nastolatki ;)

  • 1

    26. ~Emperor  2018-07-03 12:57:23  host: aftr-95-222-29-97.unity-media.net

    Dlaczego mój komentarz o tym że rozsiewacie nie potwierdzone ploty został usunięty? Tak trudno przyznać się do błędu? Wszystkie pozostałe serwisy poinformowały że problem dotyczy tylko USA. A wy zamiast się odnieść do tego ukrywacie.
    Zresztą widząc poziom jaki na tej stornie zapanował nie dziwi mnie to i jestem tutaj ostatni raz, jak widać nie tylko ja:)

  • 1

    27. ~Pabloeq  2018-07-03 12:58:38  host: public-gprs402445.centertel.pl

    24. dziekuje za informacje. jednak uważam iż dobrą praktyką portalu jest możliwosc samodzielnego usuniecia profilu i która to znajdować sie powinna w opcjach konta , profilu danego uzytkownika. bez wnoszenia monitów i próśb

  • 1

    28. ~G.  2018-07-03 13:08:53  host: user-94-254-141-121.play-internet.pl

    23) wspaniała wiadomośc . zazdrościmy i wkrótce dołączymy do szczęsliwców którzy pozbyli sie konta . trzymaj sie

  • 0

    29.  2018-07-03 13:24:37

    @26, Emperor - za chwilę sprawdzę kto tam taki nadgorliwy był. Inna sprawa, że nie widzę w zagranicznych serwisach aktualizacji ograniczających zasięg problemu do T-Mobile i USA.

  • 1

    30. ~C  2018-07-03 13:37:57  host: user-94-254-182-231.play-internet.pl

    @29) też chciałem usunąć zbanowane zablokowane kąto, tylko nie mogę się zalogować i wysłać meila?

  • 1

    31. ~C  2018-07-03 13:40:39  host: user-94-254-182-231.play-internet.pl

    Przy próbie zalogowania wyświetla mi się komunikat „te kąto zostało zablokowane” a chciałbym je usunąć

  • 0

    32.  2018-07-03 13:42:42

    @10 RODO dotyczy tylko Unii Europejskiej, więc dopóki USA nie dołączy do UE to całe RODO może im guzik zrobić.
    Poza tym droga redakcjo cieszę, że taki portal istnieje i oby tak dalej :)

  • -3

    34.  2018-07-03 14:28:05

    @LuiN A można usunąć to coś co się pode mnie podszywa? @ 21,27,33. Koleś ma ewidentne problemy z psychiką.

  • 0

    35.  2018-07-03 14:37:58

    @34, Pabloeq - w tym wątku już zostawimy - bo była kontynuacja dyskusji. Ale jasne, będziemy pilnować "podróbek", w miarę możliwości.

  • 3

    36. ~G.  2018-07-03 14:38:26  host: user-94-254-143-23.play-internet.pl

    @34. problemy z psychiką to masz ty i to paskudne . 27 pisze właściwie i poruszył wązny temat. jak sie nudzisz to skocz na podwóreczko do kolegów 34 dewiancie

  • 0

    37. ~Jaaa  2018-07-03 15:00:53  host: baz233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    moje gó*no jeszcze nie wysyła zdjęć całe szczęście.

  • 0

    38. ~Don Juan  2018-07-03 16:01:37  host: public-gprs185712.centertel.pl

    mój na szczęście tylko sam wysyła smsy do byłej jak troche wypije

  • 0

    39.  2018-07-03 17:27:50

    No to sie znajomi napatrza na male co nieco - golizny pod prysznicem, akty na lozku...
    :-D
    Swoja droga, ciekawe, czy zaszczepili w ty algorytm, ktory majac dwie fotki do wyboru (ubrany - goly) wybierze golizne i wysle?
    ;-)

  • -1

    40. ~C.... 7  2018-07-03 17:27:58  host: a25-05-11.opera-mini.net

    @35. Łuin oddaj moje niesłusznie zablokowane konto!

  • 1

    41. ~@40,  2018-07-03 17:52:29  host: public-gprs361087.centertel.pl

    Przecież nigdy go nie miałeś. Wyżej jest wlasciciel ze zmieniona nazwa konta

  • 0

    42. ~Gutek  2018-07-03 18:14:54  host: user-94-254-180-82.play-internet.pl

    To jest generalnie problem tych pseudo ekosystemów : wszystko się ze wszystkim integruje, a to użytkownik powinien wszystko robić ręcznie. Ja tęsknię za Symbianem. Spamer Google wysłał mi ostanio info, że nie korzystam z ich kalendarza i pozwolił zignorować wiadomość, jeżeli już zainstalowałem. A ch... ich to obchodzi z czego korzystam.

  • 0

    43. ~Gatts  2018-07-03 19:59:56  host: 178.43.244.35.ipv4.supernova.orange.pl

    Hehe.Ale musi boleć ,że amerykańcy jednak nie są tak honorowi i wybierają Samsunga zamiast Apple.Każdy pretekst jest dobry a Stany Zjednoczone mają powoli podejście takie ,że chcą się odciąć od reszty świata by tylko bronić swoich patentów.Nie ważne ,że sami naruszyli często rozwiązania jakie były już w produktach firm z Chin czy Korei Południowej.
    Przy obecnym rozwoju to USA będzie musiało nadrabiać technologicznie to co osiągną właśnie w Chinach i Korei Południowej bo Intel u nich pod upadł.

  • 0

    44. ~pabloki  2018-07-03 20:48:26  host: user-188-33-72-50.play-internet.pl

    nsa potrzebowała wiedzieć wszystko i coś sie stało a tu juz panika.

Dodaj swoją opinię