Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Sprawa WLR w Tele2 trafiła do Sądu Apelacyjnego

[Aktualizacja] Sprawa WLR w Tele2 trafiła do Sądu Apelacyjnego

LuiN 5 Listopada 2008 17:13

0 0

Sąd Apelacyjny przedstawi Sądowi Najwyższemu pytanie o zasadność uznania odwołania TP, od decyzji ustalającej dla Tele2 zasady hurtowego dostępu do sieci TP.

O decyzji Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 10. grudnia 2007 roku, w której sąd uchylił w całości decyzję Prezesa UKE z 29. grudnia 2006 roku, w sprawie zmiany umowy o połączeniu sieci Telekomunikacji Polskiej i Tele2, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

5. listopada odbyła się przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie rozprawa dotycząca apelacji Prezesa UKE, Tele2 Polska oraz Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji od wspomnianego wyżej wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Według Tele2 Polska, w trakcie rozprawy Sąd Apelacyjny podzielił, opinię pełnomocników Tele2 Polska, którzy argumentowali, że w świetle uchwały Sądu Najwyższego z 20. lutego tego roku (stwierdzającej brak możliwości kwestionowania przez SOKiK prawidłowości powołania Anny Streżyńskiej na stanowisko Prezesa UKE), jeden z głównych powodów uchylenia decyzji przez sąd pierwszej instancji jest bezzasadny.
Rozprawa została odroczona.

[Aktualizacja 21:06]

Sąd Apelacyjny w żaden sposób nie przesądził kwestii, która była przedmiotem apelacji. Jedyne co uczynił, to zwrócił się z pytaniem prawnym do Sądu Najwyższego, na które już zresztą w innym składzie Sąd Najwyższy udzielił korzystnej dla TP odpowiedzi. Zakładamy, że dotychczasowa linia orzecznictwa zostanie utrzymana - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Źródło tekstu: UKE, Tele2 Polska     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~gm  2008-11-05 18:26:13  host: 81-mo3-5.acn.waw.pl

    A ja składam apelację do apelacji. Jeśli jeszcze ktoś kapuje o co tu chodzi to gratuluję.

  • 0

    2. ~ukenamuniu  2008-11-05 20:11:04  host: 86-59-n1.aster.pl

    Nazwiska, nazwiska pełnomocników Tele2!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet