Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Szczegóły nowych ofert prepaid Orange

[Aktualizacja] Szczegóły nowych ofert prepaid Orange

WitekT 22 Kwietnia 2009 17:45

0 0

23. kwietnia wchodzą długo wyczekiwane oferty prepaid Orange, z magiczną stawką 29 groszy - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Pierwsze szczegóły prezentujemy już teraz.

W ofercie Orange POP pozostają wszystkie dotychczasowe pakiety (m.in. MultiPOP i POPgadane), jednak stawka do wszystkich sieci (poza Play i Cyfrowym Polsatem) spada do 29 groszy. Co ważne, z tej stawki będą korzystać automatycznie wszyscy dotychczasowi użytkownicy POP-a. Za 29 groszy będą mogli dzwonić już od północy.

W ofercie Nowe Orange Go, stawka 29 groszy do wszystkich sieci (poza Play i Cyfrowym Polsatem) będzie dostępna od doładowania za 50 zł. Dla doładowania mniejszego - odpowiednio 59 groszy (5 zł) i 49 groszy (25 zł). Poza tym wszystko inne pozostaje w dotychczasowej formie, w tym taryfa malejąca na połączenia i wiadomości w Orange w zależności od doładowania. Z nowej oferty może skorzystać każdy dotychczasowy użytkownik Nowego Orange Go tuż po północy.




Wszystkie dostępne aktualnie w sprzedaży startery będą miały od jutra automatycznie włączoną nową ofertę ze stawką 29 groszy. Oferta Orange Music pozostaje bez zmian.

Która oferta prepaid operatora infrastrukturalnego jest najlepsza?

Heyah
4.53%
TakTak
4.89%
Simplus
7.46%
36.6
2.80%
Sami Swoi
0.59%
Play Fresh
64.61%
Nowe Orange Go
6.73%
Orange POP
7.65%
Orange Music
0.74%

Wszystkich głosujących: 5278




[Aktualizacja 18:20] Nasze informacje potwierdził na swoim blogu rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński. Dodatkowo można tam przeczytać, że wkrótce za doładowania w Nowym Orange Go będą przyznawane gratisowe minuty do wykorzystania do wszystkich sieci. Ważność konta po doładowaniu nie została zmieniona - ani dla połączeń wychodzących, ani przychodzących.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1074
  • 0

    1055. ~  2009-04-29 13:42:58  host: 87-205-81-75.adsl.inetia.pl

    orange kiedy oddasz mi kase ktora ukradlas mi z konta ?? zlodziejka jedna 47zł UKDADLA MI ORANGE!

  • 0

    1056. ~  2009-04-29 13:43:43  host: 87-205-81-75.adsl.inetia.pl

    widze ze Oliwa sie tu udziela wiec pytam sie Oliwo kiedy oddasz mi kase nie obchodzi mnie skad moze byc z twojego portfela che moje 47zł ! i to juz !! ZLODZIEJE!

  • 0

    1057. ~mirekb  2009-04-29 13:50:34  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @1054 nie sądzę ze ak tak dlugo p4 to pociągnie..3 tez sie zdziwiła gdy w 2008 uke wydal decyzje o 2obnizkach mtr-wierze ze z p4 bedzie tak samo,dlatego tak szybko chcą złapac tyle "aktywnych rok od odpalenia kart sim"..

  • 0

    1058. ~  2009-04-29 13:56:03  host: bmn87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1056. A czy Ty czytałeś regulamin przed kupnem karty sim? A powinieneś to zrobić bo włączenie karty sim oznacza akceptację regulaminu oferty. A tak na poważnie to Fresh jest dla ciebie właśnie.

  • 0

    1059.  2009-04-29 19:51:13

    1053: to właśnie asymetria MTR-ów sprawia, że nowi mają większe szanse niż zasiedzieli. To normalna rzecz - W3 też miała przez długo czas duużąąa asymetrię stawek względem stacjonarnych - o ile dobrze liczę to coś w okolicach 400%... I to w "obfitych" czasach, gdzie niespecjalnie konkurowali ze sobą na rynku komórkowym. Co do 1 Mb w Play - niedługo powinny pojawić się szybsze opcje. :-)

  • 0

    1060. ~  2009-04-29 21:00:38  host: 89.187.233.197.ip.airbites.pl

    Napisałem że miał asa a nie gotową stawkę. Wiedział że była obniżka cen na skutek zmiany mtr, ale czekał na odpowiedni moment. Nie znam dokładnie sposobu liczenia EBIDTy. W jaki sposób bilansuje wpływy i wydatki? Czy i jak uwzględnia wydatki na sprzęt który będzie eksploatowany przez wiele późniejszych lat? To że nie potrafię wprost pokazać związków czasowych (1sty były MTR -x%, 10sty operator X obniżył ceny o x-2%, 11sty Y o x-1%) to jest kwestia tego że wszystko trwa. Tak jak jest związek mam pada-mam parasol. Czasem nie pada a ja mam parasol, czasem pada a ja nie mam, a czasem mi ukradną. Wszystko jest chaosem, ale dąży do równowagi. Nie twierdziłem natomiast że tylko MTR wpływa na obniżkę ceny. To jednak jaka jest cena zależy od między innymi MTRa. Jest związek nic nie jadłem-jestem głodny. Ale mogę być głodny jak dziś dużo jadłem ale i dużo biegałem. Gdyby MTR wynosił dziś 2zł to na pewno rynek wyglądał by inaczej. Tak jak ja biegałem a nie jadłem to jestem jeszcze bardziej głodny. Jest więc konkretny związek MTRa z ceną. Sam wskazałeś mechanizm mtr-konkurencyjność-cena. Jedynie konkurencyjność można albo dodatkowo pobudzić żeby "nadprzewodziła", albo ochłodzić żeby dała "większy opór". To co piszesz o spadku asymetrii mtr do Play to potwierdza. Będzie duży spadek mtr, będzie duży (ale prawdopodobnie nie równy) spadek cen. Później będą mniejsze i jakoś tak będzie nam zeskakiwało, aż przy wyrównaniu się wyrówna (co z tego że może kilka miesięcy wcześniej lub później). Jeśli chodzi o cenę MK to jest to ta sama cena co u innych operatorów którzy mają w cennikach "wszyscy"/play - jest tu uśredniony ruch bo w tym przypadku można to zrobić, bo trudno się spodziewać że ta oferta przyciągnie osoby dzwoniące do Play (oferta jest taka że nasi klienci też będą rozmawiali "średnio"). Play rzeczywiście BĘDZIE zarabiał sporo. Dąży do tego przyciągając teraz dumpingiem.

  • 0

    1061. ~Zwykły Użytkownik Komórki  2009-04-29 21:49:04  host: c182-30.icpnet.pl

    Powiem krótko jako Zwykły Użytkownik Komórki niezbyt szanowany przez dotychczasowych opów ze względu na niskie miesięczne rachunki (wg nich oczywiscie). Mamy UKE, Panią Sterzyńską i dzwonimy w POLSCE. Nie podoba się Erze, Plusowi, Orange czy innemu opowi - niech SPRZEDA sieć i nie będzie miał kłopotu. Zero problemów i o żadne MTRy nie będzie się musiał martwić. A jak nie, to niech nie płacze tylko PRZYCIĄGA klientów, a nie odpycha np. zabieraniem (niestety zgodnym z regulaminem) środków z konta w czym przoduje Orange i Plus. Złodziejstwo nie popłaca nawet zgodne z Waszym durnym przepisem. Poza tym pakiety - to kolejny sposób na ogłupianie klientów. Po co to? Proste oferty jak w Play Fresh - tak powinno być! No i ważność konta - zajmijcie się tym ludzie z W3. Nie można zrobić tego jak w Play Fresh? Takie trudne to jest choć uczciwe i proste? I na koniec - może przestaniecie pobierać opłaty za przejście do innego operatora. Mały Play już to zrobił! Wy musicie ciągle na maksa "czyścić" portfele klientów? Obecnie kantujecie też na ZAWYŻONYCH cenach telefonów. Uważam, że należy maksymalnie i świadomie wspierać nowego opa jakim jest Play, bo to jest z korzyścią dla nas KLIENTÓW i dlatego już korzystam z Play Fresh. A "freszowa zaraza" postępuje, bo wielu znajomych już kupiło drugie simy. Tylko dyrektory i ludki z W3 mają problem, bo coraz więcej ludzi widzi jak "pięknie" przy stawce MTR 22gr netto W3 "kroiła" portfele swoim "kochanym" użytkownikom. Stawka w sieci 20 gr w Orange(TYLKO przy doładowaniu za 100PLN!!!!!) i 19 gr w Simplusie(tu jest niezły kant z przełączaniem Plusie) to PORAŻKA. Niech Play jak najwięcej zarabia i rozbudowywuje swoją sięć na pohybel oligoplowi W3. "Klienci wszystkich sieci łączcie się przez Play Fresh". I tym optymistycznym akcentem kończę, chociaż nie wierzę, żeby "wierchuszka" W3 dobrowolnie oddała ZAWYŻONE zyski nam klientom w tańszych minutach i usługach (internet) bez

  • 0

    1062. ~  2009-04-30 01:10:38  host: 093105201245.skierniewice.vectranet.pl

    orange dziad

  • 0

    1063. ~  2009-04-30 08:46:08  host: bni179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1061.Pakiety to choroba również Play Fresha, pakiet do sieci i na stacjonarne. Obecnie na rynku jedyną ofertą bez pakietów jest właśnie Orange Go, w której to ofercie stawka w sieci i poza jest uzależniona od wartości doładowania. Oprócz tego dostaje się bonusy bardzo atrakcyjne, których nie trzeba aktywować jak pakietów,tylko regularnie doładowywać konto.Jest to bardzo dobra oferta dla klientów aktywnie korzystających z telefonu. Oczywiście Play jest inicjatorem obniżek cen połączeń, ale nie dlatego,że "kocha" swoich klientów ale dlatego, że przy nasyconym rynku musi ich odbierać W3 a dodatkowo korzysta z atutu -jakim jest 160% asymetria MTR.

  • 0

    1064.  2009-04-30 08:49:46

    1063: a który operator "kocha" swoich użytkowników? Który kieruje się względami innymi niż biznesowe i swój własny zarobek?

  • 0

    1065. ~  2009-04-30 08:55:52  host: bni179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1064. Właśnie dlatego wziąłem to w cudzysłów. Czytając opinie wielu freszowców można odnieść takie wrażenie.

  • 0

    1066.  2009-04-30 08:57:03

    1065: a, to chyba że - to w takim razie w pełni podpisuję się pod Twoimi słowami. :-)

  • 0

    1067. ~Zwykły Użytkownik Komórki  2009-04-30 15:28:05  host: c182-30.icpnet.pl

    1063. Czepiłeś się akurat jednego pakietu, który w Play można w PEŁNI wykorzystać i w dodatku bez strat. 5gr/min bez mega doładowań - to bajka. Chociaż do sieci Play powinno być bez pakietu. A NOG jak napisałem to PORAŻKA. Super kant z doładowaniami i tyle. I te doładowania co 25 dni. Stawka z 20 groszy jak doładuję za 25 PLN po stówce się nie zmieni przypadkiem na 39groszy? Czy muszę łaskawco kolejną stówę wywalać żeby sięgnąć po te nieszczęsne 20 groszy? Do innych punktów się nie ustosunkowałeś, bo UCZCIWOŚC i NORMALNOŚĆ w tej sieci nie jest na pierwszym miejscu. Play mnie nie "kocha", ani ja jego. Pokazałem tylko w jakim kierunku sieci powinny iść dla DOBRA KLIENTA. Też nim jesteś. Tak samo twierdzę, że Play powinien w abonamentach wprowdzić przechodzenie minut na następny miesiąc. Nie bronię marki Play, nie wywyższam jej. Pokazuję standardy do których wszyscy operatorzy powinni dążyć. Napisałem przecież, że jestem Zwykłym Użytkownikiem Komórki i oceniam sieci po czynach.

  • 0

    1068.  2009-04-30 17:17:38

    1067. jak to zwykle bywa dużo przypuszczeń mało konkretów. Doładujesz konto za 100zł to na 100% masz stawkę 29gr/min, wystarczy trochę poczytać regulaminy.

  • 0

    1069. ~  2009-04-30 17:36:21  host: blz126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1067. NOG to oferta dla tych co aktywnie korzystają z telefonu. A dla mniej aktywnych jest w Orange POP, który ma stawkę 29gr po każdym doładowaniu i świetny moim zdaniem multi pakiet, w którym są minuty, smsy i mmsy a nie trzeba aktywować każdej usługi oddzielnie i zamrażać np.15zł.

  • 0

    1070. ~  2009-04-30 17:47:09  host: blz126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1067. I jeszcze jedno żebyś nie myślał, że jestem przeciwko wydłużeniu ważności konta na wychodzące, ale dla mnie to nie powód do zmiany operatora. Mnie doładowanie za 100zł starcza na 3m-ce, więc mnie akurat problem przymusu doładowań nie dotyczy, nie robię skarbonki ale też jestem za tym i jestem pewien,że Orange jak i pozostali operatorzy W3 to zrobią.

  • 0

    1071. ~  2009-04-30 18:00:43  host: blz126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1067.I jeszcze jedno w NOG nie muszę doładowywać co 25 dni zeby mieć stawkę 20gr w sieci i na stacjonarne oraz smsy po 1gr i mmsy po 2gr w sieci. wystarczy,że doładuję 100zł co 5 m-cy. Dodatkowe bonusy dostaje się przy doładowankach co 25 dni między innymi darmowe rozmowy do wszystkich sieci wtym do Play.

  • 0

    1072. ~  2009-04-30 18:11:13  host: c182-30.icpnet.pl

    Ja nikogo nie namawiam do przejścia do innego opa. Powtarzam - pokazuję standardy jakie powinny obowiązywać. Hipotetyczna sytuacja. Masz wypadek jesteś np nieprzytomny i zapomniałeś doładować. Kasa jest na koncie i w tym całym zamieszaniu stracisz SWOJE pieniądze. Jeżeli Ty nie widzisz problemu to nie znaczy, że nie powinny być wprowadzone dobre standardy dla KLIENTÓW. Co do NOG. Jak to jest - ładuję za 100 mam stawki 20/29/120min i np. mało rozmawiam i nie zużyłem tych 120 min. Jakim nominałem w ciągu 25 dni MUSZĘ doładować znowu żeby mieć 20gr w sieci 25PLN czy 100PLN? Piramidka na stronie Orange dla mnie jest jednoznaczna. O Popie nic nie pisałem, bo oprócz pakieciarstwa uważam, że jest uczciwszą ofertą niż NOG. Orange w NOG ZMUSZA do dużych doładowań, bo nie powiesz mi, że 29 groszy w sieci przy doładowaniu 50PLN jest ciekawe. Pokazuję Tobie i marketingowcom z Orange co mnie odrzuca od tej oferty. Ja wybrałem wolność w pełnym tego słowa znaczeniu. Nawet jeżeli w pewnych sytuacjach mam drożej. Wybór należy do nas, ale standardy powinny być podobne w sieciach.

  • 0

    1073. ~  2009-04-30 19:35:48  host: blz126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1072. W POP-ie to właściwie jeden pakiet, więc to nie takie znów pakieciarstwo. NOG jak pisałem jest ofertą dla aktywnych użytkowników jeśli chcą dostawać regularnie bonusy.Oraz dobrą ofertą dla przeciętnie aktywnych. 100zł na 5m-cy to raczej średni wydatek nawet dla pre-paidowca. Z pozostałą częścią Twojej wypowiedzi się utożsamiam. Czy to Cię satysfakcjonuje?

  • 0

    1074. ~maniek  2009-05-01 10:39:26  host: bey71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1070: trollujesz jak wlo opisując swoje wymagania. Nie weźmiesz oczywiście pod uwagę sytuacji o których pisze kolega z " c182-30.icpnet.pl" bo po co :) ? Wiesz co to jest wolność doładowania? Czy ma dla ciebie jakiekolwiek znaczenie, że pre-paid powinien być bez zobowiązań tzn jakakolwiek kwota doładowania przedłuża ważność na połączenia wychodzące-na rok to standard w Europie i na wschodzie :)

Dodaj swoją opinię