Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Tele2: w 2006 roku prawie 400 mln zł przychodu w Polsce

[Aktualizacja] Tele2: w 2006 roku prawie 400 mln zł przychodu w Polsce

WitekT 30 Kwietnia 2007 12:18

0 0
Według rankingu 500 największych polskich firm tygodnika Polityka, Tele2 zajęło 420 miejsce z przychodami w 2006 roku na poziomie 395,3 mln zł.

Niestety, Polityka nie podała zysku bądź straty telekomu, napisała jednak, że firma zatrudnia w Polsce 32 osoby.

Stratę netto i EBIDTA można z kolei znaleźć w rankingu 500 największych firm Rzeczpospolitej. Strata netto wyniosła 19,4 mln zł, zaś EBITDA 7,69 mln zł.


Źródło tekstu: Polityka     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2007-04-30 12:53:58  host: 193.164.157.80

    Te dane podale w swojej 500 Rzeczpospolita ;-P i to juz kilka dni temu ;-P. Przychody ze sprzedazy - 393,78M (+21,2%), zysk operacyjny - 3,41M, strata netto - 19,4M, EBITDA 7,69M, wynagrodzenia 3789k ;-)

  • 0

    2. ~  2007-04-30 14:24:15  host: 193.164.157.80

    I jeszcze jedno. W 500 Rzeczpospolitej tele2 jest 461 ;-)

  • 0

    3. ~radeczko  2007-04-30 16:53:23  host: pradnikf.gemini.net.pl

    Totalnie nie poważna firma, mają totalny burdel w papierach. Wyimaginowane długi sprzedają długi klientów kolejnym firmom windyfikacyjnym! Mam dość tej firmy! Nigdy Więcej.!

  • 0

    4.  2007-04-30 18:44:44

    Ciekawe ze tylko Polacy pozwolili istnieć "temu czemuś" na rynku....inne kraje wygoniło to w piz**u :D

  • 0

    5. ~MZ  2007-04-30 19:43:27  host: awf194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pani Ania S. nie wmowi mi, że T2 zatrudniając 32 osoby ma koszty zbliżone do TP zatrudniającej około 30000 ludzi, a różnice w cenach są niewielkie (np. 2 gr., tak aby być ciut tańszym od tepsy). Rozumiem koszty związane z opłacaniem CC i reklamą, ale tepsa też się reklamuje i jeszcze udziela harytatywnie.

  • 0

    6.  2007-04-30 19:48:25

    Czy to nie jest błąd? Tylko 32 osoby są zatrudnione?

  • 0

    7. ~MZ  2007-04-30 19:53:02  host: awf194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    NMonster - prawda jest taka, że nikt ich nie wywalił tylko sami się wynieśli. Są tylko tam gdzie jest łatwo (a to konkurencja za duża - kraje nadbałtyckie, a to libelaryzacja za mała - Czechy). Jestem przekonany, że jak tylko przestanie im się opłacać to zaraz się wyniosą z Polski. Jeszcz trochę i nie wystarczy dać 5% niższych cen, będzie należało się trochę wykazać. Obserwując ostatnią aferę z naciąganiem klientów zauważyłem, że Prezes T2 potrafi się zachować (medialnie) - był opanowany, ale Rzecznik to porażka - człowiek, który powinien być specem od kontaktów z mediami i nawet w najgorszej opresji zachować kamienną twarz, emanował emocjami wręcz złością - 0 profesjonalizmu.

  • 0

    8. ~ukenamuniu  2007-04-30 20:44:20  host: nat-go2.aster.pl

    MZ- TP zatrudnia dużo mniej niż 30 tys. Ostatnio ok. 1500 osób zgłosiło się do "dobrowolnego odejścia". Może TP powinna zlecać Tele2, Energisowi, Netii, itp. konserwację "ich" (BSA,WLR)łączy, ale z 50% opustem?

  • 0

    9.  2007-04-30 21:24:29

    Niedługo zapewne TPSA dostanie karę tej wysokości :D:D

  • 0

    10. ~Rafał  2007-05-01 11:40:45  host: chello087207240119.chello.pl

    Być może Tele 2 aby samemu nie zatrudniać daje choćby zlecenia innym firmom, pewnie ma też podwykonawców. Mimo wszystko 32 osoby to śmiesznie mało.

  • 0

    11. ~Darox  2007-05-01 11:51:08  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    Ja się zwiekszy konkurencja to Tele2 sam się wyniesie z Polski. Ja jestem bardzo ciekaw, jaki oprócza przychodów mają koszty. Zatrudniają 32 osoby, a ceny "delikatnie" mniejsze o tepsianych (opłata inicjacyjna to różnica tylko 0,5gr !!!). Dodatkowo kombinatorzy. Weżmy dla przykładu rozmowy miedzynarodowe - ceny praktycznie jak u Tepsy. A jakość tragiczna. Jak 2 lata już mam u nich DWIW_29, to tylko miesiąc temu udało mi się zrealizować połączenie MN, bo wcześniej jakość była dużo gorsza od voipowej i jak już sie udało połączyć, to nie można było sie dogadać. Jesli chodzi o połączenia krajowe - to 1. CLIP idzie od przypadku do przypadku. 2. Czasami jest zajętość łącza mimo, że abonent B nie podnosił słuchawki. Wniosek - bardzo oszczedzają na łączach. pzdr

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2007-05-01 12:26:39  host: nat-go2.aster.pl

    Darox 11: wiem, że wiesz dlaczego tak jest. Tylko nie piszesz wprost (jakaś obawa przed...). Zła jakość połączenia telefonicznego wynika z tego, ze alternatywni, dla obniżenia ceny połączeń PSTN, zamiast kanałów cyfrowych PCM stosują VoiP (pakietówkę). Nieraz połączenia krajowe (nawet z Warszawy (Wola) do Warszawy (Mokotów)) idą VoIPem przez Frankfurt, Sztokholm, Londyn, itp. wracają z numerem międzynarodowym (lub bez)jako numerem abonenta wywołującego. Numer ten jest z sygnalizacji wycinany i stąd brak CLIP. Widziałem też wydruki z numerem międzynarodowym Ab.A (! - a właściwie po co wykrzynik?)dla połączeń krajowych. Abonenci i infrastrukturalni płacą za określoną w standardach PSTN jakość a dostają substytut (kawę zbożową i do tego z bromem, by nie szumieli).

  • 0

    13. ~Axel  2007-05-01 12:31:56  host: kora.zax.pl

    Tele2 moze i zatrudnia 32 osoby, ale kupe pieniedzy laduja w marketing, maja cala armie (nawet kilka tysiecy osob) zewnetrznych przedstawicieli handlowych, ktorzy namawiaja klientow do Tele2. Za jednego takiego klienta Tele2 placi kolo kilkuset zlotych (wolne szacunki). Zreszta akwizycja to w praktycznie kazdej firmie telekomunikacyjnej...

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2007-05-05 10:17:44  host: nat-go2.aster.pl

    arnie 9: kara pewnie za coś związanego z Neo (regulamin, cennik?). TP ma obowiązek przedstawiania do zatwierdzenia sprawy związane z usługą powszechną. Po uwzględnieniu przepisów przejściowych (art221)- to co dotyczy telefonii stacjonarnej a więc również ISDN. Neo nie jest usługą telefoniczną i kary są "obok" PT (IMO, of course).

Dodaj swoją opinię