Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Samsung wstrzymuje aktualizowanie S8/S8+ do Oreo

[Aktualizacja] Samsung wstrzymuje aktualizowanie S8/S8+ do Oreo

msnet 14 Lutego 2018 19:55 Aktualizacja: 16 Lutego 2018 09:47

5 2

samsung galaxy s8 plus

Po kilku dniach od uruchomienia aktualizacji zeszłorocznych flagowców do Oreo, Samsung wstrzymał proces. Firma pracuje nad nową wersją.

Niecały tydzień temu pisaliśmy, że Samsung zaczął aktualizować smartfony Galaxy S8 i Galaxy S8+ do Androida 8.0 Oreo. Tymczasem serwis SamMobile podaje, że koreański koncern zatrzymał proces aktualizacji, a z jego serwerów zniknęły pliki z oprogramowaniem w wersji G950/G955-FXXU1CRAP. Osoby, którym udało się zainstalować update, mogą go oczywiście nadal normalnie używać.

Powód wstrzymania aktualizacji nie jest jasny. Niektóre źródła podają, że Samsung pracuje nad nową wersją oprogramowania układowego dla Galaxy S8/S8+. Wkrótce więc proces powinien zostać wznowiony.




[Aktualizacja 16.02.2018 godz. 9:47]

Samsung ujawnił, co było powodem wstrzymania aktualizacji do Andoida Oreo dla smartfonów Galaxy S8 i Galaxy S8+. Niektórzy użytkownicy tych urządzeń doświadczyli tak zwanego bootloopa, który uniemożliwia normalne korzystanie z nich:

Po niewielkiej liczbie przypadków, w których urządzenia Galaxy S8 i S8+ były nieoczekiwanie ponownie uruchomiane w systemie Android 8.0 Oreo, tymczasowo wstrzymaliśmy wdrażanie aktualizacji. Sprawdzamy ten problem wewnętrznie, aby zminimalizować ryzyko i wznowić wdrażanie aktualizacji tak szybko, jak to możliwe.

Zobacz: TEST: Samsung Galaxy S8+ - tak blisko ideału

Źródło tekstu: SamMobile, wł     

w sumie: 21
  • 0

    2. ~Liwiusz  2018-02-14 20:22:18  host: user-94-254-133-76.play-internet.pl

    Kumplowi się zaktualizował do O na S8+ jeszcze w fazie beta i telefon zaczął świrować. Widać nie dopracowali jeszcze do końca.

  • 0

    3. ~`~~  2018-02-14 20:36:06  host: user-94-254-167-249.play-internet.pl

    Jeśli telefon świruje, to należy wyczyścić partycje data, czyli przywrócić do ustawień fabrycznych.

  • 1

    4. ~PG  2018-02-14 20:44:40  host: 89-65-168-46.dynamic.chello.pl

    "CRAP" w nazwie pliku z aktualizacją jest niepokojące ;)

  • 1

    5.  2018-02-14 20:45:39

    Po prostu wypuścili xxxxxCRAP i będą to teraz naprawiać. ;)

  • 0

    6. ~Kocię  2018-02-14 20:48:29  host: ip-5-172-232-182.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Znów akumulatory?

  • 0

    7. ~  2018-02-14 21:07:01  host: user-94-254-164-84.play-internet.pl

    Przeciez ten telefon w oficjalnym mainstreamie za kilka miesięcy bedzie guwnem co Tu sie podniecać

  • 0

    8. ~  2018-02-14 21:28:42  host: 89-64-44-0.dynamic.chello.pl

    mi działa normalnie

  • 1

    9. ~svistu  2018-02-14 21:37:21  host: public-gprs200233.centertel.pl

    Coś co ma w nazwie CRAP musiało odstawić jakiś cyrk :D

  • -2

    11. ~  2018-02-14 22:38:38  host: apn-31-0-26-223.dynamic.gprs.plus.pl

    @3 Jeśli telefon świruje, należy go wy-yeah-bać w peezdoo i wymienic na iPhone. Życie jest za krótkie na resety i ustawianie wszystkiego od nowa.

  • 0

    12. ~Mati  2018-02-15 08:23:19  host: user-94-254-247-147.play-internet.pl

    Żenada. Tyle czasu było na odpowiednie przygotowanie oprogramowania.

  • 0

    13. ~Kyuzo  2018-02-15 09:16:23  host: 159-205-248-84.adsl.inetia.pl

    Dostałem aktualizacje na s8+ i nie zauważyłem najmniejszych problemów. Wręcz przeciwnie, wrócił do pierwotnej sprawności.

  • 0

    14. ~Arog  2018-02-15 14:19:49  host: user-94-254-224-106.play-internet.pl

    Nokia 8 od ponad 3 miesięcy śmiga aż miło na 8.0 a pod koniec marca ma dostać 8.1, Samsung dno

  • 2

    15.  2018-02-16 09:54:07

    @11: Po wymianie na IPhone nie będzie ustawiania od nowa?

  • 0

    16. ~Artur  2018-02-16 12:11:30  host: 89-64-48-98.dynamic.chello.pl

    A czy ktoś wie przypadkiem kiedy będzie aktualizacja dla Huawei Mate 9 ?

  • 0

    17. ~  2018-02-16 12:18:41  host: a24-06-11.opera-mini.net

    Bardzo się dziwię że nie ujawniono oficjalnie że ma być instalowana wersja P-1a Androida

  • 0

    18.  2018-02-16 12:46:09

    czyżby wina akumulatorów? temat jakiś czas był obecny, a teraz już wstrzymane..

  • 1

    19.  2018-02-16 16:37:25

    @11 Coś ci wyjaśnię. Po pierwsze wpadki się zdarzają i iPhone ma ich na swoim koncie wiele. Nie wiem czy nie więcej od Galaxy. Miałem S4, S5, S7 Edge i teraz Note 8. Nigdy nie miałem większych problemów z żadnym z nich. Oto dlaczego NIE kupię (ale to moja osobista opinia i jest na pewno subiektywna) iPhona.
    1. Cena nieadekwatna do jakości (może kiedyś, teraz już nie)
    2. Gwarancja 12 miesięcy! Dodam, że do Note 8 mam 3 lata i w przypadku awarii sprzętu Samsung przesyła NOWY aparat kurierem w przeciągu 48h
    3. Brak gniazda słuchawek
    4. Jakaś dziwna wtyczka do ładowania. Cały świat używa USB jednak Apple musi być 'inny'
    5. Ten jakiś Face ID czy jak to zwał.
    6. Brak możliwości dodania pamięci za pomocą karty
    7. Brak wersji Dual SIM (no może nie tak ważne dla każdego ale dla mnie tak).
    8. Akcesoria w kosmicznych cenach lub ich brak (np. seria Gear VR, 360, stacja dokująca DEX). Gadzety ale są.
    9. Nie da się tego podpiąć do komputera normalnie. Tylko jakiś iTunes albo inne dziwne rzeczy.
    10. Wszystkie 'nowości' (ładowanie indukcyjne, wodoszczeloność, optyczna stabilizacja itp.) pojawiają się z 3-4 letnim opóźnieniem i wszyscy mówią WOW.
    To tak na szybko więc pewnie pare rzeczy jeszcze by się znalazło.
    A co do aktualizacji do Oreo na którą pewnie czeka cały świat z niecierpliwością to na prawdę nie wiem o co chodzi.
    Tak jakby Android 7 nie nadawał się już do użytku a ja nie widzę jakoś z tym systemem problemu.

  • 1

    20. ~  2018-02-17 13:33:23  host: 212.160.172.86

    @11 jeśli jesteś takim lemingiem i lubisz wydawać kasę dla "pseudo prestiżu" Twoja sprawa nikt Ci nie broni być naiwniakiem :) Twoja kasa Twoja głupota Twoja sprawa ^^
    @19 masz rację Kolego używałem również Linii Note od 4 edge i nie można zarzucić Tej firmie wodotrysków jednak gdy w zeszłym roku przyszedł czas na wybuchową premierę Note 7 niestety musiałem znaleźć alternatywę "kombajn" dla Nota i tak po namowie znajomego zaryzykowałem z mate 9 pro sam mówiłem Chiński plastik i prawdę powiedziawszy żałuję :P oto kilka różnic:
    1. Cena 1k tańszy a dorównuje możliwościami(więc po co przepłacać?)
    2. Gwarancja 2 lata fakt ale w przypadku uszkodzenia przyjadą mili panowie w ciągu 24h spytają czy masz telefon zastępczy czy Ci wydać, zabierają telefon uszkodzony w ciągu 24h od odbioru tel. masz info co się zepsuło i czy jest w trakcie naprawy czy naprawiony czy podstawowa gwarancja(jak wiadomo od uszkodzeń mechanicznych musisz jak w każdej firmie zapłacić dodatkowo) nie obejmie i masz wycenę i decydujesz :)
    3. karty nie ma ale po co komu karta przy 128 GB pamięci wbudowanej? :)
    4. dual sim jako standard i nie dopłacasz za ten luksus
    5. akcesoria w kosmiczny cenach :) mate 10 pokazał że nie trzeba kupować stacji dokującej żeby zrobić ze smartfona "komputer"
    6. szybka aktualizacja bez wad :)
    Taki więc warto się zastanowić czy jest sens przepłacać :) i nie mówię tu jako jakiś leming który obraża wszystkich producentów poza tym z którego korzystam powtarzam Samsung jest dobry i nie można mu zarzucić niczego poza tym że robi się z Nich drugi apple czyli płacisz jak za zboże :) jakościowo OK cenowo... cóż Huawei pokazał że można wydać to samo tylko 1k tańsze a jeśli już zależy na "prestiżu" i przykuwaniu uwagi telefonem kupujesz "porsche design" płacisz więcej jak za iphone X dostajesz 2x więcej pamięci no i wygląd nic poza tym

  • 0

    21. ~  2018-02-17 13:34:13  host: 212.160.172.86

    *2 lata temu... wciąż zapominam że już mamy 2018 rok xD

  • 0

    23.  2018-02-18 23:18:38

    @20 Dzięki. Nie miałem w rękach żadnego Mate. W sumie to dobrze, że cisną Samsunga bo tak jak powiedziałeś trochę się zrobili jak Apple. Taniej się da na pewno bo margines jest zarobku jest tutaj duży. Też miałem ochotę na Note 7 i... wybuchł. Kupiłem Note 8 chyba bardziej z przyzwyczajenia. Poza tym ja tym pracuję i mogę to wrzucić w koszty. Gdyby nie to to pewnie też bym się zastanowił dwa razy. Stację dokującą dostałem w prezencie na premierę. Ale jeszcze nigdy jej nie użyłem :) Pozdrawiam.

Dodaj swoją opinię