Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Świąteczne statystyki Orange

[Aktualizacja] Świąteczne statystyki Orange

WitekT 28 Grudnia 2009 14:48

0 0

W dniach od 23. do 26. grudnia włącznie, klienci Orange wysłali 305 mln SMS-ów, czyli o prawie 38% mniej niż przed rokiem. Więcej było MMS-ów.

Oto szczegółowa statystyka:

Dzień

SMS

MMS

23.12

59.120.068

516.610

24.12

124.995.375

1.540.586

25.12

66.117.836

649.896

26.12

56.354.462

383.581

Razem

305.547.741

3.090.673


Zobacz: tegoroczne, Świąteczne statystyki Play i Plusa.
Zobacz: zeszłoroczne, Świąteczne statystyki Ery, Orange i Plusa.




[Aktualizacja 15:15]

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, zapytany o tak znaczny spadek wysłanych SMS-ów w porównaniu z zeszłym rokiem odpowiedział, że niestety, ale dane z zeszłego roku zostały, w wyniku błędu, zawyżone. Prawidłowo powinno być około 300 mln SMS-ów wysłanych w czasie Świąt 2008 roku, co oznacza, że w tym roku liczba wysłanych SMS-ów w analogicznym okresie była wyższa o około 5 mln.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2009-12-28 15:48:17  host: ip-94-42-38-9.multimo.pl

    W Playu zapchały się serwery i SMS-ów w ogóle nie dało się wysłać w Wigilię.

  • 0

    9.  2009-12-28 15:48:41

    #6. - Jedni nie wierzą, a drudzy są naiwni :)

  • 0

    10. ~grzesiek  2009-12-28 15:54:39  host: 093105086098.legnica.vectranet.pl

    wysylanie zyczen przez sms to w ogole dno

  • 0

    11. ~kuku  2009-12-28 16:02:31  host: acnm236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10. Zgadzam się. Szczególnie, że większość z nich to kopiuj-wklej. I byle w wierszyku był karp, choinka, śnieg, święta, oraz to wszystko się jako tako rymowało. :) Sto razy bardziej mnie ucieszą życzenia telefoniczne. Ba, nawet zwykła kartka pocztowa, niż SMS.

  • 0

    12. ~lol  2009-12-28 16:29:57  host: ip-94-42-38-9.multimo.pl

    Taa, karta pocztowa LOL! Tylko jakos nikt nie mówi, że większość kartek ma już gotowe wypisane życzenia i nawet nic nie trzeba wklepywać do telefonu.... ;-)

  • 0

    13.  2009-12-28 16:40:57

    12 - no wypada sie podpisać od kogo...

  • 0

    14.  2009-12-28 16:43:29

    @13: w smsie, przy duzej czestotliwosci zmieniania nr, tez wypada sie podpisac :P

  • 0

    15.  2009-12-28 16:59:27

    Powoli zaczynamy wysylac MMSy :) Co cieszy

  • 0

    16. ~  2009-12-28 17:19:21  host: oo6.ipartners.pl

    Kłamstewko, Kłamstwo, Duże Kłamstwo, PR Grupy TP - tak można określić tłumaczenie pana (ł)rzecznika.

  • 0

    17. ~Zero  2009-12-28 17:23:48  host: chello089074168015.chello.pl

    To samo tyczy się Ciebie: Niewiedza, Plotka, Pomówienie, Bezpodstawne Oskarżenie ;)

  • 0

    18. ~kuku  2009-12-28 17:32:55  host: acnm236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 Jeśli stać cie tylko na podpisanie się, to nie mój problem. :) A nawet jeśli karta ma już życzenia, to w dobrym tonie jest też coś napisać od siebie.

  • 0

    19. ~xxx  2009-12-28 17:52:54  host: public15445.xdsl.centertel.pl

    co za wieśki, o czym wy nadajecie ludzie!

  • 0

    20. ~peter  2009-12-28 18:03:45  host: 193.0.117.213

    po prostu ludzie przechodza na puszcanie zyczen na FB i NK

  • 0

    21.  2009-12-28 19:34:40

    20. właśnie ostatnio zauważyłem, że dzieciarnia spamuje dobrze na tych portalach. Rok temu i ja z Orange wysyłałem życzenia, w te święta karta Orange gdzieś tam sobie leży, chyba za 2 miesiące mają wyłączyć numer.

  • 0

    22.  2009-12-28 19:35:57

    Olewali mnie to ja ich olałem i tyle, przeszedłem gdzie są korzystniejsze dla mnie warunki utrzymania konta.

  • 0

    23.  2009-12-28 20:28:45

    @Kwistas - jeszcze nie dawno wychwalałeś Orange, teraz znowu Play'a. Nudne się to robi.

  • 0

    24. ~Józiek z gór  2009-12-29 07:39:53  host: ip-94-42-7-141.multimo.pl

    Pamietam,jak rok temu próbowałem analizować, dlaczego z Orange wysłano prawie 2x więcej SMSów niż z pozostałych sieci (mimo, że wszystkie 3 mają porównywalną liczbę abonentów). A teraz wszysko jasne.

  • 0

    25.  2009-12-29 08:21:44

    ~kuku - w moich nie ma ani choinki ani śniegu abi mikołają... nawet nie ma rymu ;-) Są życzenia. Wysyłam do ludzi, do których normalnie kartki bym nie wysłał - dalecy znajomi, czasem "znajomi" pracownicy moich klientów - jeśli się np. 5 czy 10 lat współpracuje, to już zobowiązuje trochę ;-) Poza tym... Dlaczego szwagrowi miałbym nie wysłać esemesa (w tym roku wysyłałem ememesy ze żłobkiem i kolędą) z życzeniami bożonarodzeniowymi, mimo, że dostał kartkę i składaliśmy sobie do tego życzenia telefonicznie jeszcze? 16. - nie wydaje mi się. 100-procentowy wzrost ilości wysłanych esemesów w następnym roku - to wydawało się podejrzane już wtedy. Poczytaj komentarze. Była dyskusja.

  • 0

    26.  2009-12-29 15:17:37

    taktakowiec, ty się nudny robisz, bo pod innymi nickami te same bzdury na mój temat wypisujesz, zejdź ze mnie gość, ok?

  • 0

    27. ~ziomek13  2010-01-02 09:25:51  host: brn14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przeciez rok temu bylo chyba 200 proc wiecej do wykorzystania w orange(nudne haslo jak flaki w oleju) i to cala tajemnica

Dodaj swoją opinię