Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Tańszy roaming w polskim Orange we wrześniu

[Aktualizacja] Tańszy roaming w polskim Orange we wrześniu

WitekT 21 Maja 2008 14:16

0 0

Orange zaoferuje nową ofertę roamingową w swoich sieciach. Za stałą, miesięczną opłatą będzie można dzwonić z wybranego kraju po całej Unii w cenie połączenia krajowego lub specjalnie obniżonego cennika.






Przykładowo, usługa we Francji kosztuje 5 euro i daje około 37% obniżki w stosunku do eurotaryfy. Oferta dostępna jest już we Francji i Rumunii, a niedługo w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii, Słowacji i Szwajcarii. W Polsce będzie dostępna we wrześniu.

Aktualizacja:
Planowana jest także usługa obniżająca koszty transmisji pakietowej. W ramach pakietu kosztującego 12-15 euro przyznawany będzie jedniodniowy limit transferów wielkości 50 MB do wykorzystania w całej UE. Względem obecnych stawek da to oszczędności do 90%.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~igun  2008-05-21 18:43:49  host: 217067198138.u.itsa.pl

    Podobno mieli obniżyć teraz ale ktos z Prezesów rzucil, że chce by zarzad pojechal na EXCLUSIVE HOLIDAYS i że trzeba na to zarobić i w takim razie do wrzesnia robimy składkę wśrod abonentow. Niech szara masa głupoli płaci...

  • 0

    13.  2008-05-21 18:52:29

    ~igun dość ciekawe myślenie, jak by co prezesi to za free dzwonią, mając abonementy 300zł.

  • 0

    14. ~  2008-05-21 19:08:22  host: p09-14.opera-mini.net

    Głupoty piszesz. Polskie sieci liczą sobie w zł, a nie w €. Dlatego będziemy płacić 2,2 zł, a nie 1,6.

  • 0

    15. ~poznaniak  2008-05-21 21:23:37  host: c109-187.icpnet.pl

    Ludzie czy Wy w końcu przestaniecie narzekać?Jak coś wprowadzają od września to wielkie pretensje,że nie od czerwca, gdyby było wprowadzone w czerwcu tpo wszyscy by psy wieszali na orange dlaczego nie wprowadzili w grudniu. Zawsze coś się nie podoba. Sieć dodaje usługi obniżające koszty połączeń a ludzie wiecznie narzekają. No ale nie ma jak to polski naród.

  • 0

    16. ~hihi  2008-05-21 21:49:15  host: beo112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale numer :) jak zwykle po wakacjach :)

  • 0

    17. ~hihi  2008-05-21 22:01:00  host: beo112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jakiś przyjezdny poznaniak :) tych, których znam potrafią liczyć swoje pieniądze :) ale nie słodzą po poznańsku :) (tzn słodzą ale normalnie bo poznaniacy w ogóle nie słodzą bo wlewają tyle wody, że się już nie da posłodzić :)...

  • 0

    18. ~jojo  2008-05-21 22:24:57  host: eem45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poznaniak (15) przestanę narzekać, gdy ceny roamingu spadną na stałe, a nie z wielkiej łachy w promocji (i to jeszcze specjalnie po sezonie). Najlepiej do poziomu cen wewnątrz macierzystego kraju. Ewentualnie wybaczę naliczanie co 30 sekund. ;-)

  • 0

    19. ~nazeer  2008-05-21 22:41:07  host: abzi214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwistas czyli swistak ;-)

  • 0

    20. ~Nazeer  2008-05-21 22:44:50  host: abzi214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a tak w ogóle Turkowie nam zazdroszczą np. sekundowego naliczania... itp. Jest take cóś jak "etapy rozwoju rynku" no i mamy ciut lepiej niż w Turcji ale wciaż gorzej/inaczej niz np. w GB i już... Jak wasi rodzice będą tak wydajnie pracowac jak Irlandczycy to bedzieta mieli NECi za zeta ;-)

  • 0

    21. ~kwistas/świstak  2008-05-21 22:50:47  host: w3cache.wignet.pl

    lubie świstaki ;-)

  • 0

    22. ~jojo  2008-05-21 23:01:11  host: eem45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nazeer bez urazy - skąd wiesz jak wydajnie pracuję ja czy też moi rodzice. Może nie poruszajmy takich tematów...

  • 0

    23. ~jojo  2008-05-21 23:02:44  host: eem45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A może to Irlandczycy pracują za mało wydajnie skoro siedzi tam tylu Polaków...? ;-)

  • 0

    24. ~mimi  2008-05-22 01:06:34  host: 193.120.116.178

    wpo piearwsze to macie chyba pierdolca z tym porownywaniem pracy za granica. Po drugie to do poznaniaka, sam jestem z poznania ale az mi wstyd jelopie co za bzedty ty gadasz! Normalnie jakbys byl wlosem lonowym orangutana z glebi rosji! Roznica miedzy wrzesniem a czerwcem to taka ze pod koniec czerwca zaczynaja sie wakacje i duzo ludzi wyjezdza za granice. A ze to bedzie ostatni taki sezon dla orange to chca jeszcze orznac ile sie da. Jelopy normalnie. Macie ten swoj orencz. Dziwne ze na zachodzie firmy juz wprowadzily a inne wprowadzaja, jesli korzystasz z takiego samego opa jak w kraju (np. Vodafone jest w wielu krajach) nie placisz nic wiecej. Jest tak samo jak bys byl w kraju. Tym powinno sie zajac uke a nawet ke!

  • 0

    25. ~mimi  2008-05-22 01:16:12  host: 193.120.116.178

    w koncu to ta sama siec. Jesli tak nie chca to po co branduja i kupuja inne sieci. W koncu kasa idzie do glownego wora i potem jest rozdzielana. Skoro przyjmuja na siebie polowe odpowiedzialnosci ze sa duza i znana marka w wielu krajach to niech wezma tez druga jaka jest "kliet tej jednej wielkiej sieci" i maja cene gdziekolwiek jak w domu. To ta sama siec w koncu!!!

  • 0

    26. ~  2008-05-22 10:59:46  host: awc116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja nic z tego nie rozumiem. Pierwszą czynnością w czasie zagranicznych wypadów jest zakup karty SIM lokalnego prepaida. Póki co chyba nikt jeszcze nie przebił takiej oferty "roamingowej". Najłatwiej jest narzekać, że drogo i twierdzić, że nic się z tym nie da zrobic.

  • 0

    27. ~jojo  2008-05-22 12:12:29  host: eem52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właśnie (26) niestety nie rozumiesz. Pierwszą, ostatnią i jedyną czynnością powinna być aktywacja roamingu przed opuszczeniem kraju. Bez zabawy z kupowaniem i przekładaniem kart SIM. Wystarczy, że operatorzy obniżą ceny - proste! ;-)

  • 0

    28. ~  2008-05-22 15:27:52  host: awc116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    27: ja nie pisałem co powinno być. Ja pisałem jak jest. Oni sami nie obniżą cen. Zrobią to tylko wtedy jeśli zmuszą ich do tego np. "przekładacze" kart SIM.

  • 0

    29.  2008-05-22 17:03:27

    #26: Ty dalej tego nie rozumiesz:) Ja często wyjeżdżam na kilkanaście godzin (transport) i co? Mam mieć 10 różnych kart a każda ma być doładowana?

  • 0

    30. ~  2008-05-22 20:05:56  host: awc116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    29: a masz lepszy pomysł? A może po prostu nie musisz się martwić o koszty bo albo Cię stać na roamingowe szaleństwo albo w końcowym rozrachunku i tak płaci ktoś inny (np. klient/zleceniodawca) więc jest Ci tak naprawdę wszystko jedno.

  • 0

    31.  2008-05-22 22:27:04

    30: jest lepszy pomysł (choć nie idealny) i to już od dawna - http://www.prepaidgsm.net/en/international.html

Dodaj swoją opinię