Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Sony - cicha premiera Xperii XZ2 Premium

[Aktualizacja] Sony - cicha premiera Xperii XZ2 Premium

orson_dzi 16 Kwietnia 2018 09:43 Aktualizacja: 16 Kwietnia 2018 19:16

8 2

xperia xz2 premium

Ekran 4K i podwójny aparat - to nowe funkcje, które otrzymała Xperia XZ2 w wariancie Premium.

Sony postanowił poprawić specyfikację swojego flagowego smarfonu. Pierwszą ze zmian jest zastosowanie ekranu HDR o rozdzielczości 4K. Przekątną pozostała bez zmian i jest to 5,8 cala. Drugą zmianą jest zastosowanie podwójnego aparatu o rozdzielczości 19 Mpix (obiektyw rejestrujący obraz kolorowy) oraz 12 Mpix (rejestrujący obraz czarno-biały). Sony chwali się bardzo wysoką czułością ISO aparatu, które dla zdjęć ma wynosić aż 51200 i 12800 dla filmów. Te z kolei mogą być nagrywane w rozdzielczości 4K. Nie zabrakło też nagrywania w zwolnionym tempie w rozdzielczości FullHD przy 960 klatkach na sekundę. Do tego mamy przedni aparat o rozdzielczości 13 Mpix.

xperia xz2 premium

Resztę specyfikacji dopełnia układ Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, Android 8.0 oraz powiększony akumulator o pojemności 3540 mAh. Wzrosła również masa smartfonu i wynosi ona aż 236 gramów.




Xperia XZ2 Premium trafi na rynek latem, jej cena pozostaje nieznana.

[Aktualizacja]

Firma Sony przygotowała film promujący funkcje fotograficzne nowego smartfonu premium.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony; wł     

Dodaj do:

Tagi: xperia | sony | sony xperia xz2 premium

w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2018-04-16 09:45:44  host: host-185.45.216.114.citimedia.pl

    236 gramów i 5.8 cala - chyba go zrobili ze szkła z ołowiem. Sony idzie na rekord grubasów, czekamy na pół kilo.

  • -1

    2. ~.aj  2018-04-16 09:46:12  host: public-gprs352052.centertel.pl

    Druga Nokia. Pala dolarami w kominku, bo zimno na dworze. Co z tego, ze bebechy maja z mercedesa, jak na zewnatrz zatrzymali sie trzy lata temu.

  • 0

    3.  2018-04-16 10:15:06

    Do 2.
    Bo to taki sleeper ;) z zewnatrz nie widac ale wenatrz gorna półka. :)

  • -2

    4.  2018-04-16 11:26:45

    Kwestia gustu ale brzydal niesamowity. Plecki wyglądają śmiesznie, a cały telefony wygląda jak Nokia. Jestem na nie.

  • 0

    5. ~Misiek  2018-04-16 11:28:01  host: ip-185-119-151-7.cebit.com.pl

    Czy Wy też przeczytaliście nazwę jako ZX Spectrum ;) ?

  • -3

    6. ~ahhh  2018-04-16 11:33:19  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Zbliża się upadek działu komórkowego tej firmy. Tak jak Sony wycofał się z produkcji laptopów tak już niedługo stanie się to z komórkami. Przecież oni w ogóle nie mają ciekawych pomysłów, te telefony to jakaś parodia.

  • 2

    7. ~  2018-04-16 12:19:45  host: tenant1-nat1.sanger.ac.uk

    A mi sie podoba, przynajmniej wyglada inaczej niz 99% innych telefonow jak Ksiajomi czy Huawei, nasladujace na przemian Samsunga albo iPhone. Teraz mam X Compacta i za kilka miesiecy kupie nowego X Compacta. W Sony mam przynajmniej wszystkie aktualizacje co miesiac.

  • 2

    8. ~Ned  2018-04-16 16:02:48  host: dynamic-78-8-170-70.ssp.dialog.net.pl

    Ta nienawiść do Nokii, jest taka "urokliwa" :) Wszyscy uważają, że... to dalej komórki na WP albo jakieś *** :) Przypomnieć chcę, Ci co chwalą sobie Xiaomi oraz Huawei'a, również owe marki nie były zbytnio przekonujące i zabieganie o klientów trwało sporo czasu. Teraz widać tego efekty. Wyżej wymienione marki są chętnie kupowane!
    Prym aktualnie na świecie ma: Samsung, Apple oraz Huawei.
    @7 Zgodzę się. Mi wcięcie w ogóle nie podoba się, a metoda "zaciemnij górny pasek ekranu" jest pójściem na skróty. Co Apple wyda, to inni kopiują. Nie wiem, czy ludzie zdają sobie sprawę, ale wcięcie w IPhonie było wymuszone - nie potrafili ulokować sensorów wykrywania twarzy oraz przednią kamerkę tak, aby tego uniknąć. :)

  • 0

    9.  2018-04-16 18:29:00

    Nie mogli takiej specyfikacji dać od razu?

  • -1

    10. ~  2018-04-16 20:39:34  host: 178235231204.piaseczno.vectranet.pl

    Od sony jak zwykle - brzydactwo do kwadratu, a tym razem dodatkowo cegła.

  • 0

    11.  2018-04-16 21:38:30

    Może wychodzę na hejtera, bo wylałem na XZ2 już wiadro pomyj, ale drugi raz na ekran 4K nie dam się nabrać Sony.

  • 0

    12. ~  2018-04-17 08:39:29  host: 78-11-33-66.static.ip.netia.com.pl

    Nie wiem, co chcecie od designu. Wygląda bardziej elegancko (zwłaszcza z tyłu) niż Galaxy S9

  • 0

    13. ~ROBO  2018-04-17 09:50:43  host: 188.146.0.33.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Siema
    Kupiłem przed premierą dostałem 12.04.2018 odpakowuje i wszystko ok. Telefonik ładnie się prezentuje , włączyłem podłączyłem do wifi , przyszły 2 aktualizacje sprawdzam dzwonki a tu przerażliwy pisk głośnik charczy ZAMUROWAŁO MNIE TELEFON Z PS4 ZA 3599 MASAKRA RESETOWANIE , NOWY SOFT PROGRAMEM PC COMPANION , nic dzwonie do sprzedawcy i ku mojemu zdziwieniu nie ma problemu moge podjechać wymienią . No nie powiem miłe zaskoczenie wczoraj pojechałem dostałem nowy sprzedawca bardzo miły no wszystko załatwione tak jak powinno być. Sprawdzam telfon w domu i KUR..... to samo znowu głośnik charczy SPRZĘT ZA TYLE KASY !!! a najlepsze jest to że pocharczy i przez godzine jest ok i znowu charczy ....... 30 lat korzystam ze sprzętu SONY dlatego powiedzmy że denrwuje się ale w mały stopniu według mnie wadliwa partia

  • 0

    14.  2018-04-17 11:08:24

    13 - a może to nie była sprzedaż przedpremierowa a wyprzedaż serii prototypowej?

  • 0

    15. ~ROBO  2018-04-17 11:19:47  host: 188.146.0.33.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    no mam nadzieje że nie, znowu jade wymienić, przyznaje że obsługa jest ok zgadzają się na kolejna wymianę nie robią problemów no tylko nie moge korzystać z niego

  • 0

    16. ~Smok225  2018-04-17 12:51:51  host: public-gprs381775.centertel.pl

    Co wy chcecie od Sonego jako pierwszy zastosował nowe technologie jak slow motion , czy wodoszczelność telefonu , ja jeszcze pamiętam jak miałem Sony Ericsson c 905 i koledzy zazdrościli telefonu , który miał wi fi w sobie :) , żadna inna marka telefonu nie idzie do przodu tak z technologią jak Sony wszystkie inne marki jak zauważycie odgapiają się od Sonego.

  • 0

    17. ~ROBO  2018-04-21 10:33:47  host: 188.146.207.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Nic nie chcemy , używam telefonów SOny od modelu k700i do najnowszego xz2 , tylko opisuje problem że nowy telefon i nie jedna sztuka Flagowiec , ma defekt w postaci charczącego głośnika c905 też miałem , i chodził super , aż zaczęła odpadać farba i aparat wysuwał się już sam :)

Dodaj swoją opinię